NGT
PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Zloty / spotkania / wydarzenia (https://ngt.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. (/thread-1017.html)



RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - akacja - 14-07-2007

hej, wreszcie dopadlam kompa doslownie na 5 minut wiec czym predzej spiesze poinformowac ze norwegia przepiekna jest, coprawda w deszczu jest napewno mniej piekna niz bylaby w sloncu, ale i tak jest cudnie:) jak uda mi sie odzyskac zdjecia z mojego zepsutego aparatu to na pewno sie nimi pochwale a na razie powiem tylko ze bardzo warto zobaczyc Kjerag (kamyk zawieszony miedzy 2 skalami 1001 m.n.p.m i tylez samo nad wodami fjordu), Prekjestolen - polka skalna zawieszona 600 m nad tym samym fjordem, fjordy wogole, gory wogole, a Hardangervidda polecam w szczegolnosci, tylko tam duzo sniegu jak na lato... lodowce sa imponujace, morze tez maja ladne.... ale mi i tak najbardziej norwegia bedzie sie kojarzyc z wodospadami - niesamowite ilosci oraz z..... TUNELAMI, bo tu tuneli oni maja od groma!! no nic na razie tyle, przy okazji pozdrawiam wszystkich :)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Leszek - 14-07-2007

Akacja mam nadzieję że będę miał podobne wrażenia
U mnie jeszcze pięć dni do wylotu i 16 dni trekingu na Hardangerviddzie




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - yaro1986 - 14-07-2007

Rzeczywiscie pogoda Norwegii jest w tej chwili paskudna. Jest pochmurno, mgliscie i deszczowo ale dosc cieplo. Sniegu jest w gorach sporo, bo dopadalo go jeszcze na wiosne dosc duzo.
Pozdrowienia z Norwegii.
---
Edytowany: 2007-08-15 11:45:50
-------------------------------------------
yaro




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Leszek - 14-07-2007

Yaro orientujesz się może skąd wystartować na Hardangervidda jadąc od Bergen?
My planujemy z Bergen dojechać do Ulvik autobusem i z tamtąd startować ale może ty znasz lepsze miejsce?
Pozdrawiam




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - akacja - 17-07-2007

leszek>> nie wiem czy ci sie jeszcze to przyda ale Yaro mi wysylal na maila ciekawa trase z finse do fossli, taka na 2-3 dni, tez mozna bezposrednio podjechac z bergen (do finse) ale pociagiem, ja mialam nia isc ale okazalo sie ze jest duzo sniegu a ja nie bylam na to przygotowana... bez kijkow i ochraniaczy i bez zimowych ciuchow wogole, sprawdz czy w bergen nie ma jakiejs siedziby DNT oni by Ci tam na pewno cos ciekawego tez zaproponowali




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Leszek - 17-07-2007

ok dzięki Akacja, a mogła bys przysłać mi tą trasę na maila?




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - akacja - 17-07-2007

przeslalam...




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Maly_man - 18-07-2007

Fajnie... Norwegia... Może za rok.
A w tym robie objazdówkę nad naszym morzem. Zacznę od Malborka, do Trójmiasta i na zachód. Ktoś gdzieś coś robił takiego? Może coś poleci, warte zobaczenia, zwiedzenia itd. Przecież na plaży nie będę leżał...
-------------------------------------------
Mały




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Jarek - 18-07-2007

Mały, zalezy co Cię interesuje...jestem z Gdańska i ciężko mi być turystą we własnym mieście, ale jeśli dawno lub wcale tu nie byłeś to proponuję standardową ''wycieczke'' po 3city, przepłyń się z sopotu na hel tramwajem wodnym - bardzo przyjemna sprawa. Skocz na kaszuby, np. wdzydze kiszewskie ze skansenem, centrum rekreacyjne w szymbarku, zjedz jakąś dobrą rybkę w którejś z miłych knajpek. A na zachód to jest tylko gorzej...tłumy, drozyzna i nic ciekawego...Może lepiej na wschód? mierzeja wislana, te sprawy....




