[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Pomoc, obsługa NGT.pl

W dziale "pomoc" znajdziesz garść informacji na temat obsługi serwisu NGT.pl. Ten dział systematycznie będzie powiększany o dodatkowe informacje.

- Spis treści -

Przeglądanie listy produktów

Znalezienie szukanego produktu jest możliwe na 3 sposoby:
 • wyszukiwanie - wpisanie np. nazwy modelu lub danych technicznych w wyszukiwarce, która znajduje się zaraz pod menu górnym na stronie głównej (nowości)
 • przeglądanie wg producenta - wybranie interesującego Cię producenta z listy rozwijanej znajdującej się w prawym menu nad "newsletter" a pod "zaloguj się" w panelu "producenci"
 • przeglądanie wg kategorii - wybranie kategorii produktów znadującej się po prawej stronie serwisu
Gdy już znajdziesz interesujący Cię produkt w liście kliknij na jego nazwę lub link "więcej" w celu przejścia do szczegółów produktu a także listy recenzji.

Ważną cechą listy produktów jest to, że na stronie wyświetla się maksymalnie 20 produktów. Czasami produktów wybranej kategorii lub producenta jest więcej niż 20. Jeśli chcesz przeglądnąć następną 20-tke, zejdź na sam dół strony i wybierz numer kolejnej strony z listą produktów. Jeśli jesteś na stronie nr 1 to wybierz nr 2 itd.

Szczegóły produktu oraz lista recenzji

Po wcześniejszym wybraniu produktu zobaczysz jego szczegóły. W szczegółach produktu znajdują się: nazwa, opis techniczny, kategoria oraz zdjęcia.
Poniżej tych danych umiejscowiona jest lista recenzji. Każda recenzja oddzielona jest poziomą kreską i składa się z: daty dodania recenzji, autora, treści oraz ewentualnie zdjęć produktu.
Podobnie jak w przypadku listy produktów lista recenzji posiada ograniczenie ilości recenzji na stronę. Jeśli chcesz przeglądnąć kolejne strony kilknij na następny numer strony.

Nad oraz w liście recenzji znajdziesz opcje (będące linkami):
 • podyskutuj na forum - jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub podyskutować z innymi na temat wybranego produktu, kilknij na ten link a zostaniesz przeniesiony do tematu znajdującego się na forum NGT.pl
 • dodaj własną recenzję - jeśli posiadasz wybrany produkt i chcesz podzielić się z innymi własną opinią, to kliknij na ten link a zostaniesz przeniesiony do formularza recenzji
 • edytuj - link prowadzi do edycji recenzji. Jeśli jesteś autorem przeglądanej recenzji będziesz mógł edytować jej treść
 • zgłoś naruszenie regulaminu - ten link znajduje się przy każdej recenzji. Jeśli zauważyłeś, że dana recenzja jest wulgarna, nie na temat lub ma charakter prowadzonej dyskusji z innymi recenzentami, naciśnij na ten link, a zostaniesz przeniesiony do formularza zgłoszeniowego, który po wypełnieniu wysyłany jest do administratora

Dodanie nowej recenzji

Po wcześniejszym wybraniu produktu zobaczysz link "dodaj własną recenzję", którego naciśnięcie powoduje przeniesienie do formularza recenzji.
W formularzu znajdują się pola:
 • Imię / nick - wpisz tutaj swoje imię lub nick (jeśli jesteś zalogowany, pole jest wypełnione automatycznie)
 • E-mail - jeśli chcesz wpisz tutaj swój e-mail kontaktowy (jeśli jesteś zalogowany, pole jest wypełnione automatycznie)
 • Recenzja - wpisz treść recenzji. Postaraj się by treść była jak najbardziej rzeczowa. Jeśli tekst jest długi, podziel go na pewne części. W tym polu możesz używać formatowania "bb code":
  • pogrubienie - tekst, który chcesz pogrubić wstaw między znaczniki [b] i [/b] np. [b]tekst do pogrubienia[/b]
  • podkreślenie - tekst, który chcesz podkreślić wstaw między znaczniki [u] i [/u] np. [u]tekst do podkreślenia[/u]
  • kursywa - tekst, który chcesz pochylić wstaw między znaczniki [i] i [/i] np. [i]tekst pochylony[/i]
 • Punktacja - oceń produkt wybierając punkty z listy rozwijanej wg odpowiednich cech produktu. Jeśli to pole jest puste tzn, że dla tej kategorii produkt nie posiada cech.
 • Zdjęcia - wybierz z Twojego komputera 2 zdjęcia zrobione przez Ciebie dotyczące produktu, który posiadasz
Prosimy o umieszczanie recenzji produktów, które posiadacie i używacie od conajmniej roku/sezonu. Oczywiście jeśli produkt jest fatalny to możesz umieścić o tym informacje znacznie wcześniej.
Pamiętaj by zalogować się (jeśli masz konto na NGT.pl) przed dodaniem nowej recenzji, gdyż umożliwi to Ci późniejszą edycję Twojej recenzji.

Rejestracja i logowanie

Utworzenie konta (rejestracja) na NGT.pl umożliwi Ci uzyskanie własnego nick'a. Dzięki temu nikt nie bedzie mógł podszyć się pod Ciebie zarówno w recenzjach jak i na forum dyskusyjnym. Nick osoby zarejestrowanej pozbawiony jest znaku ~. Po zalogowaniu się będziesz miał możliwość dodania nowego produktu do bazy NGT.pl. Jeśli chcesz się zarejestrować wejdź do działu rejestracja i wypełnij wymagane pola: email, nick oraz hasło a następnie przycisk "zarejestruj się"

Jeśli posiadasz już konto na NGT.pl a chcesz się zalogować, wypełnij dwa pola znajdujące się pod kategoriami produktów w prawym menu w panelu "Zaloguj się". Po poprawnym zalogowaniu się panel ten zostanie podmieniony na inny o nazwie "Twój panel".
W łatwy sposób możesz sprawdzić to czy jesteś zalogowany czy nie. Jeśli widzisz panel "Twój panel" tzn, że jesteś zalogowany. Jeśli widzisz panel "Zaloguj się" tzn, że jesteś niezalogowany.

Dodanie nowego produktu

Po wcześniejszym zalogowaniu się, kliknij na link "Dodaj produkt" w panelu "Twój panel", którego naciśnięcie spowoduje przejście do formularza produktu.
W formularzu znajdują się pola:
 • Nazwa - wpisz tutaj nazwę produktu, która powinna składać się z nazwy producenta i modelu np. Alpinus Woodpecker 75
 • Kategoria - wybierz najbardziej pasującą kategorię produktów
 • Producent - wybierz producenta produktu. Jeśli go nie znajdziesz to pozostaw pole w początkowym stanie
 • Opis - wpisz opis produktu, który powinien składać się głównie z danych technicznych wymienianych jedno pod drugim
 • Zdjęcia - wybierz 2 zdjęcia, które w łatwy sposób powinieneś znaleźć na stronie internetowej producenta produktu lub sklepie internetowym, który posiada w ofercie ten produkt
Po wypełnieniu wymaganych pól i kliknięciu na przycisk "zapisz" przejdziesz do formularza recenzji dodanego produktu. W międzyczasie na forum zostanie założony nowy temat dotyczący nowego produktu.

Najczęściej zadawane pytania

1. W jaki sposób dodać recenzję produktu, kórego nie ma w serwisie?

By dodać recenzję do produktu, którego nie znalazłeś w serwisie używająć wyszukiwarki, przeglądając kategorie produktów, wykonaj następujące kroki:

2. Czy mogę dodać produkt bez recenzji?

Nie. Wymagane jest by po dodaniu produktu wypełnić drugi formularz recenzji.

3. Czy mogę dodać kilka produktów jako jeden produkt?

Nie. Przykładowo jeśli posiadasz dwie koszulki tej samej firmy z tymi samymi właściwościami a różnią się tym, że jedna jest bez rękawa a druga z rękawem, to dodaj je jako osobne produkty. Jeśli posiadasz dwie koszulki tej samej firmy i nie różnią się niczym prócz kolorem, to dodaj je jako jeden produkt a w recenzji wyraźnie zaznacz, że posiadasz więcej niż jedną sztukę.

4. Ile czasu powinienem używać produktu by napisać recenzję?

Prosimy o umieszczanie recenzji produktów, które posiadacie i używacie od conajmniej roku/sezonu. Oczywiście jeśli produkt jest fatalny, to możesz umieścić o tym informacje znacznie wcześniej.
Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl