NGT
PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Zloty / spotkania / wydarzenia (https://ngt.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. (/thread-1017.html)



RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - kleszcz - 24-04-2007

chyba chodziło Ci o norwegian, a nie norwey
http://www.norwegian.no




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - akacja - 24-04-2007

leszek, tam lata wizz air i norwegian, z oslo jest dobre polaczenie kolejowe do hardangervidda, bo oslo - bergen to znana turystyczna-kolejowa trasa norwegii, tzw ''norway i nutshell''... btw czy ja ci juz o tym nie pisalam(?) z tego co sprawdzalam wizzair moze wyjsc taniej, ale np. nie lata z krakowa, tylko katowice i wawa, no i 3x w tygodniu bodajze i jego lotnisko ktore nazywa sie oslo jes tjakies 200 km od oslo :))... norwegian jest nieco drozszy, ale moze ci sie trafi... za to lata z kraka (mi jest wygodniej z kraka bo tam mieszkam) no i jest chyba 6x w tygodniu... on laduje na lotnisku ''oslo'' oddalonym jakies 60/70 km od stolicy, w druga strone niz to drugie lotnisko.
ja na hardangervidde jade jakos 14-16 lipca prawdopodobnie :D 17 mam juz lot powrotny




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - semow - 24-04-2007

oczywiście chodziło o norwegian.no
Orientowałem się jakieś 3 miesiące temu, od tej pory ceny troszkę wzrosły (jak to w tanich liniach). Też się tam wybierałem, ale chyba jednak na Alpy padnie :)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Leszek - 25-04-2007

Akacja wiem pisałaś już :) dzięki.
Ja chyba myślę o locie linią Norwegian do Bergen, to bliżej hardangervidda, a ceny ich pociągów są bardzo wysokie.
Też planuje lecieć koło 14 lipca.
Acha i czy dostałaś odemnie wiadomość na priv może?




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - akacja - 25-04-2007

no dostalam, ale nie mialam czasu odpisac (przepraszam strasznie, czasem juz nie wyrabiam na zakretach ;) ) zaraz poszykam co mi tam pisales :) i nie wiem czy ci sie udalo tam zagladnac ale na prawde polecam strone www.visitnorway.com, mozez sobie stamtad zamowic broszurki... i sa ciekawe informacje....
-------------------------------------------
alpySlowenskieSaPiekneAleWkwietniuDuuuzoSniegu




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Leszek - 25-04-2007

Pewnie, udało się zaglądnąć na stronkę, bardzo fajna, a broszurki w pdf sobie stamtąd pościągałem




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Bax - 25-04-2007

cześć, zadam głupie pytanie, był może ktoś z Was ostatnio na babiej górze? jest jeszcze śnieg? jesli tak to czy dużo? planuję się wybrać ze znajomymi na krótki wypad w długi weekend... dzięki z góry za info :)
-------------------------------------------
stukam, stukam, i...?




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - semow - 25-04-2007

W sobotę widziałem Babią z Tatruff i była dosyć biała. Bardzo dużo śniegu nie powinno być, ale stuptuty pewnie warto zabrać.
BTW pewnie też tam wpadnę w przyszłym tygodniu :)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - akacja - 25-04-2007

wiem ze raffi ze spinem byli w czwartek i ponoc bylo 0.5 metra zmrozonego sliskiego sniegu i ze lepiej isc z krowiarek na babia i potem przel. brona i markowe i zawoja niz na odwrot, bo ponoc podejscie pod brone zlodzone i sliskie... ale to najlepiej poczekaj az oni ci wiecej powiedza:)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Leszek - 25-04-2007

O proszę też planuje o Babią w majówke zachaczyć :)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Munkas - 25-04-2007

http://podroze.onet.pl/1524753,wiadomosci.html




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Bax - 26-04-2007

dzięki :)
-------------------------------------------
stukam, stukam, i...?




