NGT
PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Zloty / spotkania / wydarzenia (https://ngt.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. (/thread-1017.html)



RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - kaikow - 19-03-2007

to zależy jak koleżanki chcą płacić :)))




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - raffi - 19-03-2007

jeśli jadą z południa, to niech sprawdzą połączenia z Ukrainy - w którymś wątku były strony UA (i RO) z komunikacją
-------------------------------------------
Stat crux dum volvitur orbis.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - krzak007 - 23-03-2007

Witam wszystkich wybierajacych sie i tych ktorzy juz byli w gorach norwegii.Prosze o troche informacji o ciekawych miejscach(ponoc jest tu gdzies jakis ferratowy szlak).Wsty mowic ,ale troche czasu juz tu mieszkam i nie zdazyllem jeszcze niczego poeksplorowac:(.Moze to przez tatry:).Mo j mail teambuilding@o2.pl




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Maly_man - 26-03-2007

Witam wszystkich. Napiszcie no coś o Jesenikach. Wybieram się tam na Majowy Rajd i trzeba by zasięgnąć języka co i jak. Może ktoś ma fajną trasę z czeskim piwem po drodze (jak najgęściej). Na pewno mam zamiar zaliczyć Pradziada, więc jeśli ktoś ma namiar na jakiś fajny nocleg dla około 20 osób to poproszę.
Pozdro!
-------------------------------------------
Mały




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Wydra - 31-03-2007

Przyszli tatusiowie: właśnie wróciłem z paro godzinnej wycieczki w okolice ślęży z moim 3.5 letnim synkiem. Bylismy sami, bez żadnego wsparcia. Takiego stresu jeszcze nie przeżyłem. Pamiętajcie: na takie wycieczki zabierajcie (pełną!) zmianę ubrania, nie dla siebie oczywiście. Dziecko wpada CAŁE w błoto, nie zauważycie nawet jak i kiedy. Dziecko może zapomnieć powiedzieć, że chce siusiu, ale natura ma swoje prawa i zapamiętajcie sobie: gdy słyszycie ''tato sikam'' to znaczy że już jest za późno.
Gdy czekacie na dworcu na PKS i wszystkie autobusy są białe i z zasłonkami a Wasze dziecko mówi że chce jechać białym autobusem z zasłonkami to NIE zapewniajcie dziecka że takim pojedziecie, ponieważ NA PEWNO pomiędzy tymi autobusami jest zaparkowany jeden jedyny granatowy i bez zasłonek i to właśnie ten autobus podjedzie by Was zabrać, a wtedy macie naprawdę przerąbane.
-------------------------------------------





RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Dalamar - 31-03-2007

Witam
Czy ktos byl kiedys w kwietniu lub maju na (w) Czarnohorze? Ja sie wybieram na weekend majowy i wszelkie informacje beda mi przydatne. Jakie warunkow sniegowych sie spodziewac, skad mapy, ile kosztuje dojazd, itp itd. Wszystko co wiecie moze sie przydac.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - saturator - 31-03-2007

Maly man,Ja sie zapodałem z Ramzovej:szlak czerwony i tak na Cernave wyciągiem i dalej z buta..kimałem co prawda pod namiotem ale juz pierwsze powazniejsze ''kurorty'' zaczynają sie na Cervonhorskim sedle,dalej bardzo przytulny schron pt Svycarna-czyt Szwajcarnia napitków Ci tu panie na Maxa-jakbys miał apetyt skosztuj Dedova Baste za 108 kcs -dobra pasza,Pradziad oczywiscie to podstawa,w rejonie Pradziada znajduje siie więcej ''kurortów'',kolejnym schronem jest Ovcarna-nie korzystałem niestety,polecam Ci traske z Ovcarny do Jeleni studanky-dalej szlak czerwony, przy dobrej pogodzie nie pozałujesz-Ja potem odbiłem na zielony do Skritka z wczesniejszym noclegiem pod namiotem w okolicy Pecny'ego...
-------------------------------------------
<&**%#!@>




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - wojennymistrz - 31-03-2007

ja byłem w Czarnochorze ale w sierpniu tamtego roku, wiec o śniegu mało ci powiem:D... Hmm mapy chyba najlepiej miec przedwojenne Wig(niektóre nawet zaktualizowane w szlaki). Chociaz chodzenie po szlakach i szukanie ich na mapach moze byc kłopotliwe (słaba dokładność) najlepiej orientować sie po słupkach starej granicy polskiej które biegną po grani (zaznaczone na mapie). Musisz sie przygotować na ciężkie warunki i porywisty wiatr (nieradze ci spać w namiocie pod Howerlą:D )...
Dojazd nie jest drogi. Oczywiscie zależy jak chcesz tanm dojechać. Do Lwowa mozna pociągiem bezpośrednio (drożej) albo taniej (na raty - przesiadka na granicy). Potem do Iwano Frankowska (dawny polski Władysławów) i potem busem już w czarnochore (około 10 hrywien). Niepamietam już cen ale nie są wysokie.
W internecie jest wiele stron na temat Czarnochory. Fajnie sie wyposażyć w mapo-przewodnik Czarnohora (seria z falą) wyd. Bezdroża. naprawde fajnie wydane i aktualne. Ja tego niemiałem wiec korzystałem z map Wig-owskich.

