NGT
PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Zloty / spotkania / wydarzenia (https://ngt.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. (/thread-1017.html)



RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Spineless - 05-12-2006

kilka zdjęć z weekendowych badań w Dolinie Chochołowskiej

http://mecior.fotosik.pl/albumy/94511.html
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - SzyKa - 05-12-2006

Spineless jak wyglada sytuacja ze śniegiem na grani, duzo jest czy wręcz przeciwnie?




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Spineless - 05-12-2006

SzyKa nie powiem, bo nie byłem, łaziliśmy tylko po samej Chochołowskiej (to nie był wyjazd rekreacyjny, ale naukowy - matko, jakie to poważne słowo...:), ale z tego co widziałem i słyszałem na grani góra pół metra śniegu leżało. Tyle że bardzo ślisko
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Gargamel - 30-12-2006

Witam

Szukam chetnego/chetnych na wyjazd w zimowy Beskid Niski na poczatku lutego 2007.Czas trwania ok 4 dni, noclegi pod namiotem.Okolice Magurskiego Parku Narodowego.Zgloszenia na e-mail : beskid2(malpa)poczta.fm

Szukam rowniez chetnego na zimowe przejscie polskiego fragmentu grani tatr zachodnich.Termin to marzec 2007.Czas trwania 4 dni w tym 2 biwaki na grani - przy zalozeniu ze wszystko pojdzie dobrze ;) Oczywiscie wymagane pewne doswiadczenie zimowe,raki,czekan itp.Mile widziana uprzaz.Zgloszenia na e-mail : beskid2(malpa)poczta.fm





-------------------------------------------
republika.pl/jarhead2006




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - furry - 30-01-2007

Planuję na przełomie czerwca i lipca odwiedzić Sankt-Petersburg. Ostatnio wymyśliłem, żeby pojechać samochodem: Ryga-Tallin-Narva-Petersburg, tak:

http://tiny.pl/w826

Czy ktoś może polecić albo odradzić tą trasę? Chodzi mi o
- możliwość biwakowania
- czepliwość lokalnej drogówki
- wrażenia turystyczne i klimatyczne

tzn. czy warto zawracać sobie głowę, czy po prostu koleją i najkrótszą drogą?


-------------------------------------------
fr




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - raffi - 30-01-2007

Sprawdź jeszcze tanie linie lotnicze. Jeśli jesteś z południa,to pociągiem jechałbym najkrócej na Ukrainę, bo tam są (były ?) tanie połączenia do SP. Sprawdź też w googlach - ludzie zamieszczają mnóstwo opisów eskapad w każde miejsce świata.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - wojennymistrz - 04-02-2007

We wrześniu panuje z przyjaciułmi pojechać koleją transsyberjską z Moskwy do Irkucka a potem przedostać sie dalej przez Mongolie (Ułan Bator) do Pekinu. W Chinach chcielibyśmy spędzic około 2 tygodni. Czy jechał ktoś tak?? Co jest warte zobaczenie i jaką trasą zwiedzic Chiny.

Dzięki z góry.


-------------------------------------------
wojennymistrz




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - raffi - 04-02-2007

zapytam kumpla - w 80-tych jeżdził koleją na handel do Pekinu, nie wiem czy tą trasą
-------------------------------------------
bajkowa zima w Gorcach - wróciłem z BC :-)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Arthuro - 06-02-2007

Witam!

Mam nadzieję, że moje pytanie zostało skierowane w odpowiedni wątek:)
(jak nie, to do kasacji)
Otóż zamierzamy w weekend zaatakować trasę Babia-Żywiec (przez Pilsko, Rysianke etc.), czy ktoś z Was robił już to zimą w porównywalnych warunkach z tymi, jakie teraz panują? Podkreślam, że planujemy to zrobić bez noclegu ( w lecie się nam to udało). Pozdrawiam!
-------------------------------------------
Przytulnie jak w rodzinnym grobie :)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - raffi - 06-02-2007

wojennymistrz>>
Z tego, co pamięta to jechał 6 dni i 7 nocy z Moskwy do Pekinu. Mówi że dla widoków warto przynajmniej w 1 stronę pojechać. Były chyba 2 trasy przejazdu. Transsyberyjska gdzieś tam się rozgałęziała.
Arthurro>> bez noclegu, to spoko; jak Wam braknie dnia to drugiego skończycie.. jak chodziłeś w śniegu to wiesz jak może być, jak nie chodziłeś to weź coś ciepłego, kompas, mapę i dużo jedzenia. Ja szedłem, ale po mokrym śniegu, Zwardoń-Krowiarki ok. 32h. Plus spanie.
-------------------------------------------
więcej nas łączy niż myślimy... tylko ten strach..




