NGT

Pełna wersja: [Recenzja] Nordhorn NH6
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
OPIS PRODUKTU:

Skarpety rowerowe Nordhorn bicycle NH6
Skład materiału: Coolmax 80%, Poliamid 15%, Lycra 5%,

Wygodne i nowoczesne skarpety polecane na rower. Wykonane w przeważającej ilości z włókien Coolmaxu - 80%, które bardzo dobrze oddychają, odprowadzają wilgoć i ciepło od ciała. Dodatki poliamidu, Lycry znacznie poprawiają dopasowanie skarpety do kształtu stopy oraz zwiększają jej wytrzymałość podczas normalnego użytkowania.

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
11-10-2015, 16:07

Skarpety rowerowe Nordhorn bicycle NH6
Skład materiału: Coolmax 80%, Poliamid 15%, Lycra 5%,

Wygląd:
Białe z szarą łatką na pięcie i palcach oraz pomarańczowymi akcentami na zagięciu i po bokach stopy . Nad kostka napis ''nordhorn''. Ogólnie estetyka na średnim poziomie.

Konstrukcja:
Grubość skarpety jest lekko zróżnicowana w zależności od strefy, w szczególności część w okolicy kostki jest wywinięta i tam materiał jest podwójny. Na sródstopiu jest ściągacz który wydaje się nieco bardziej mięsisty niż reszta, natomiast palce i pęta są nieco gęściej tkane. Mimo opisu na opakowaniu producenta szew w rejonie palców nie jest całkiem płaski.

Jak testowałem:
Skarpety testowałem głównie na jednej 40 km trasie, którą pokonuję kilka razy w tygodniu. Trasa w całości off-road - pola i lasy. Buty jakich używam to bardzo dopasowany model Sidi zapinany na dwa rzepy oraz klamerkę, pedały typu SPD. Jest to o tyle istotne, że pedałowanie jak wiadomo nie polega tylko na naciskaniu pedału w dół ale raczej na kręceniu nim 360 stopni, a więć nacisk jest i na palce, piętę i podbicie od góry.

Wrażenia w praktyce:
Skarpetki dobrze układają się na stopie, są wystarczająco elestyczne i miekkie. Odprowadzanie potu na dobrym poziomie jednak skarpetka lekko wlgotna nie jest juz taka przyjemna dla skóry. Skarpetki są dosyć grube (jak na rowerowe) i sięgają trochę za kostkę, co powoduje, że mimo zastosowanego Coolmaxu na intensywną jazdę w lecie są za ciepłe. Szwy w rejonie palców jak wspomniałem wcześniej nie są całkiem płaskie co w zasadzie nie jest problemem ale na zakończeniach tych szwów po bokach jest wyraźne zgrubienie które może powodować gniecenie jeżeli ktoś (tak jak ja) preferuje mocno dopasowane buty rowerow. Gniecenie pojawiało się czasem w zalezności od tego jak skarpetka się ułożyła, nie był to jednak jakis duzy problem a jedynie lekki dyskomfort.

Skarpetki pranie znoszą na dobrym poziomie. Były prane często razem z bawełna i nie stanowiło to problemu. Po liku praniach zmachacenie jest minimalne.

Podsumowanie:
Solidnie wykonane dosyć ciepłe skarpety o przeciętnym designie z małym mankamentem w postacie zgrubień na zakonczeniu szwu w palcach.

OCENA PRODUKTU:

Oddychalność: 5/5
Wygoda: 3/5
Wytrzymałość: 4/5
Ogólna: 4.00/5


[Obrazek: Nh6_1.jpeg]

[Obrazek: Nh6_2.jpeg]


DATA RECENZJI:
16-02-2016, 01:25

Opisywane skarpety zostały mi przekazane do testów ok. 1,5 roku temu przez firmę Nordhorn. [/i]

Warunki Użytkowania
W opisywanych dalej skarpetach miałem okazję jeździć na rowerze (MTB i szosa) w różnych warunkach, wliczając w to skrajnie mokre jak i skrajnie upalne. Przez fakt, że skarpety są raczej dedykowane letniemu użytkowaniu, nie zakładałem ich zimą. Można szacować, że przejechały ze mną ok. 1000km, choć jest to liczba obarczona sporym błędem, bo to oczywiście niejedyna para skarpet rowerowych w użyciu.
Oprócz jazdy na rowerze, zdarzyło mi się także w nich biegać oraz zakładać je jako pierwszą warstwę skarpet do zimowych butów trekkingowych.

Budowa

Skarpety są zdecydowanie cienkie, co doskonale widać na dodanym zdjęciu. Na podeszwie i w okolicy pięty znajduje się warstwa grubszego materiału, która zapewnia wytrzymałość w narażonych na wytarcie miejscach. Ogólnie, skarpety mają mało cywilny wygląd, co raczej wyklucza je z codziennego używania. Nie ma rozróżnienia na prawą i lewą, co osobiście uznaję za zaletę w przypadku tak cienkich skarpet.

Użytkowanie
W zasadzie jedynymi sensownymi kryteriami, podług których można ocenić tego typu skarpety, jest wygoda i oddychalność. Nawet podczas upałów stopa oddycha wyraźnie lepiej niż w innych skarpetach o podobnym przeznaczeniu. Jest to pewnie zawdzięczane cienkiej, siateczkowej konstrukcji materiału na wierzchu stopy.
Jeśli chodzi o wygodę natomiast, muszę napisać o bardzo dobrym przyleganiu skarpet, braku uciskającego szwu i ściągacza wokół kostki. Wszystko to jak najbardziej na plus i składa się na zupełnie niezłe działanie tych skarpet podczas jazdy na rowerze.
Co ciekawe, moje próby biegania w tych skarpetach za każdym razem kończyły się odciskami na podeszwach obu stóp, i to niezależnie od użytych butów (!). Po prostu, wszystkie dystanse powyżej 3km kończyły się bąblami. Przyjąłem to z pewnym zdziwieniem, ponieważ to jedyna para skarpet, w których spotkałem się z czymś takim.
Wypada też wspomnieć o odporności na łapanie zapachów. Otóż ona istnieje, aczkolwiek jest mocno ograniczona (jak to bywa w wypadku materiałów syntetycznych). Podczas dłuższych wyjazdów, humanitarne maksimum ciągłego używania, oceniałbym na 2 dni. ;)

Wytrzymałość

Po 1,5 roku skarpety nie wyglądają na nowe, ale też nie noszą znaczących śladów zużycia (zmechaceń, przetarć, itp) co oceniam jako dobry, acz nie rewelacyjny wynik.

Podsumowanie

Zalety:
+ Oddychalność
+ Wygoda
+ Przyleganie do stopy
+ Wytrzymałość

Wady:
- Mało \'cywilny\' wygląd
- Obcieranie przy bieganiu

OCENA PRODUKTU:

Oddychalność: 5/5
Wygoda: 4/5
Wytrzymałość: 4/5
Ogólna: 4.33/5


[Obrazek: 20140707_231414.jpg]


pare rzeczy poprawiłem

Dzięki

ludz dzięki za reckę

O, nie zauważyłem, że taki produkt już był. Dzięki za poprawienie :)