NGT
PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Zloty / spotkania / wydarzenia (https://ngt.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. (/thread-1017.html)



RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Tomisiek - 07-07-2006

Witojcie:)

trochę późno, ale wreszcie mam gotową galerię z lutowej wypray na Aconcaguę. Zapraszam do linku poniżej:

http://www.tompress.wroclaw.pl/galeries/aconcagua/index.htm

zdrówka
-------------------------------------------
Tomek




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - KarlosW - 07-07-2006

-------->mariusz

ile sie idzie realnie na krywań? jak wrazenia?
-------------------------------------------
wypadywgory.za.pl




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - harold - 10-07-2006

jestem żołnierzem legii cudzoziemskiej i wiem co to znaczy BÓG HONOR OJCZYZNA
-------------------------------------------
M*A*G




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - szary - 11-07-2006

OT
chyba raczej, co znaczy Le Dieu, L'Honneur et La Patrie :)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - braavosi - 11-07-2006

OT
a co wam w tej legii dają pić,że tak bredzisz?;)
-------------------------------------------
nie loguję, bo nie mój komp:P




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - sasq - 11-07-2006

OT
A oswiadczenie hardola do tak z kosmosu?? (bez obrazy kosmos)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - mariusz - 11-07-2006

już nie pamietam ile ale wrażenia to są zdecydowanie przyjemniejsze niż na rysy jednym słowem super:) jesli tylko dopisze pogoda:)
-------------------------------------------
mariusz




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - trios - 11-07-2006

wrazenia z wejscia na kryvan murowane. Warstwy skalne ułozone pionowe, zero łańcucha i wyślizgane skały :) czas wejscia ok 4 godzin. Jak pogoda nie dopisze wrazenia i tak bedą , istny Mordor :)
-------------------------------------------
efka




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Kajtek - 15-07-2006

Cześć!

Moglibyście mi polecić jakąś trase 3-4 dni w Karkonoszach?

Z góry dzięki.
Pozdrawiam.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Arni - 15-07-2006

Kajtek,
Jeśli to twój początek w Karkonoszach to może przejdź cały grzbiet czerwonym szlakiem zaczynając w Szklarskiej i kończąc w Karpaczu. Po drodze zaliczysz Szrenicę, przełęcz Karkonoską, Śnieżkę i przełęcz Okraj. Wbrew pozorom Karkonosze to malutkie góry i 4 dni to aż za dużo na nie. Ale jak chcesz to trasę możesz rozszerzyć o kolejny dzień i zaliczyć góry Izerskie.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Kajtek - 15-07-2006

No własnie znalazłem czasy przejść i mozna to spokojnie 2 dni zrobić. Bo co prawda w Karkonoszach będę pierwszy raz ale po górach troche chodze i zrobic 8h nawet z cięzkim plecakiem nie jest dla mnie problemem. Także dziękuje za odpowiedz Arni :)

Pozdrawiam
Kajtek




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Arni - 17-07-2006

Witam,
W sierpniu, podczas pobytu na Słowacji zamierzam 3/4 dni spędzić na zwiedzaniu Demanowskiej Doliny oraz Liptovskiego Mikulasza. Planuję wycieczki organizować ze stałej bazy. I tu pojawiają się problemy - pieniędzy nigdy za wiele. Pole namiotowe ATC Bistrina u wlotu doliny Demanowskiej niestety jest dość drogie (2os. dorosłe + dziecko + namiot + klimatyczne to koszt 335SK/dzień) Czy ktoś z was zna jakieś tańsze pole/kamping w tym rejonie (Povcina Lehota, Mikulasz) a może jakąś prywatną posesje gdzie za rozsądne pieniądze można się rozbić z namiotem? Chodzi mi też aby był łatwy dojazd autobusami do tych miejsc, więc wolę aby było to gdzieś po trasie Mikulasz – D.Dolina.

I jeszcze drugie pytanie o możliwości noclegów pod namiotem na terenie Małej Fatry zrówno w części Luczańskiej jak i Krywiańskiej (na grzbiecie głównym lub w jego pobliżu)
Gdzie można się w miarę bezpiecznie rozbić nie narażając się na kontrole strażników? (w Krywiańskiej będą to raczej schroniska ale różnie w życiu bywa i może być potrzeba biwaku pod chmurką) Czy znacie jakieś dogodne ku temu przełęcze, polany itp? Czy w pobliżu grzbietu znajdują się jakieś bacówki nadające się do przenocowania?
Gdzie są źródła wody dostępne z pobliża szlaku czerwonego i najlepiej w pobliżu miejsc biwakowych, no i jak wygląda sprawa z czasami przejść gdyż będę szedł z siedmiolatkiem a ten wiadomo za długo nie pochodzi. Czy ichniejsze czasy na szlakach MF można porównać z polskimi czasami PTTK np. w Beskidach, czy raczej dodawać jakieś 25%?

