NGT

Pełna wersja: [Recenzja] Nessi Opaska termoaktywna Windstop
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
OPIS PRODUKTU:

- skład: Polyester 100%
- gramatura: 210g /m2
- wielokolorowy
- wymiary: S/M - obwód głowy 44-51 cm; L/XL - obwód głowy 52-62 cm

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
14-12-2015, 14:32

Dzięki uprzejmości producenta: polskiej firmy Nessi oraz administracji NGT pod koniec listopada 2014r. otrzymałam do testów opaskę i komin termoaktywny.
Zdjęcia otrzymanych produktów znajdują się na mojej stronie: http://tnij.at/nessikomin oraz http://tnij.at/nessiopaska
Z uwagi na to, że obydwa produkty nadają się do użytku raczej w chłodniejszych porach roku, faktyczny test obejmował miesiące od grudnia 2014 do początków kwietnia 2015r. oraz październik i listopad 2015r.
Recenzja poniżej dotyczy opaski termoaktywnej Windstop.

Skład materiałowy, wygląd, budowa
Opaska otrzymałam zapakowaną w przezroczysty woreczek. Do opaski dołączono 2 metki: z logo producenta i danymi adresowymi oraz z informacją o zastosowanym materiale i symbolami dot. prania i prasowania.
Na produkcie nie ma żadnych innych wszytych metek czy nadrukowanych symboli z informacją o składzie materiałowym i praniu.
Produkt wykonany jest z tkaniny o nazwie KOL-SPORT THERMOACTIVE, 100% poliester, o wyraźnej strukturze kwadracików. Opaska uszyta jest z podwójnego materiału zszytego od strony wewnętrznej szwem podłużnym i poprzecznym. Szew podłużny jest płaski i przebiega w środku opaski obwodowo. Szew zszywający jest grubszy i wypada w tyle głowy.
Z przodu w centralnej części umieszczone jest odblaskowe, srebrne logo Nessi. Materiał jest elastyczny i ma duże możliwości jeśli chodzi o rozciąganie.

Rozmiar, waga, wymiary
Opaska na płasko ma wymiary 23 x 10 cm. Po założeniu na moją raczej małą głowę (53cm) czułam się komfortowo.
Opaska w tej chwili produkowana jest w dwóch rozmiarach S/M i L/XL, natomiast produkt otrzymany ode mnie, z tego co pamiętam nie był opatrzony rozmiarem.
Waga opaski wynosi 20g.

Jakość wykonania
Wizualnie produkt sprawia bardzo dobre wrażenie, zwłaszcza kolorystyka, którą można dopasować do innych produktów Nessi. Wykończenie jest bez zarzutu.

Dopasowanie, wygoda
Opaska jest dosyć szeroka (10cm), zostawia ledwie czubek głowy nieosłonięty, przy czym dosyć trudno współpracuje z moją pół-krótką fryzurą (włosy do ucha lub lekko za ucho). Nie da się wyciągnąć włosów \'na wierzch\' opaski, natomiast gdy noszę ją nasadzoną na włosy, to po pewnym czasie (w ruchu) część włosów podnosi się do góry i wyłazi lub się dziwnie plącze. Można się do tego trochę przyzwyczaić, ale na pewno opaska lepiej się sprawuje przy typowo krótkim (męskim) strzyżeniu lub przy spiętych długich włosach.
Dla mnie lepsza byłaby chyba węższa opaska zakrywająca same uszy, o szerokości ok. 6 cm.

Zakres użytkowania
Opaski używałam tak jak komina od późnej jesieni do wczesnej wiosny w temperaturach od ok. -10 do +5 st. C do biegania (nieregularnego), jazdy na nartach, na łyżwach i sporadycznie na rowerze czy rolkach (a nawet raz w hali w temp. 10-11 st. C do gry w tenisa).

Wrażenia
Opaska ma dobre (lepsze niż komin) właściwości wiatroodporne, ponieważ uszyta jest z podwójnego materiału. Podczas krótkiego (3km), niezbyt szybkiego biegu w temperaturze 0st. C (wiatru brak lub niewielkie podmuchy) było mi momentami wręcz za ciepło. Przy zmienionych warunkach i temp. odczuwalnej w minusie (ok. -3/-4st. C ze względu na silniejsze podmuchy wiatru) wybrałabym jednak czapkę z powerstretch żeby osłonić całą głowę.
Materiał ma dobre właściwości odprowadzania wody- opaska szybko wysycha jeśli jest mokra od potu czy od opadów atmosferycznych.

Zużycie
Opaska wygląda praktycznie jak nowa. Nic się nie strzępi, nie pruje, kolory pozostały żywe mimo wielokrotnego prania; taką małą rzecz łatwo wyprać nawet ręcznie, a schnie szybko, dlatego była dosyć często prana.

Podsumowanie
Produkt Nessi oceniam bardzo pozytywnie właściwie pod każdym względem. Dla mnie osobiście bardziej odpowiednia byłaby węższa opaska, ale wtedy większa część głowy byłaby odsłonięta, co może dla niektórych osób być minusem.
Zdecydowanie pochwalić należy dużą gamę kolorystyczną, w której produkt jest dostępny i możliwość zestawienia go z innymi produktami Nessi (komin, leginsy).

Plusy
+ szerokie zastosowanie
+ szybkie wysychanie
+ dobra wiatroodporność
+ brak oznak zużycia
+ ładna kolorystyka

Minusy
+ - komfort użytkowania zależy od tego, jaką ktoś ma fryzurę


[Obrazek: 11_Opaska_23cm.jpg]

[Obrazek: 14_Opaska_wewn.jpg]