NGT
PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Zloty / spotkania / wydarzenia (https://ngt.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. (/thread-1017.html)



RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Gradzio - 16-03-2006

Doczu>>>
Ten mój kumpel od Krymu jest ostatnio bardzo zagoniony i nie bardzki miał czas żeby mi coś przygotować, ale podał mi przewodnik z którego korzystał przy organizacji swojej wyprawy i uważa że jest świetny, a poza tym widzę że dużo już info uzyskałeś.
Oto ten przewodnik:
„Krym oraz Lwów, Kijów, Odessa, Półwysep rozmaitości”
Artur Grossman
Wydawnictwo Bezdroża / przewodnik turystyczny

-------------------------------------------
..::Łukasz::..




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Doczu - 16-03-2006

Gradzio >>> ma ten przewodnik w najnowszym wydaniu, jednak dane przewodnikowe chciałem uzupełnic o osobiste doświadczenia innych turystów. Cóż jak kolega nie ma czasu to trudno. Nie przejmuj się. Garść informacji uzyskałem juz od halicza :-)
Thx za zainteresowanie.
-------------------------------------------
www.doczu.tk




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - atanor - 16-03-2006

Orientuje się ktoś jakie są obecnie warunki na Masywie Śnieżnika?
-------------------------------------------
jestem harnaś z Gór Kawczawskich




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - chróściel - 16-03-2006

Atanor spytaj się Kotu, on sprawdzi:))).
tylko mu zapodaj jeszcze kaj to jest:)))

p.s. sorry Kotu, ale nie mogłem się powstrzymać :D




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - sasq - 17-03-2006

sobota na babiej.
Bez GPS niebyło szans widoczność poniżej 30m i nieprzetarty szlak (2 ekipy za nami zawróciły) A i jak już tacy dumni weszliśmy na góre to zobaczyliśmy ślady gości któży wchodzili zielonym z kierunku lipnicy wielkiej... szacunek dla nich kimkolwiek są

fotki:
www.grappa.pl/babia1.jpg
www.grappa.pl/babia2.jpg




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - malina - 17-03-2006

kakato >> nie ma sprawy - pytaj.. nawet jak bede niewidoczna, bo mogę się ukrywać ;] hyhyhy

Doczu >> wiesz we wrześniu to myślę że ja zabezpieczyłabym sie na wypadek małych mrozików w nocy. W namiocie było ciepło (4 osoby chuchały ;)))) ), ale na zewnątrz czuć było chłód.
Mapy - my z tego co się orientuję to mieliśmy przedruki WIGówek. Ale przeważnie szliśmy ''na czuja'', po jakiś śladach ścieżek, bo szlaków w ogóle nie ma. Pare razy oczywiście zgubiliśmy się, ale Czarnohora ma bardzo charakterystyczne szczyty, więc łatwo potem się odnaleźć ;)
Fotki, zaraz znajdę i wyślę :]
Udanej wyprawy życzę... warto!! Piekne miejsce! :]
-------------------------------------------
gg 1064089 www.photoew.ovh.org




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Barty - 17-03-2006

Doczu >>
Bi tygodniowy wyjazd w Gorgany wyniósł ok 250 zł ze wszytskim (dojazdem, żarciem), także na Czarnocorę powinno być podobnie, może trochę więcej na dojazd trzeba liczyć




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - kiniasz - 17-03-2006

sasg - trzeba bylo sie wybrac na babia w niedziele (13.03) co prawda w niektorych miejscach widocznosc ograniczona i slabo przetarty szlak, ale jakie piekne slonko zaswiecilo 300m przed szczytem i chmury odslonily rewelacyjne widoki.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Doczu - 17-03-2006

Dzięki wszystkim, którzy udzielili mi informacji. Tutaj na forum, oraz mailowo. Dzięki za zdjęcia i opisy.
Bardzo mi pomogły.
-------------------------------------------
www.doczu.tk




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - halicz - 18-03-2006

Doczu, zdjęcia z czarnohory (też) www.rdzen.pl




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - kardi - 19-03-2006

sasq - trza było 2 tyg. temu iśc ze mną i kaikowem( po raz pierwszy zimą w tatrach) z kasprowego na czerwone... widocznośc po 30 minutach od wyjscia z kasprowego (jak to podaja w komunikatach TPN - zachmurzenie 8/8) tyczek tam nie stawiaja, nawisy o żesz(prawie alpy)... sniegu po prawie pas i trasa ktora normalnie zajmuje ok. 2 h. tym razem 7,5 h. z noclegiem - a w nocy nawalilo ok. 40 cm. sniegu... Tak , ze chlopak moze smialo zimowa turystyke uprawiać - i nic go juz nie zaskoczy :D
P.S. rozbilismy sie na malej polce- namiot ledwo sie zmiescil, w nocy 2 razy spadł nam na namiot nadmiar sniegu z skały pod ktora sie rozbilismy, a spod polki zeszła mała lawinka.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - mixerro - 19-03-2006

Ponieważ wybieram się z kumplami na małą wyrypkę pod nazwą ''Pożegnanie Zimy'' w Góry Bystrzyckie i Orlickie , to jakby ktoś z engiete przypadkiem był 7kwietnia w ''Jagodnej'' na Spalonej , a 8kwietnia w ''Orlicy'' w Zieleńcu , to byłaby okazja , aby się poznać...
-------------------------------------------
puff...




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - menel - 19-03-2006

Doczu,co do wyjazdu;gdybys wybierał sie w I połowie wrzesnia, na 85% jestem chętny,namiot jest,10 dni urlopu wykopie,15% daje na sytuacje niezalezne ode mnie..narxik
-------------------------------------------
Menello Bianco




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Doczu - 19-03-2006

menel >>> i połowa jest bardziej prawdopodobna niż II więc jakby co biore Cię pod uwagę.
-------------------------------------------
www.doczu.tk




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - chróściel - 19-03-2006

>Menel
Rumunia odpada?




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - menel - 20-03-2006

Doczu,spoX....chróściel niekoniecznie...blizej lata(o ile nadejdzie)bedziemy operowac konkretami..pozdro
-------------------------------------------
Menello Bianco




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Tadeus - 20-03-2006

Ktos zna moze jakies przytulne malownicze gorki, w ktore moznaby pojechac troche cieplejsza jesienia i poszwendac sie z nocowaniem na dziko ?
Oczywiscie pare porzadniejszych gorek tez sie przyda.. wyzwanie musi byc ;]
Bieszczady odpadaja, bo juz cale schodzone.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Doczu - 20-03-2006

Tadeus - zapraszam z nami w Czarnohorę.
-------------------------------------------
www.doczu.tk




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Tadeus - 20-03-2006

uhm, oczywiscie chodzilo o cieplejsza wiosne a nie jesien.
no i wolalbym cos w obrebie Polski bo ma to byc wypad max 4-5 dniowy, wiec glupio byloby zmarnowac wiekszosc czasu na jazde w te i z powrotem ;]




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Spineless - 20-03-2006

Beskidy Tadeus, Żywiecki, Sądecki, Śląski, Gorce - naprawdę jest w czym wybierać...i pod co podchodzić ;))
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...