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - mikol - 05-05-2007

Witam,planuję wyjazd do Czech z początkiem czerwca przy okazji zahaczymy o Karkonosze na 4 dni w związku z tym prośba będę tam pierwszy raz nie w Czechach ale w Karkonoszach i szukam pomysłu jakiejś fajnej trasy coby zapoznać się z tym rejonem skąd najlepiej zacząć gdzie wpaść na co wejść?.Dla jasności będą to Karkonosze wyłącznie po czeskiej stronie.Z góry dzięki za pomysły.
-------------------------------------------
grubasjo




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - domurst - 05-05-2007

mikol - jeśli chodzi o czeską stronę Karkonoszy to szlaki raczej zabetonowane, no ale jest ich sporo i parę fajnych miejsc jest. Od siebie mogę polecić szlak od Labskiego vodopadu do Szpindlerowego Młyna, Kozi Hrbety też mają swój urok. Jest jeszcze fajne miejsce zwane Certuv dul - jest tam ciekawa ścieżka przyrodnicza. Co prawda za wstęp tam trzeba dodatkowo zapłacić ale moim zdaniem warto. Aha na mapie szukaj tego na południowych zboczach Małego Szyszaka, w okolicy jest, o ile dobrze pamiętam krzyżówka szlaków.

To wyżej to mój post z innego wątku.

Co do punktu wypadowego to najlepszy będzie Szpindlerowy, ale ja mam lepszą i chyba tańszą propozycję. Pamiętaj, że czeskie schroniska są koszmarnie drogie, to w zasadzie hotele górskie - warto na nocleg schodzić na polską stronę.

Pozdrawiam




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - mikol - 06-05-2007

Serdeczne dzięki za info teraz mniej więcej wiem gdzie szperać na mapkach
Co do twojej propozycji to nie mam tego problemu bo będziemy spali w namiociku albo i bez zależy od pogody.
-------------------------------------------
grubasjo




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - raffi - 06-05-2007

cd. z wątku ''nasze plany ..''
Z panoramami w B.Niskim jest .. jak w każdym beskidzie :) - duże zalesienie. Amatorom panoram polecam dolinę Wisłoki (powyżej Kątów - z obu stron - czy to nie jest to miejsce którym Niski oczarował swego czasu Papę ?).
Malutkie, ale magiczne miejsce, to Magura Wątkowska (2 uroczyska w okolicy szczytu).
-------------------------------------------
Stat crux dum volvitur orbis.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - semow - 06-05-2007

Macie może jakąś radę, jak można optymalnie dotrzeć w Taury bez samochodu? Może ktoś tam się wybiera ok. 21.06?

PS. Jakby ktoś chciał się przyłączyć do inicjatywy to zapraszam serdecznie. planuję spędzić ok. 7 - 10 dni z namiotem w okolicach grupy Venediger i wejść przy okazji na kilka łatwych 3tysięczników. Wyjazd ma charakter turystyczny, może być potrzebny sprzęt na lodowiec. Czas mam od 20.06 do 8.07 :)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - gumibear - 06-05-2007

W ostatni dłuuugi wekend byłem w skalnym mieście w ardspachu w czechach. Popelnilem tym samym najgorszą rzecz w mej skromnej turystycznej karierze. Zabralem teściów by coś pokazać a zamiast tego pilnowalismy sie nawzajem by sie w dzikich tłumach nie zgubić się. Koszmar! Nielimitowane wejścia do parku tym skutkują. Dziekie tłumy! Brak słów żeby to opisać. Tak jak szybko weszliśmy tak szybko wyszliśmy. Bieg z przeszkodami
Jedynym zdjeciem jakie mozna bylo zrobic swobodnie by nikt sie w kadr nie wcinał to zdjęcie chmur.

Miejsce warto odwiedzić ale w jakiś dzien powszedni, nie w sezonie, nie w weekend, nie w święta polskie i czeskie, po sezonie.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Dalamar - 06-05-2007

A ja bylem W Czarnohorze i przez 3 dni nie spotkalem zywej duszy:) (fakt ze na szklaku bylismy tylko troche, a reszta typowo na szago-azymut). Tylko na Howerli troche ludzi, ale za to duzo sniegu




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - domurst - 06-05-2007

mikol - jedna rzecz. Pamiętaj, że to Park Narodowy więc obozowanie jest nie do końca zgodne z prawem... W Polsce jeszcze pogadasz może, ale spotkanie z czeskim strażnikiem może uderzyć po kieszeni. Nie chcę wykrakać, po prostu lojalnie ostrzegam.

gumi - ja nieopatrznie pojechałem w to miejsce w jeden z przeuroczych jesiennych weekendów zeszłego roku. Zrobiło się mniej przeuroczo już w samym parku z opisanych przez Ciebie powodów - tłumy tłumy tłumy, a był to zwyczajny weekend... Dodatkowo nie zazdroszczę, że zawitałeś tam w najdłuższy weekend zjednoczonej Europy, z uwagi na liczbę wolnych dni musiało być conajmniej 9 razy gorzej...