NGT
PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Zloty / spotkania / wydarzenia (https://ngt.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. (/thread-1017.html)



RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - bony - 04-08-2006

hi
kto wie czy z przemysla na medyke sa regularne busy ?
-------------------------------------------
bony




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - gumibear - 04-08-2006

Czy ktoś z Was wchodził na Triglav od Pokljuki z Rudnego Polja? Jak z bezpieczenstwem auta tam pozostawionego na 1,5-3 dni?
-------------------------------------------
gumibearMarcin(at)ngt.pl




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - bakter - 04-08-2006

>>>bony,
tak sa, jak sie jeden zapelni to podjerzdza nastepny ;)
tak wiec jakas regularnosc mona zaobserwowac. a tak serio to busy na granice zza dworca PKP (kolo wyjscia podziemnego na dworzec PKS) jezdza dosc czesto ( nigdy nie czekalem dluzej niz 10 min na zapelnienie) . ale rozkladu chyba nie maja.

>>>semow
no ja tez jakos nie pamietem tych cen (pewnie dlatego ze nie skorzystalismy, bo bylismy tylko przejazdem przez Brasov), ale pamiatam ze te oferowane kwatery byly przy samym rynku, a ceny... nie byly jak za namiot ;) jesli dobrze kojarze to nawet dostalismy jakis folder i tam bylo zdjecie takiego pokoju - dla mnie lux- i to bylo okolo 10 euro, wiec jak dla mnie nie jakos straszliwie tanio, tyle ze lux.
tyle ze ja naprawde moge teraz zmyslac;) sorki
-------------------------------------------
bakter




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - saturator - 04-08-2006

bony,są na spoczko,kurs kosztuje 2 zyle
-------------------------------------------
(^#%)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - raffi - 04-08-2006

gumi >>>
Nie wychodziłem, ale w Słowenii byłem parę razy na nartach i nie tylko. Tam jest bezpieczniej niz w Austrii, bo ludzie podobni, a nie ma imigrantów ... W moim rankingu to najvezpieczniejszy kraj w Europie. Spoko parkuj furę !
-------------------------------------------
nadchodzi 14 dni w kajaku :-)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - gumibear - 04-08-2006

raffi dzieki za info!

-------------------------------------------
gumibearMarcin(at)ngt.pl




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - sylvo - 05-08-2006

gumibearMarcin > potwierdzam, co prawda zostawiliśmy auto na parkingu (dwa lata temu bezpłatny a w tym roku już płatnym) dolinie Vrata, ale nie ma problemu.
Tu masz trochę zdjęć z wejścia na Triglav z tego roku
http://sylvo.neostrada.pl/wakacje2006/Slowenia/index.html

A tu zdjęcia z wakacji (niestety jeszcze bez opisu)
http://sylvo.neostrada.pl/




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - bakter - 07-08-2006

>>>semow
poszperalem po jakis papierach w domu, i znalazlem te ulotke z Brasova. no i jest tam adres w necie do tego hoteliku o ktorym pisalem kilka postow wyzej

http://www.rollingstone.ro/index.php#

co prawda na ulotce z zeszlego roku jest cena ''od 8 jewro'',a teraz sprawdzalem na stronce jest 10 (co oznacza ze sie pomylilem na korzysc ;) - zaznaczam ze nie spalem tam.
pozdrawiam
-------------------------------------------
bakter




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - semow - 07-08-2006

Dzięki bakter, będziemy szukać czegoś poniżej 10 e ale jakby co to dobrze miec pewny kontakt




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - gumibear - 08-08-2006

sylvo sympatyczną masz stronke, juz w ulubionych, dzieki!

-------------------------------------------
gumibearMarcin(at)ngt.pl




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Jarek - 08-08-2006

Witojcie!
Wróciłem z Czarnohory cały i zdrowy!
Gdyby ktoś potrzebował świeżych informacji i jeśli tylko będę w stanie odpowiedzieć - służę uprzejmie pomocą!
Wszystkim, którzy wspomogli mnie swoja wiedzą, dziękuję!
Pozdrawiam Jarek




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Pim - 08-08-2006

W okresie weekendu planuję taką wycieczkę w otoczeniu W-wy:
start w Zaborowie - następnie czerwonym szlakiem w kier. Brwinowa,
a dalej przekraczając Katowicką i Krakowską ku Zalesiu i Górze Kalwarii.
Następnie przejście przez Wisłę i lasy Karczewsko - Otwockie (Maz. Park. Kraj).
Biorę śpiwór, płachtę. Wyjazd na lekko.
Gdyby ktoś miał spostrzeżenia a'propos takiej wycieczki to proszę o uwagi




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - glenio - 08-08-2006

Polecam podejść jeszcze kawałek na NE, dojść do Świdra i potem w dół rzeki aż do torów kolejowych. Świder jest bardzo malowniczy - w kilku miejscach koryto tworzy spore skarpy. Jest tez duzo piaszczystych wysepek do ktorych latwo sie dostac, bo rzeka płytka.
-------------------------------------------
http://michalglen.cba.pl/panoramy_czarnohora.html




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Sorc - 08-08-2006

Witam, takie male pytanko, czy lepiej[bezpieczniej, latwiej - bedzie szla ze mna osoba ktora w tatrach byla tylko na koscielcu i kasprowym ;)] isc Kasprowy-Swinica-Zawrat-Gasienicowa czy odwrotnie ? pozdrowka :)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - qbas - 09-08-2006

Rzekłbym na odwrót - zawratowym żlebem łatwiej się wychodzi niż schodzi (złe doświadczenia w zestawieniu z mgłą/deszczem ;] )
Przy okazji pytanie - był ktoś ostatnio na przeł Pod Chłopkiem? Duży ten płat śniegu leży?




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - mariusz - 09-08-2006

byłem w piatek 4.VIII. nie duży został można go spokojnie obejść
-------------------------------------------
mariusz




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - qbas - 09-08-2006

OK, dzięki :] Nie biorę raków ;-))




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - pio - 09-08-2006

Donovaly Słowacja!!!
znam słowacką stronę internetową, ale szukam bezpośrednich informacj:
przygotowanie tras, kolejki do wyciągów i przed wszystkim namiary na
DOBRĄ SPRAWDZONĄ KWATERĘ !
-------------------------------------------
Piotr




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - blizzard - 10-08-2006

Witam. Wybieram się za niedługo w Bieszczady. Jako że bedzie to mój chrzest bojowy w takiej typu wyprawie, wcześniej byłem w górach z wycieczkami/obozami etc wobec tego nie wiem jak będą wyglądały dzienne limity przejścia (tj ile km bedziemy robic dziennie). wstępną trasę już sobie obrałalismy i jednym z jej punktów jest wejście na Opołonek i dojście do przełęczy Użockiej. Mam tutaj dwa pytania. Obawiam się czy z Ustrzyk Górnych dojdziemy do Opołonka, przy okazji zaliczymy pare szczytów i zdążymy wrócić. Wydaje mi się że nie i dlatego chcę tam przenocować. Tylko problem jest taki że jest tam PN. Znalazłaby się więc moze jakaś leśniczówka w tamtych rejonach, ewentualnie jakieś inne schronienie?? Ogólnie to bedziemy spali pod namiotem, no ale w PN nie mozna. Drugie pytanie: Czy przełęcz Użocka leży jeszcze w Polsce?? Bo zakupiłem mape i z niej wynika że jednak nie.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - tadeklodz - 11-08-2006

na Ukrainie.Ladnie ją widać z punktu widokowego w Siankach.
-------------------------------------------
tadek