Z góry dzięki wszystkim za pomoc.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - bakter - 17-07-2006

Witam,

Wybieram się do Bułgarii w góry Pirin, i mam prośbę do osób które tam były o kilka odpowiedzi (jeśli się komuś będzie chciało).

1. Jak jest z rozbijaniem namiotów i biwakowaniem (ognisko) w parku narodowym, czy można wszędzie, czy sa np. wyznaczone miejsca? czy można się rozbijać kolo schronisk?

2. Właśnie schroniska, nie zamierzam spać w nich, ale czy można w nich kupić cos do jedzenia „na wynos w gory” (zupki, sosy, makaron, kus-kus, konserwy), czy trzeba brać wszystko ze sobą od pierwszego dnia.

3. Jak jest z ilością ludzi na szlakach? Stosunkowo duża liczba schronisk przekłada się na ilość ludzi na szlakach?

4. Szlaki, wyczytałem ze sa dość dobrze oznakowane, potwierdza to ktoś?

5. Jak jest z dostępnością wody w górach?

5. Jak tam z ta grania konczeto, naprawdę mocne wrażenia?

6. Jakieś inne informacje, rady, opisy????

Z góry dzięki wielkie.
pozdrawiam

-------------------------------------------
bakter




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - prosiakt - 18-07-2006

czy ktos sie wybiera w bieszczady pod koniec lipca i poczatek sierpnia ?
moze ktos by chcial powloczyc sie razem po bieszczdkich sciezkach ?





RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Aaricia - 19-07-2006

Uuu... Wybieram się, ale na druga połowę sierpnia. Choć wszystko się może jeszcze zmienić...
-------------------------------------------
Aaricia




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - prosiakt - 19-07-2006

a to troche mi nie pasuje ja raczej bede koniec lipca poczatek sierpnia tak gdzies do 4-6 sierpnia, ale jakby co to daj znac




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - matex - 20-07-2006

>>>Arni

Odpowiem Ci tylko na drugą część postawionego pytania dotyczącego Małej Fatry. Jak pewnie wiesz ten rejon należy do parku narodowego dlatego z definicji biwakowanie jest tam zabronione. Jednak nie spotkałem tam nigdy ubranego w mundur strażnika parku ale nie znaczy to, że ich tam nie ma. W części krywańskiej bo tylko tą znam dałoby się wskazać kilka miejsc gdzie można by było rozbić namiot ale musiałbyś powiedzieć, od której strony szlaku masz zamiar zaczynać wędrówkę. Bacówek żadnych w pobliżu czerwonego szlaku nie widziałem, więc pozostają schroniska, które wcale nie są takie drogie bo 150SKK na twarz. Jeśli chodzi o ujęcia wody w MF to jest to pewien problem. Ujęcia wody są przy schronisku pod Suchym potem długo nic aż do źródełka za Małym Krywaniem (trzeba zejść z grani zgodnie ze szlakiem), potem można zaopatrzyć się w wodę w schronisku pod Chlebem, ostatnie źródło wody jest w Dierach (tam jest raczej dużo wody:))
No i ostatnia kwestia, nie wiem czy przejście części krywańskiej z siedmiolatkiem nie odbierze mu na zawsze milości do gór ale to musisz ocenić sam:) Co do czasów z grubsza się zgadzają..
pozdro

-------------------------------------------
komarez@wp.pl




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Arni - 20-07-2006

matex,
Krywiańską będę szedł od Strećna w kierunku m. Zazriva więc jak byś mógł podać dobre miejsca na nocny biwaczek w odstępach 4/6 godzinnych to będę wdzięczny.
Odnośnie córki to mam nadzieje że da radę, bynajmniej przejście w maju Bieszczadzkich połonin i kilku innych szlaków (ok. 5/6h dziennie) nie sprawiało jej większego problemu a MF chyba nie jest znacznie trudniejsza.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - PanKracy - 20-07-2006

Arni jest trudniejsza, bo jest wyższa (ok 500 m różnicy przewyższenia między najwyższymi szczytami), bardziej skalista. nie znam tam noclegów, bo sam nocowałem w płachcie gdzie popadło, także w tej kwestii nie mogę Ci doradzić, ale ostrzegam, że dla Córy Twej może być dużo ciężej niż w Biesach.
pozdrawiam
p.s. polecam tę mapkę:
http://www.bezdroza.com/?page=shop/flypage&product_id=802




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - bakter - 21-07-2006

hej,

no bede troszke upiredliwy i przypomne moje pytanie z poprzedniej strony?
ktos byl w Pirinie i zechcialby udzielic informacji?

pozdrawiam
-------------------------------------------
bakter