NGT
[OBUWIE] Montura - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [OBUWIE] Montura (/thread-10073.html)



[OBUWIE] Montura - Julbo - 18-04-2021

Ciągle jeszcze w internecie nie ma zbyt wielu opinii o butach tego producenta, więc myślę, że warto założyć tutaj odpowiedni wątek.

Zatem rozpoczynając. Noszę się z zamiarem kupna butów Montura Yaru Tekno. Szczególnie interesuje mnie przyczepność podeszwy Vibram® Megagrip na mokrych skałach, oraz jej twardość. Gdzieś spotkałem się ze stwierdzeniem, że podeszwa jest nieco bardziej miękka niż w przypadku podobnych butów podejściowych, stąd pytanie do użytkowników czy jest jednak na tyle twarda, że pozwala na bezproblemowe kilkudniowe i wielogodzinne wędrówki po kamienistym i skalnym podłożu?


RE: [OBUWIE] Montura - ludz - 18-04-2021

Megagrip w tej kategorii to chyba najlepsze co jest. No ale nie ma cudów, na mokrej skale jest ślisko - mimo, że mniej niż w innych butach Wink

A zaczynając inaczej: do czego potrzebujesz te buty?


RE: [OBUWIE] Montura - Julbo - 18-04-2021

(18-04-2021, 15:13)ludz napisał(a): A zaczynając inaczej: do czego potrzebujesz te buty?

Zastosowanie od późnej wiosny do wczesnej jesieni na typowo skaliste szlaki, typu Orla Perć, Przełęcz pod Chłopkiem itp. oraz Tatry pozaszlakowe a i w dalszej przyszłości pewnie też jakieś Via Ferraty.


RE: [OBUWIE] Montura - turysta - 19-04-2021

(18-04-2021, 15:30)Julbo napisał(a):
(18-04-2021, 15:13)ludz napisał(a): A zaczynając inaczej: do czego potrzebujesz te buty?

Zastosowanie od późnej wiosny do wczesnej jesieni na typowo skaliste szlaki, typu Orla Perć, Przełęcz pod Chłopkiem itp. oraz Tatry pozaszlakowe a i w dalszej przyszłości pewnie też jakieś Via Ferraty.

W Tatrach nie wolno poruszać się poza szlakami.


RE: [OBUWIE] Montura - boguś b - 19-04-2021

(19-04-2021, 07:55)turysta napisał(a):
(18-04-2021, 15:30)Julbo napisał(a):
(18-04-2021, 15:13)ludz napisał(a): A zaczynając inaczej: do czego potrzebujesz te buty?

Zastosowanie od późnej wiosny do wczesnej jesieni na typowo skaliste szlaki, typu Orla Perć, Przełęcz pod Chłopkiem itp. oraz Tatry pozaszlakowe a i w dalszej przyszłości pewnie też jakieś Via Ferraty.

W Tatrach nie wolno poruszać się poza szlakami.
Legitymacja klubu wysokogórskiego, przewodnik jak to nie można


RE: [OBUWIE] Montura - turysta - 19-04-2021

(19-04-2021, 09:00)boguś b napisał(a):
(19-04-2021, 07:55)turysta napisał(a):
(18-04-2021, 15:30)Julbo napisał(a): Zastosowanie od późnej wiosny do wczesnej jesieni na typowo skaliste szlaki, typu Orla Perć, Przełęcz pod Chłopkiem itp. oraz Tatry pozaszlakowe a i w dalszej przyszłości pewnie też jakieś Via Ferraty.

W Tatrach nie wolno poruszać się poza szlakami.
Legitymacja klubu wysokogórskiego, przewodnik jak to nie można

Jesteś kolego przewodnikiem i pytasz się o buty? Bez jaj.


RE: [OBUWIE] Montura - boguś b - 19-04-2021

(19-04-2021, 10:07)turysta napisał(a):
(19-04-2021, 09:00)boguś b napisał(a):
(19-04-2021, 07:55)turysta napisał(a): W Tatrach nie wolno poruszać się poza szlakami.
Legitymacja klubu wysokogórskiego, przewodnik jak to nie można

Jesteś kolego przewodnikiem i pytasz się o buty? Bez jaj.
Przewodnika możesz wynająć, proste chyba?


RE: [OBUWIE] Montura - Farfura - 19-04-2021

Merytoryka, merytoryka Panowie...


RE: [OBUWIE] Montura - 123startabc - 22-04-2021

od ponad roku mam czerwone Yaru ale bez GTX. dzień w dzień tryb miejski plus jakieś wycieczki. podeszwa twarda (nie mam porównania do podejściówek) co najwyżej do Zamberlanów ViozGT RR. powiedziałbym, że jest zadowalająco twarda. z butem generalnie nic się nie dzieje. otok się nie odkleja, wykonanie na dobrym poziomie, narazie brak przetarć.


RE: [OBUWIE] Montura - bordos - 21-06-2023

(22-04-2021, 10:51)123startabc napisał(a): od ponad roku mam czerwone Yaru ale bez GTX. dzień w dzień tryb miejski plus jakieś wycieczki. podeszwa twarda (nie mam porównania do podejściówek) co najwyżej do Zamberlanów ViozGT RR. powiedziałbym, że jest zadowalająco twarda. z butem generalnie nic się nie dzieje. otok się nie odkleja, wykonanie na dobrym poziomie, narazie brak przetarć.

Hej - I jak dalsza eksploatacja butów ?

Szukam opinii o tej firmie i za dużo ich nie ma …