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - wojennymistrz - 06-02-2007

Aha dzięki. A niewie ktoś własnie jak spędzić czas w Chinach?? Jest to wmorde wielki kraj ale co jest tak naprawde warte zovbaczenia bo odległosci są bardzo duze.





RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Arthuro - 07-02-2007

raffi >> dzięki za odpowiedź :)
Ze Zwardonia do Babiej trochę dłuższa trasa, my planujemy to
w ok 20 godz zrobić (+- 5 godz). Jak będą ciężkie warunki, to w
okolicach Rysianki można skusić się na jakiś nocleg.

Pozdrawiam!

-------------------------------------------
Przytulnie jak w rodzinnym grobie :)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Spineless - 07-02-2007

Arthuro zależy od pogody - raz jak nam przypadało w nocy to szliśmy cały dzień jakieś (11 godzin) z Markowych do bazy namiotowej na Głuchaczkach...

ale jak śnieg będzie ubity i przechodzony to możecie się wyrobić


-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim ...




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Arthuro - 07-02-2007

Spineless>>Zobaczymy, jak to będzie. Od Pilska szlaki regularnie przecierane sa przez turystów i przez skutery, gorzej bedzie dotrzeć z Babiej do Pilska-> jak trafimy na takie warunki, jak Wy (wkońcu Babia ''królową niepogód'') to raczej wypad skończy się na granicy w Glinnej, ale jesteśmy dobrej myśli.
Pozdrawiam!
-------------------------------------------
Przytulnie jak w rodzinnym grobie :)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Doczu - 07-02-2007

wojennymistrz>>> do Pekinu z Moskwy mozna dojechac na chyba 3 sposoby Transsibem. Bezpośrednio, z przesiadką w Irkucku, przez Ułan Bator.
Generalnie zasada jest taka, że jak jedziesz bezpośrednio , to zazwyczaj jest drożej i większe problemy z dostępnością biletów. Na przejazd z przesiadkami jest zauważalnie taniej a i o bilety łatwiej.
-------------------------------------------
http://www.doczu.siec2000.pl




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Doczu - 07-02-2007

aaa jeszcze przez Mandżurię mozna jechać
-------------------------------------------
http://www.doczu.siec2000.pl




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - wojennymistrz - 10-02-2007

dzieki Doczu. Myśmy włąsnie myśleli zeby w Irkucku wysiaść i potem przez granice z mongolią do Ułan Bator a z tamtad już do Pekinu. Do Irucka bezpośrednio z Moskwy. Najtańsza opcja pociagu to około 50 dolców, a potem do Pekinu jakoś z przesiadkami. Na dwa razy spokojnie chyba można. Wsumie do Pekinu jak czytałem recenzje to około 150 dolców kosztują bilety więc maksymalnie tanio jak na 9000 km :)


-------------------------------------------
wojennymistrz




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - MAJKEL - 10-02-2007

Wybieram się w lipcu z kolegą do Norwegii. Raczej będzie to autostop(wiadomo studenci:) Jeszcze rozważamy samolot w jedną stronę( tanie linie wyjdą jakieś 185 zł). Zamierzamy dotrzeć na Nordcap. I tu moje pytanie. Z mapami jest raczej ciężko i zastanawiamy się czy nie ma czegoś na necie. Można by wydrukować i dać do laminowania. Tak samo się ma sprawa z przewodnikami( 80 złotych w empiku i to tylko jeden). Może ma ktoś jakiś do odsprzedania ( tak mniej więcej 2002 i nowsze)? Prosiłbym również o jakieś cenne wskazówki co do tej wyprawy. Wiem że to cudowny kraj ze wspaniałymi i chciałbym go przemierzyć jak najsprawniej, zwiedzając wszystko co najpiękniejsze.
Pozdrawiam!




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Słonik - 10-02-2007

Zamieszczam świeżą relację i filmik z zimowych Bieszczad
http://outdoor.org.pl/forum/index.php?topic=187.0




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Baqqq - 11-02-2007

~MAJKEL kup sobie mapę całego Półwyspu Skandynawskiego a dokładne mapki okolic przez które będziesz przejeżdżał możesz dostać w punktach informacji turystycznej, prawie zawsze za darmo.
Co do przewodników niezastąpiony jest „lonley planet”. Polski Pascal prawie w ogóle nie ma północy Norwegii.