NGT
PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Zloty / spotkania / wydarzenia (https://ngt.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. (/thread-1017.html)



RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - gumibear - 06-05-2007

domurst sam parking i porzucenie auta było sztuką nielada, ale to byl tylko przedsmak tego co czekało u bram. Jesli stwierdze że na krupówkach o tej porze był mniejszy ruch to sądze że mam szanse na to że mam racje.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - królik - 13-05-2007

SEMOW: jeżdżę w te rejony od 9lat. Dokładnie do miejscowości LIENZ z Osttirolu. Teraz to już autem, ale kiedyś pociągami. Nie wiem gdzie zamieszkujesz więc poniżej pociągi z Katowic, bo ja z BielskaBiałej:
Pociągi Katowice-Wiedeń Sudbahnhof:
1. 0:19 - 6:03 bezpośredni
2. 5:21 - 12:28 trzy przesiadki
3. 8:32 - 13:28 bezpośredni
4. 9:50 - 16:30 dwie przesiadki

Pociągi Wiedeń Sudbahnhof - Lienz in Osttirol:
1. 10:57 - 17:46 jedna przesiadka
2. 11:34 - 18:48 dwie przesiadki
3. 12:57 - 19:48 jedna przesiadka
Powyższe dane z niżej zamieszczonych linków. Jakby co daj znać na priv.
Ja wybieram sie w tamte rejony autem ale dopiero w drugiej połowie sierpnia z żonką na urlop.

http://rozklad.pkp.pl/bin/query.exe/pn? - rozkład jazdy PKP
http://www.oebb.at/vip8/oebb/de/ - rozkład jazdy kolei austriackich po niemiecku
http://www.oebb.at/vip8/oebb/en/index.jsp - rozkład jazdy kolei austriackich po angielsku




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - królik - 13-05-2007

SEMOW: na stronie kolei austriackich, jak już będziesz w rozkłądzie jazdy to obok każdego połączenia jest link do ce i zamawiania biletów.
Orientacyjne ceny: 1klasa - 81,90 Euro
2klasa - 49,30 Euro
Z tego co wiem to nie ma podziału na EC i IC, ale musisz się upewnić na ich stronie.
PZDR




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - królik - 13-05-2007

SEMOW:
skoro Ty z namiotem to poniżej linki do campingów w Lienz:
http://www.campingtirol.com/00_startseite/index.htm - ta jest w kilku językach w tym w polskim
http://www.camping-falken.com/index.php - ta jest niestety tylko po niemiecku




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - semow - 13-05-2007

dzięki królik, bardzo przydatne informacje :)
widzę niestety, że ceny biletów kolejowych w Austrii są dosyć wysokie, nie to co u wschodnich sąsiadów :(




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - królik - 13-05-2007

semow:
Możesz skorzystać z przewozów autokarowych.
z tego co na szybko udało mi się znaleźć w necie to przewozy autokarowe:
Sindbad Katowice - Innsbruck http://www.sindbad.pl/index.rst?Act=show_over_doc_autokarowe
cena biletu w jedna stronę 234,90 czas jazdy ok.18h
Firma Jordan z Krakowa do Klagenfurtu
http://www.jordan.krakow.pl/?menu=7&id=18#austria
cena 248,00 czas jazdy ok.14h
Z Klagenfurtu to już blisko do Lienz - wg.AutoRoute 145km, więc może będzie jakiś ichniejszy autokar lub pociąg może tańszy.
Powodzenia
PZDR




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - gumibear - 09-06-2007

Wlasnie dostalem mms od @rka z pieknym widokiem z gorczańskich szlaków i przykazaniem co by pozdrowić kochane mordy z NGT co niniejszym czynię

za jakiś czas do kasacji




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Terran - 09-06-2007

skoroo pociągachj mowa to: w austrii można za 20 euro kupic karte ze daje ona jakies 45% zniżki np: zrobienie tej karty plus przejazd pociągiem z wiednia do Graz i z powrotem jest o okolo 8 euro tańszy niż bez karty. karta działa przez rok i daje jeszcze 25% na zniżki za granicą kraju ale w jakimsensie nie wiem. ale sądze że tak jest że jakjedziesz z austri do francji to masz 25% znizki. aby karte dostac trzeba mieć <26lat (albo byc emerytem:P, dla róznych grup społecznych były znizki) karte od ręki wyrobic na dworcu można, trzeba mieć tylko zdjęcie. i jeszcze jedno czego nie zrozumiałem albo wymagana jest karta euro<26 albo ta karta jest jej równoważna,.