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Maly_man - 18-07-2007

Oj widzę że dobrze trafiłem. Opowiedz jak to jest: słyszałem dużo nieciekawych informacji o trasie na Hel: korki jak na zakopiance itd. 3miasto oczywiście zobaczę ale potem chciałem jechać samochodem na Hel. Ale jeśli mam spędzać 2 godziny w korkach i nie mieć gdzie zostawić auta to rezygnuję. Może znasz jakieś fajne pole namiotowe na półwyspie? Bo jadę w ciemno i pod namiot ewentualnie sen w aucie (kombi).
Wdzydze mam już zaliczone. O zachodnim wybrzeżu :) słyszałem to co piszesz, ale mam zamiar spędzać czas tylko w małych cichych wioskach. Łebę, Milno i inne metrolpolie omijam z daleka...
Pewno coś znajdę ciekawego w tamtych stronach. Coś polecisz?
-------------------------------------------
Mały




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Jarek - 18-07-2007

Widzę, ze jesteś optymistą:) mi 2 godziny raz zajęło dojechanie do redy (kawałek za gdynią, hehe). Zalezy jak trafisz...w tygodniu jest w miarę spokojnie, łikendy to pelen dramat, pólwysep zjeźździsz spokojnie w 1 dzień, nocleg na campingu w chałupach, nie polecam zostawiać auta gdzie indziej bo tam praktycznie wszędzie są zakazy zatrzymywania a policja skrupulatna:) ewentualnie rozwaz ten tramwaj wodny, naprawdę miła wycieczka:)Widzę, że uparłes sie na ten zachód:) Ja nie znalazłem tam nic ciekawego dla siebie, no może za wyjątkiem słowińskiego parku narodowego, wędrujących wydm w łebie, poza tym nic mnie nie urzekło, natomiast bardzo lubię mierzeję (dawno nie byłem ale sentyment pozostał). Umówmy się tak: pomyśl co Cię interesuje, napisz a ja postaram sie coś polecić!




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Maly_man - 18-07-2007

OK. Przekonujesz mnie na ten tramwaj. Opisz w skrócie o czym w tym biega. Skąd toto jedzie, płynie, leci, frunie czy coś, ile ta przyjemnośc kosztuje i czemu tak drogo. Na zachód mnie ciągnie z konieczności. W drodze powrotnej z morza mam zamiar zahaczyć Pojezierze Drawskie i będzie bliżej. Jeśli znasz jakieś fajniejsze campingi na zachodzie w zapyziałych wsiach, fajne latarnie, czyste i spokojne plaże na których można w spokoju gapić się na wschód i zachód słońca to daj namiary.

Dzięx za pomoc!
-------------------------------------------
Mały




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Jarek - 19-07-2007

Mały - ten ''tramwaj'' to taki chłit matetindodi:)) tzn. chwyt marketingowy - to pasażerski stateczek odpływający z gdańska, sopotu lub gdyni, płynie do helu i później wraca. W helu (''w'' a nie ''na'' Hel to miejscowość na półwyspie helskim, na który równiez mówi się ''hel'') obowiazkowo fokarium (prawie jak lachonarium) i rybka.
Szczegóły, ceny, rozkłady na stronie żeglugi gdańskiej: http://www.zegluga.gda.pl/zatoka-sezon.html
Na zachód możesz jechać w ciemno, to nie są najpopularniejsze rejony naszego wybrzeża, więc o ciche plaże trudno nie będzie. A myslałeś o zobaczeniu kamiennych kręgów w węsiorach i odrach? taka ciekawostka historyczna, ale pamiętaj - jaki kraj, taki stonehenge:)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Maly_man - 19-07-2007

Hehehe dobre... Jaki kraj taki stonehange. Dlaczego oczyma wyobraźni widzę kamienne bloki wielkości pustaka i popisane sprayem? :)

Dzięki za wskazówki.
-------------------------------------------
Mały




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Jarek - 19-07-2007

Kurde, jakbys tam był...obok są jeszcze kurhany:)
Jak Ci się jeszcze coś urodzi to wal śmiało, samochód teściowej:)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Jarek - 20-07-2007

Mały! Sprawdziłem dokładniej ceny tych tramwajów wodnych i okazuje się że z gdańska do helu bilet kosztuje 16 zł - znaczy się jest różnica:)) Stateczek płynie 2 godziny - dla porównania kumpel w tygodniu jechał z gdyni do władysławowa 4 h...zdecydowanie polecam Ci tę forme ''przejazdu''. kasa biletowa jest na Targu Rybnym (nad Motławą) bilet kup najlepiej tak ze 2 h przed rejsem, bo szybko schodzą, a rezerwacji robić nie można, w dodatku przepływasz przez cały stary gdańsk, port - wygląda to naprawdę ciekawie.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - idziaczek - 02-08-2007

norwegia...
hmm...

ja widzialam gory Tellemark (Drandegal) i Flam i Sagnefjord i Bergen. Wszysktko cudowne klimatyczne i niesamowite... polecam! norwegia jest droga, ale polecam stopa i HospitalityClub, lub CouchSurfing, mozna wtedy poznac kraj od srodka i za malo pieniazkow, tylko, ze nawet nie chodzi o pieniazki, a raczej o to zobaczenie kraju od srodka... Ci ludzie maja tu naprawde luksusy i chca sie dzielic, no i mozna zapraszac tez do Polski i nawiazywac kontakty!

a teraz opis miejsc:

Tellemark jest uroczy! tam naprawde zyja trolle!! i sa polanki, zagajniczki, jeziorka i mozna marzyc i byc i cieszyc sie tym... takie bardzo bardzo powiekszone gorce z jeziorkami polodowcowymi w srodku... i chatkami z trawa na dachu i losiami i jeleniami na polanach i kepkami wrzosow i mchow...

Sognefjord przeplynelysmy stateczkiem - chyba najtanszy w calej Norwegii - studencki bilet kosztuje tylko 303 NOK (150zl), a mozna zobaczyc duzo, bo plynie sie przez fjord i wysepki na atlantyku cale 5 godzin... nad fjordem wyrastaja 1600m gory, ktorych szczyty sa pokryte lodem, splywaja z nich wodospady... czasam sa polanki i czerwone domki na nich... ale wszystko z powodu deszczu, ktory pada tu czesto wyglada groznie, bo zielen iglastych lasow przechodzi w czern i zapowiada sie zlowieszczo i mrocznie. Wszedzie chmury, takie niewinne, urzoczo wiszace sobie gdzies, albo ciemne, albo parujace gory, i smutny szary rzesisty deszcz. chyba sie nie da tego opisac:( ani nawet ujac na zdjeciach, bo chodzi o przestrzen, chmury, gory, i czlowieka, na statku, gdzies po srodku fiordu.

Bergen jest ciekawe i polozone wdolince nad mozem, swietne widoki z okolicznych gor, mozna zaplacic za kolejke, albo wyjsc na nozkach, klimatycznymi, brukowanymi uliczkami z drewnianymi kamienicami, lub willami...

inne:
podrozujac pociagiem warto znalezc ''miniprisy'', a kupujac jedzonko w sklepach produkty ''firstprize'', spac mozna na dziko, legalnie 1km od zabudowac, wiec warto wziac namiot... no i CIEPLY spiwor!
wedlug mnie Norwegowie sa pomocni i weseli, dlugo sie lapie stopa, ale jak juz sie zlapalysmy czesto raczyli nas pieknymi opowiesciami, podwozili kawalek dalej i kupowali lody lub kawe, albo czekoladki :)
nocowania we Flam nie polecam
ale ciekawie jest przejechac sie 25km tunelem nieopodal
na stopa polecam droge E16 ze wzglegu na piekne widoki z autka




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - akacja - 02-08-2007

do opisu idziaczka... dodalabym jeszcze cale mnostwo innych tras/miejsc, ale to juz moze jutro jak uda mi sie przysisc nad mapa norwegii i nad zdjeciami i moment sie skupic:)

a teraz mam tymczasem pewne pytanie o jakas ciekkawa trase w okolicach krakowa, taka gdzie mozna pojechac autem na wieksza polowe dnia i zrobic jakas malownicza petle... na raze myslalam o kotoniu, ale poniewaz beskidy te nizsze sa mi niemal calkiem obce to zdaje sie na wasze propozycje... acha... trasa malownicza ale niezbyt wymagajaca, dla 2 osob ktore strasznie chca isc w gory ale powinny sie nieco osczedzac, nie pruc jak glupi, by zrobic lepszy czas niz pttk podaje:)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - bozon - 03-08-2007

Ile zajęło wam przejscie calego GSB?




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Zenek - 10-08-2007

Witam
Czy ktoś orientuje się może jaka jest akualnie cena za parking przy Matreier Tauernhaus?
-------------------------------------------
Zenek