-------------------------------------------
naprawde wypas




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Dalamar - 31-03-2007

Dzieki wielkie za info. Oczywiscie ze z przesiadka (jak kazdy student chyba):) A te WIGowskie sa gdzis dostepne za normalna cene?




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Maly_man - 31-03-2007

Dzięki Saturator. Jutro spoglądnę na mapę na te twoje propozycje (dziś już mi się oczy kleją). Szczególnie podobała mi się ta wstawka o napitkach. Tak się po cichu przyznam że jestem taki ''alkoturysta''.
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam...
-------------------------------------------
Mały




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - wojennymistrz - 01-04-2007

--> dalamar
Co do map Wigowskich to niewiem gdzie je kupić. Spróbuj popytać w jakiś sklepach kartograficznych z mapami... A jesli o cene chodzi to niebędą jakieś bardzo drogie.

Polecam ci kupienie tego mapo-przewodnika wyd. Bezdroża. Masz tam dokładne mapy (nowe), opisy tras, i propozycje różnych tras razem z rozpisem na godziny. naprawde fajna rzecz a niekosztuje dużo około 30 zł.
tu masz linka:
http://www.bezdroza.com/?page=shop/flypage&product_id=2359


-------------------------------------------
naprawde wypas




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Dalamar - 01-04-2007

A powiedz mi jeszcze czy tam sa strome stoki?? Czy raki moga sie przydac, czy kije wystarcza?




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - wojennymistrz - 01-04-2007

hmm.. Jak już wyjdziesz na grań to nie bedzie stromo. ale najpierw musisz sie liczyć z ponad 1000 metrowym podejsciem. Kurcze z tymi rakami to niewiem bo przy pierwszym podejściu zeby wyjsc na grań czasem jest stromo .. Niechce cię w błąd wprowadzić... Moze jakbym ci zdjęcia pokazał to moze byś sie zorientował czy są potrzebne ale niemam ich w internecie.
-------------------------------------------
naprawde wypas




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - igor - 01-04-2007

WIGowki z terenu czarnohory są, a przynajmniej byly dostepne w m. in. Sklepie Podróznika (stan na sierpien 2006) czy jakos tak. cena chyba kolo 35 zl. jak dla mnie to ten przedruk byl troche ciemny. Mi sie nie na tak wiele przydaly i ale moze to przez to ze nie musialem z nich nich tak na prawde korzystac i chodzilem wg opisow i wskazowek od ludzi.
Widzialem WIGowki wydane przez jakies przemyskie wydawnictwo (chyba), które w mojej ocenie byly duzo bardziej czytelne niz te ze sklepu podroznika.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Leszek - 02-04-2007

Witam
Mam prośbę- w lipcu wybieram sie do Norwegi, chcę dotrzeć na płaskowyż Hardengervidda najlepiej na piechotę z Oslo czy ktoś kto był w Norwegi wie jak wygląda okolica tak do 40 km od Oslo? NIe wiem czy pchanie się tylko na piechotę ma sens.
I jeszcze czy wiecie jak wyglądaja ceny przejazdów autokarem w Norwegii?




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - semow - 02-04-2007

Witam!
Szukam inf. na temat poruszania się z namiotem po Taurach Wysokich - czy to jest możliwe, a jeżeli tak to jakie ryzyko że filanc pogoni i mandat wysoki wlepi?
Przeczytałem że zasadniczo biwakowanie jest zabronione, ale na jedną noc jakoś uchodzi. Nie wiem na ile to jest aktualne... czy ktoś praktykował wędrówki z namiotem po Alpach austriackich ostatnimi czasy?




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - akacja - 02-04-2007

Leszezk>> a kiedy w lipcu, bo ja tez tam bede jechac jakos w polowie.... polecam Ci strone http://www.visitnorway.com/ ... tam na podstronie http://www.visitnorway.com/templates/NTRexternalInfo.aspx?id=37355 mozesz zamowic broszurki jakie tylko chcesz i przysla ci na prawde za darmo i szybko do domciu... a pozatym polecam sie na priv :) a jak jestes z krakowa to moze na spotkanie w realu jak chcesz...
-------------------------------------------
kazdy ma swoj everest :)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - yaro1986 - 02-04-2007

Leszek. Tereny do 40km od Oslo to lagodne pagorki dosc niskie okolo 500-600mnpm, czasem jakies skalki, sporo lasow. Z Oslo do Hardangerviddy jest ponad 100km takze na piechote troche duzo, mozna probowac autostopem. Nie jezdzilem autobusami na dluzszym dystansie tylko autobusami miejskimi i cena ich wynosila okolo 20-25kr czyli dojazd na plaskowyz napewno nie bedzie najtanszy, ale hardangervidda jest piekna i naprawde warto.
-------------------------------------------
yaro




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Jarek - 03-04-2007

Wojennymistrz - Władysławów??? A może Władysławowo:)) Zapewne miałeś na myśli Stanisławów:)

Dalamar - w maju śnieg jest, ale nie tyle żeby w rakach poginać! Zalezy jeszcze skąd będziesz szedł. Powiedz mi jaką trasę planujesz zrobić! Żeby nie zasmiecać forum napisz mi na
jarsk@o2.pl
Mam też dla Ciebie cenne info nt. Wigówki - arkusz Żabie - czyli ten, który najbardziej Cię powinien interesować!
Pozdrawiam!
-------------------------------------------
Jarek




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - wojennymistrz - 03-04-2007

Stanisławów oczywiście:D

pomyłka
-------------------------------------------
są git...