[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Ocena produktu

Oddychalność3.00
Podeszwa5.00
Wygoda5.00
Wytrzymałość2.00
OGÓLNA 3.75

Salomon Savannah

Obuwie » Niskie

męskie buty turystyczne
solidne wykończenie
podeszwa Contagrip

Dolnoślązak

2017-09-17 02:31

Ocena produktu

Oddychalność3
Podeszwa5
Wygoda5
Wytrzymałość2
OGÓLNA 3.75
Salomon Savannah Salomon Savannah

Buty kupione w popularnej sieciówce na wiosnę 2016, czyli 1,5 roku temu. Wygodne jak każde Salomony, choć chyba nastapiła ostatnio jakaś zmiana rozmiarówki bo o ile zawsze nosiłem 44 2/3 o tyle teraz 45 1/3, wedle starego rozmiaru są zwyczajnie za małe a nie sądzę by w wieku 30 lat urosła mi stopa ;-)

Z Salomonami mam do czynienia od jakichś 10 lat bo głównie tej firmy trekkingi kupuję, szczególnie niskie. Zaczynałem od modelu Exit Peak który wytrzymał 5 lat aż zdarła się całkiem podeszwa, but jednak wyglądał jak nowy, żal było wyrzucać. Kolejnym był następca w postaci Exit Peak 2 które również przed rokiem dokonały żywota czyli wytrzymały 4 lata, niestety dość mocno widać było już po nich stopień zużycia, z odklejeniem podeszwy, popękaną skórą, przetarciem wyściółki, że palec wychodził na zewnątrz przez rozklejoną podeszwę. Te są kolejnym modelem, a że noszę Salomony głównie wiosna - lato - jesień tym razem kupiłem model z siatką, dający ułudę przewiewu, choć przewiewne to tak naprawdę chyba tylko sandały są ;-)

Niestety stwierdzić muszę, że co nowszy model, tym gorsza jakość. Buty mają raptem 1,5 roku a już coraz bardziej przypominają te które poszły niedawno do kosza. Niemal na początku rozkleiła się już podeszwa na noskach i z przodu otoku, ale to zdołałem podkleić we własnym zakresie. Po roku wkładka zdarła się już tak, że przypominała sito, w piętach zaś praktycznie przestała istnieć. Zewnętrzny otok jest dość mocno porysowany z głębokimi bruzdami, pewnie to wina miękkości materiału jaki tam zastosowano Byle ostrzejszy krzak i już jest rysa. W poprzednich modelach guma na otoku była Siatka na czubku buta w kilku miejscach ma już przedarcia, których zszywanie za bardzo nic nie daje bo zaraz obok powstaje kolejne. Wyściółka na pięcie zdarta już do plastikowych wstawek. A ostatnio zauważyłem pękniecie na skórze i otoku co przelało czarę goryczy. W poprzednich Salomonach miało to miejsce po dwukrotnie dłuższym czasie użytkowania.

Żeby nie było, że same wady, buty nosi się bardzo dobrze, wygoda i komfort są bez zarzutu, podeszwa trzyma bardzo dobrze, nieco na wyrost jest tylko ta siateczkowa wentylacja bo jakoś za bardzo tego nie odczuwam. O rozwiązujących się sznurówkach nie wspominam, bo to przypadłość wszystkich Salomonów ;-)

Konkludując, choć od 10 lat "siedzę" tylko w Salomonach, zacznę rozglądać się za innym producentem, bo choć but jest jak szyty na miarę to jakość pozostawia sporo do życzenia.

Wodoodporności nie oceniam, gdyż to model bez membrany.

PLUSY
+ wygodne i lekkie
+ dobrze trzyma podeszwa

MINUSY
- jakość wykonania
- użyty materiał do gumowego otoku

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl