[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Ocena produktu

Oddychalność5.00
Wygoda3.00
Wytrzymałość4.00
OGÓLNA 4.00

Nessi Komin - szalik termoaktywny AB1-07

Odzież

Charakterystyka:

- szybkie schnięcie - dzianina dwuwarstwowa, wykonana w technologii włókien mulitipoliestrowych; włókna materiału nie absorbują wilgoci w swoją strukturę, szybko przekazują wilgoć na zewnątrz komina,

- komin zapewnia utrzymanie niezbędnego komfortu cieplnego, znakomicie izoluje głowę od chłodnego otoczenia,

- dzianina Kol-Sport ma właściwości ochrony przed promieniami UV, nie powoduje podrażnień alergicznych i jest środowiskiem niesprzyjającym rozwojowi flory bakteryjnej,

- rozciągliwość w 4 kierunkach sprawia iż jest on bardzo elastyczna i posiada jeden uniwersalny rozmiar,

- niewielki gabaryt sprawia, że zawsze możesz go zabrać ze sobą, a Twój bagaż tego nie odczuje,

- idealnie nadaje się do noszenia podczas aktywności ruchowej w uprawianiu sportu, jak i w codziennym użytku.

Kolor: Czarny

Skład: Polyester 100%.

Wymiary - Długość 48 cm x Szerokość 25 cm (nierozciągnięty)

ludz

ludz
2014-12-12 00:35

Ocena produktu

Oddychalność5
Wygoda3
Wytrzymałość4
OGÓLNA 4.00
Nessi Komin - szalik termoaktywny AB1-07 Nessi Komin - szalik termoaktywny AB1-07

Wstęp
Chusta została mi przekazana do testów w listopadzie 2013. Dziękuję za zaufanie i mam nadzieję teraz, po roku, jak najlepiej rozliczyć się z testów. ;)
Podczas tego roku używałem chusty w zasadzie w każdych warunkach, głównie podczas zimy. Najczęściej jednak była ona moim wyborem na rower, do biegania i jako zastępstwo szalika. Z racji mało mroźnych temperatur w zeszłym roku, zakres temperatur, z jakim się ten fatałaszek spotkał to mniej więcej przedział -5 do 10 stopni.

Budowa/wygląd

Przez konstrukcję chusty, nieuniknione jest porównanie do Buffa, jako swego rodzaju wzorca. Liczę, że przez to recenzja będzie bardziej informatywna i nie zostanie to odebrane jako kryptoreklama.
Chusta jest wykonana z charakterystycznego, czarnego materiału o kraciastej fakturze z zewnątrz i gładkiej od wewnątrz. Tkanina jest wyraźnie bardziej rozciągliwa na szerokość, niż na długość. Fabrycznie był również niewielki nadruk-logo firmy z odblaskowego tworzywa, który zszedł w całości po paru użyciach. Wg. postów przedstawiciela firmy na forum, była to jednorazowa wpadka - niemniej, odnotowuję. W przeciwieństwie do znanego i lubianego Buffa, chusta nie jest pozbawiona szwów - mamy pojedynczy szew przez całą długość oraz brzegi materiału dodatkowo obrębione. Nie zauważyłem, by były one w jakiś sposób niewygodne czy uciskające. Jednak ta opinia może być niemiarodajna przez fakt, że posiadam dość sporo włosów, które w pewnym stopniu takie niedogodności ograniczają. Od razu zwraca uwagę zauważalnie większa długość niż innych dostępnych na rynku chust.

Oddychalność/termika

Bardzo ważna cecha tego typu gadżetów. Tutaj na bardzo dobrym poziomie. Kilka razy wracając z treningu, byłem zdziwiony, że chusta jest lekko wilgotna czy wręcz sucha, a twarz mokra od potu. Termika jest zauważalnie wyższa niż w przypadku Buffa. Mnie ta chusta starczała nawet noszona jako czapka pod kaskiem na rowerze przy delikatnym mrozie. Tutaj jednak sporo zależy od odczuwalnej temperatury, bo wystarczył dowolnie większy podmuch wiatru niż wynikający z samej jazdy i robiło się zimno. Ale wiatroodporność bynajmniej nie jest dla mnie pożądaną cechą takiego komina.

Wygoda

Chyba najbardziej dyskusyjny element tego produktu. Chusta jest zauważalnie słabiej rozciągliwa od Buffa, przez co np. jej wciągnięcie na szyję bywa problematyczne. Trudniej też jest wykorzystać taki komin jako czapka (składając na dwa). Problem ten nie występuje, gdy czapkę zrobimy, związując jeden koniec komina.

Wytrzymałość

Po roku używania nie zauważam wyraźnego zużycia. Chusta jest nieco rozciągnięta, a na samych wykończeniach szwów pojawiło się nieznaczne zmechacenie. Zasadnicza część materiału jednak nie wykazuje najmniejszych zmian w stosunku do nowości. Niemniej, cały punkt tutaj odejmę za napis, który odleciał - to po prostu nie powinno się wydarzyć.

Podsumowanie

Generalnie, produkt jest poprawny i 'robi robotę', jednak przez swoją specifikę na pewno nie każdemu podpasuje. Moim zdaniem, warto przed zakupem chustę obejrzeć i sprawdzić czy aby na pewno odpowiadają nam jej wymiary - bo nie ma co liczyć na superelastyczny materiał. Jeśli miałbym zalecić jakąś zmianę, to chyba byłaby to zmiana zasadniczego materiału, pomimo jego świetnej oddychalności. Polecałbym wybrać coś bardziej rozciągliwego. Nawet, jeśli zmiana miałaby się odbyć kosztem termiki, uważam, że gra jest warta świeczki.

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl