NGT

Pełna wersja: Karta do płatności za granicą / finanse za granicą
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Panowie, przeczytalem od deski do deski posty od 13.03. Grendel zachwala produkt, który posiada. Karta niczym nie różni się od rekomendacji plecaka danej marki z innego wątku. Czynienie zarzutu, że coś zachwalamy i insynuacja, że jest się pracownikiem tegoż banku skłoniłaby do konkluzji, że wszyscy tu obecni pracują w firmach outdoor.

BTW ciekawy produkt. Po latach macania się z różnymi kartami w końcu wylądowałem w Revolut a równolegle używam też karty do ror w euro Nest Banku - polecam się przyjrzeć. Fajna karta ale już np będą w gronie kilku facetów w tripie po malcie do wzajemnych rozliczeń a to za bilet czy zakupy wspólne bylem wyalienowany bo Ci 2 kliknięcia i byli rozliczeni a ja musialem trochę cudować.

p.s.
Zakończcie proszę tą dyskusję niezwiązaną z meritum. Do niczego dobrego nie prowadzi. Howgh
Ja od lat korzystam z Alior Kantori z tamtejszej karty. Też polecam. I oświadczam, że tam nie pracuję.
Co do Revoluta, to miałem tę kartę, jako zapasową/testową przez kilka lat i doszedłem do wniosku, że mi nie pasuje. Tzn. warunki są całkiem ok. Tyle, że jak coś pójdzie nie tak, to _jedynym_ kanałem dostępu do nich jest aplikacja w telefonie. A co jak stracisz telefon, albo coś się wysypie? Przez kilka miesięcy nie miałem do nich dostępu bo miałem problemy z autentykacją i nie mogłem tego zgłosić bo… miałem problemy z autentykacją. Poprawili to w updacie po kilku miesiącach.
Poza tym mają tam jakiś bałagan. Jak rejestrowałem konto, to kazali pokazać ID. Jak pokazałem paszport, to im było mało i chcieli dodatkowo dowód osobisty. Pokazałem. Teraz skończyła się ważność paszportu, to mnie molestowali żebym okazał nowy, mimo, że z kolei dowód wciąż mam ważny.
Nie mogę złożyć reklamacji, dopóki nie pokażę tego paszportu.
A… i z tego samego powodu nie mogę zamknąć rachunku.

Poza tym wygląda mi to, że mają jakąś manię zbierania wszelkich nadmiarowych danych na temat klientów.
(31-03-2023, 00:36)T Atomicus napisał(a): [ -> ]Ja od lat korzystam z Alior Kantori z tamtejszej karty. Też polecam.

Również posiadam i używam. Dobra opcja ale zawężona do kilkunastu walut, w których płatności będą bezpośrednie - bez przewalutowania. Waluty spoza listy przeliczane są przez Kantor po kursie Alior Banku na EUR. Gdy nie mamy zasilonego rachunku w EUR, to wtedy przewalutowanie jest nawet dwukrotne: waluta transakcji - EUR - PLN. A to już jest kosmos prowizyjny.

By uniknąć przewalutowań (kosztownych), należy dbać, by obsługiwany przez Alior walutowy rachunek zawsze miał wystarczającą ilość środków. Wtedy transakcja rozliczana jest bezpośrednio z tego rachunku.

Obecnie to moja druga, rezerwowa karta. Plusem jest możliwość  jednorazowej darmowej wypłaty środków z zagranicznego bankomatu. Każda kolejna niezależnie od kwoty wypłaty kosztuje 9 zł.

W tym banku też nie pracuję.


(31-03-2023, 00:36)T Atomicus napisał(a): [ -> ]Co do Revoluta, (...) warunki są całkiem ok. Tyle, że jak coś pójdzie nie tak, to _jedynym_ kanałem dostępu do nich jest aplikacja w telefonie. A co jak stracisz telefon, albo coś się wysypie? (...)

Poza tym wygląda mi to, że mają jakąś manię zbierania wszelkich nadmiarowych danych na temat klientów.

So procent racji. A bankiem nie są. Z tego powodu ja z Revoluta nie korzystam, chociaż opcję długo rozważałem.

Opisywana przeze mnie wcześniej karta Visa ING (ale nie MasterCard, bo wtedy transakcję rozlicza Bank po swoich kursach i spreadach) daje nam pełną swobodę i spokojna głowę, gdziekolwiek byśmy nie płacili. Bo i tak rozliczy to organizacja płatnicza Visa i poda kwotę w złotówkach Bankowi. A ten tylko dopisuje tę kwotę do rachunku karty. I już.
Dobre karty ma PKO BP, tzn MasterCard Platinum i Visa Infinite. Dobre bo mają ciekawe ubezpieczenie podróżne. Do tej pierwszej relatywnie łatwo uzyskać zwolnienie z opłaty rocznej. Przeliczają po kursie MC i Visa, nie wiem czy przeliczają na PLN (to minus bo just podwójne przewalutowanie)
temat sprzed kilku miesięcy więc może powiecie jak teraz się u was sprawdza i co takiego najbardziej polecacie? bo będę miał potrzebę skorzystania i nie wiem totalnie na co się zdecydować
Wciąż korzystam z karty kredytowej Visa banku ING.

Dla mnie nic się nie zmieniło - tzn. niezależnie w jakiej walucie płaciłem, ING dostawało od Visa kwotę w PLN i taką obciążało rachunek karty kredytowej. Bez prowizji i przewalutowań.

Jeśli w ciągu roku wykonało się kartą transakcje na min. 2400 zł, to rachunek i karta wychodzi za darmo.

Ale jest nowy rok Może dla nowych klientów warunki użytkowania karty lub sposób przeliczania transakcji Umwelt zmianie. Odsyłam na stronę ING po szczegóły.

Awaryjnie mam też wielowalutową kartę Kantoru Walutowego Alior Banku. Wszystkie dostępne rachunki są za darmo. Tutaj plusem jest jedna darmowa wypłata z bankomatu za granicą (tzn. Alior nie pobiera opłat - ale opłaty może pobierać operator/właściciel bankomatu).

W Aliorze musisz kupić daną walutę i masz ją wtedy na swoim rachunku. Kursy w weekendy są wyższe (podobnie jak w Revolut), więc warto zasilać rachunki walutowe (kupować daną walutę) w dni powszednie.

Gdy mając środki na danym rachunku płacisz za granicą w tej walucie bezgotówkowo, to wtedy wychodzi 1:1. Bez prowizji, opłat itd.

Nadmiar waluty możesz po powrocie z wyjazdu odsprzedać w Alior Kantorze, by odzyskać PLN.
Można założyć konto walutowe w PKO BP i podpiąć je do karty używanej na co dzień, bez dodatkowej opłaty. Trzeba doczytać jakie waluty obsługuje, na pewno euro i dolary. Dostępny też jest kantor gdzie możemy kupić jak i sprzedać walutę. Korzystałem tylko na Słowacji, bez problemów.
Stron: 1 2 3 4