W czerwcowym N.M.P widziałem wzmianke o tym że w niemczech są specjalne bilety dla grup 5 osobowych jadących w alpy i takowy bilet kosztuje 30 euro dla całej grupy, czyli 6 euro od głowy, i chyba nawet ze szczecina jadąc już można z tego skorzystac.

jesli o powyższych rzeczach już była mowa toproszę o nakierowanie gdzie i usunąć posta
---
Edytowany: 2007-06-09 15:18:10




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - akacja - 16-06-2007

potrzebuje wiedziec jak jest z biwakowaniem w angli... czy mozna sie bez stresu i legalnie rozbijac na dziko? znalazalam puki co info ze NIE mozna terenie parków narodowych i rezerwatów przyrody, ale innych nie znalazalam, zeby np nie mozna bylo w lesie... pytanie tylko czy tam istnieja wogole jakies tereny panstwowe? czy wszystko prywatne?

aaa, no i czy sa jakies ciekawe gory bez parku na calej powierzchni... /z tego co widzialam to tam tak wysokosciowo to jak nasze beskidy/

potrzebuje odpowiedzi, wiec jesli ktos byl i wie to bardzo prosze zeby skrobnal tu cos na ten temat:)
---
Edytowany: 2007-06-16 19:05:55




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - pab66 - 16-06-2007

W samej Anglii o góry to ciężko.Na całych wyspach o tereny bez właściciela tez,ale jak kimniesz jedną noc to raczej nikt nie będzie strzelał.Jak blisko zabudowań, to warto zapytać.Nie zdarzyło mi się,żeby ktoś odmówił.
-------------------------------------------
Właściwie to się na tym nie znam...




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - quarol - 17-06-2007

akacja, biwakowac chyba nie mozna za bardzo na dziko, ale wiem, ze jesli bedziesz to robic gdzies 'glebiej', to nikt Ci nic nie zrobi. kiedys pytalem o to kogos z Walii i tak wlasnie powiedzial - nie mozna, ale jesli rozbijesz namiot na noc w jakims ustronnym miejscu, to spoko.
nie wiem, czy mowiac o Anglii mialas na mysli faktycznie Anglie czy cala wyspe. niemniej pomimo niewielkich wysokosci bezwzglednych, wysokosci wzgledne bywaja spore. do tego gory w UK moga byc dosc skaliste.
Snowdon, najwyzsza gora Walii, ma nieco ponad 1000m npm, a oddalona jest od morza o kilkadziesiat km tylko. jeden ze szlakow mozesz zaczac od mniej wiecej 50m npm.
spora czesc obszarow gorskich jest wlasnoscia pewnej organizacji/stowarzyszenia/fundacji. nie pamietam jej nazwy (cos tam 'trust' chyba) i o ile sie nie myle, to oni wykupuja tereny, czasami dostaja od wlascicieli (np. jako spadek) i sprawuja nad nimi piecze. Oczywiscie sa one udostepniane turystom. w wielu miejscach lazic mozna gdzie i jak sie chce - szlakow nie ma.
uprawianie turystyki na prywatnych gruntach jest opisane jakims 'actem' prawnym. nie pamietam szczegolow - chyba mozna przejsc jakos najkrotsza droga. wiele tych prywatnych obszarow jest ogrodzonych murkami (np. w Walii) i nalezy pamietac, by zamykac bramy, jesli sie z nich korzysta, bo ludzie trzymaja tam owce i te murki ograniczaja raczej owce niz cokolwiek/kogokolwiek innego.
ja po Walii czy Lake District lazilem z mapa po roznych sciezkach widocznych na mapie, ktore w wielu przypadkach byly ledwie dostrzegalne, wiec sie szlo 'na oko'.
co do lasow - takich typowych polskich lasow ciagnacych sie kilometrami w UK za wiele nie ma.
-------------------------------------------
karol




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Endrju - 17-06-2007

Wlasnie w tresci lasow. Przynajmniej w Anglii nie ma ich zbyt wiele i jest sporo zabudowan prywatnych takze tutaj jest ciut inaczej iz w Polsce po prostu nie ma tyle zielieni czy tez duzych kompleksow lesnych.z rozbiciem namiotu nie powinno byc problemu ale jesli pomyslisz nad ogniskim czy czyms w tym rodzaju to zly pomysl. Tereny gorskie w UK???Szkocja!!!!!!!!!!!!!
-------------------------------------------
Gory sa jak kobieta




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - akacja - 17-06-2007

chlopaki, dzieki za szybka reakcje:)
raczej Anglia, nie cale UK, ew. Walia, bo bede w okolicach Liverpoolu, a nie chce na zwiedzanie anglii wydac wszystkiego co w niej mam nadzieje wczesniej zarobie:) z ogniskiem to bym i tak nie ryzykowala... no zobaczymy jak nam sie to czasowo ulozy, ale to fajnie ze jest takm sobie gdzie pochodzic:)
-------------------------------------------
gory sa jak kobieta???




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Endrju - 17-06-2007

Okolice Liverpool powiadasz-faktycznie do Walii to juz rzut beretem a tam jest Snowdonia National Park a z drugiej strony iz tak napisze pomiedzy Manchester i Sheffield polozony jest Peak District National Park ale jak wyglada kwestia rozbijania namiotow w parkach narodowych to nie wiem. Sadze ze sa miejsce kempingowe i pola namiotowe. Jesli chodzi o poludnie Anglii nie pisze to o Walii czy tez Kornwalii to z parkami sprawa przedstawia sie tragicznie po prostu ich nie ma sa jakies tasm tereny zielone ale parkow niestety zero:/
-------------------------------------------
Gory sa jak kobieta




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Maly_man - 25-06-2007

A ja tak po swojsku :)
Mam zamiar uderzyć w Żywiecki. Start w Węgierskiej Górce. Gdzie tam zostawić bezpiecznie autko? Uderzyć chcę przez Krawculę, Rycerzową, Wlk. Raczę do Zwardonia. Potem w pociąg i do Węgierskiej po furę. Może ktoś coś poleci po drodze zobaczyć? Pozdro!
-------------------------------------------
Mały




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - semow - 25-06-2007

w pizzerii w Węgierskiej Górce była kiedyś pizza z czekoladą :D myślę, że jest atrakcja warta nie tylko zobaczenia ale i skosztowania ;)

Myślę, że auto pozostawione np. przy dworcu pkp będzie bezpieczne, ale jeżeli masz się o nie denerwować w górach to popytaj się gospodarzy... nie przypominam sobie, żeby tam był jakiś parking strzeżony.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Maly_man - 26-06-2007

Czyli u gospodarza bez flaszeczki wódki z ... czegokolwiek się nie obejdzie :)

Pizza z czekoladą...
Poprzewracało się w d.u.p.a.ch z tego dobrobytu.
Chyba że jakaś czekoladka tą pizzę serwuje, a to przepraszam...
-------------------------------------------
Mały




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - yaro1986 - 28-06-2007

Czy ktos wie moze jak wyglada szlak do Njupeskär - najwyzszy wodospad Szwecji. Szlak jest podobno dosc popularny wiec pewnie jest dobrze oznaczony. Podobno sam szlak ma okolo 4km, ale aby do niego sie dostac trzeba pokonac droge szutrowoa o dlugosci 3km. Czy droga ta jest przejezdna i bezpłatna, jest tam jakis parking??. Jak wyglada szlak?, bylem w tamtym rejonie i okolice sa bardzo podmokle, wrecz momentami bagienne. Podobno w tych bagiennych miejscach sa porobione drewniane chodniki ale czy wszedzie??. Bo jesli nie to lepiej tam chyba zabrac kalosze niz zwykle buty. Wszystkie informacje sa mile widziane.
-------------------------------------------
yaro




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - sasq pajak/grappa.pl - 28-06-2007

Królik daj namiary jakies do siebie mam kilkapytań odnośnie mojego najbliższego urlopu (tez z BB jestem)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Dalamar - 09-07-2007

Niedziela 15 lipca, albo poniedzialek 16 wybieram sie w Tatry. Jade z Poznania. Jesli pojade sam to pociagiem, a jak w 2 lub wiecej osob to autem. Na jakies 5 dni. Jak ktos jest chetny to zapraszam