NGT

Pełna wersja: [Recenzja] Easy Camp Trial 4
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
OPIS PRODUKTU:

Zestaw idealny dla 2- 3 osób. Zawiera garnki o takiej samej pojemności jak zestaw Trail 3, natomiast wyposażony jest w nieco większą patelnię. Zastosowanie aluminium pozwoliło na uzyskanie bardzo niskiej wagi. Wnętrza naczyń zostały pokryte warstwą zapobiegającą przywieraniu potraw, dzięki czemu garnki są dużo łatwiejsze do utrzymania w czystości.

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
17-01-2012, 14:29

Geneza
Ponad rok temu przeczesywałem sklepy oraz internet w poszukiwaniu w miarę lekkich i tanich naczyń turystycznych. Nie chciałem gołego aluminium z wiadomych powodów, tytan za drogi, a stal za ciężka. Rozmiar garnka powinien zapewnić wrzątek 2-4 osobom oraz zmieścić akcesoria kuchenne. Wszystkie te kryteria spełnia zestaw Easy Camp Trial 4, który zakupiłem po promocyjnej cenie.

Budowa
W skład zestawu wchodzą:

- Mały garnek do gotowania o pojemności 1,5 litra (16,5 x 7 cm) 119,2 g
- Większy garnek do gotowania o pojemności 2,0 litra (18 x 8 cm) 142,3 g
- Patelnia (19,5 x 4 cm), która sprawdzić się może również jako duży talerz 98.9 g
- Pokrywka 82,5 g
- Chwytak z tworzywa sztucznego wraz z pokrowcem 65,7 + 3,5 g
- Siateczkowy woreczek transportowy 22,6 g

Waga zestawu według producenta: 510g
Waga zestawu pomierzona: 534,7 g
Całość wykonana starannie, bez jakowychś defektów. Garnki wchodzą jeden w drugi, a pokrowiec bez problemu obejmuje całość.
Dla porównania wagi, klasyczny stalowy kubek 0,7l waży 94,6 g

Użytkowanie
Garnków używam wraz z MSR Pocket Rocket. Mimo, iż dno jest gładkie, to nigdy nie miałem problemu ze stabilnością naczyń na palniku. Operowanie chwytakiem jest proste i wygodne. Nawet po napełnieniu dużego gara po brzeg nie ma problemu ze słabym chwytem czy przekrzywianiem. Również ściankom naczynia to nie szkodzi. Nic się nie zagina ani \'teflon\' nie schodzi. Pokrywka dobrze pasuje na każdy garnek z zestawu dzięki odpowiedniemu profilowaniu. Co ważne, uchwyt się nie nagrzewa podczas gotowania. Całe garnki pokryte są tajemniczą warstwą nieprzywieralną. Dzięki temu gotowana woda czy potrawy nie mają posmaku aluminium, ani żadnego innego. Brud łatwo schodzi, wystarczy przetrzeć. Również ugotowaną wodę można rozlać do ostatniej kropli, nic nie zostaje:) Należy jednak bezwzględnie uważać, żeby nie przypalić jedzenia. W moim wypadku, poza zwęglonym obiadem, na powłoce w kilku miejscach powstały bąble, które pękają odsłaniając aluminium. Lekkie przypalenie nie powoduje destrukcji. Duży minus dla producenta za odporność. Nie należy też transportować w garnkach ostrych, metalowych przedmiotów (np. Kuchenka), gdyż istnieje możliwość zarysowania. Mimo, iż garnki wykonane są z cienkiej aluminiowej blachy, nie trzeba się martwić, że się pogną w transporcie czy podczas gotowania. Jednak ekstremalne przygody plecaka mogą objawić się w postaci lekkiego wgniecenia czy przygięcia krawędzi pokrywki, ale są na tyle małe że ani nie widać ich na pierwszy rzut oka, ani nie wpływają na funkcjonalność kompletu.
Sporą zaletą okazała się pakowność garnków. Lubię mieć całą kuchnię w jednej paczce. W zależności od potrzeb wyjazdu zabieram mały bądź duży garnek, rzadziej zabieram cały zestaw. Do 2-litrowego gara ładuje kartusz dwusetkę, kuchenkę, dziwkę, sztućce oraz dopycham jakimiś dodatkami spożywczymi. Natomiast 1,5-litrowy garnek nie pomieści już z ww. listy kartusza.

Podsumowanie
Garnki służą mi dzielnie na wszelakich wyjazdach, nie tylko do gotowania wody. Są lekkie, pakowne i funkcjonalne. Byłyby idealne, gdyby nie słaba warstwa nieprzywieralna. Biorąc pod uwagę cenę, za jaką kupiłem zestaw - 60 zł (cena regularna 120zł) oraz okoliczności, w jakich uszkodziłem \'teflon\', stwierdzam, że warto się zastanowić nad zakupem. Gdybym jeszcze raz kupował naczynia, wybrałbym je ponownie (należy jedynie pamiętać aby nie palić garnków).

specjalne podziękowania dla małegO za użyczenie specjalistycznej wagi

OCENA PRODUKTU:

Wygoda: 5/5
Wyposażenie: 5/5
Wytrzymałość: 2/5
Ogólna: 4.00/5


[Obrazek: easy%20camp3.jpg]

[Obrazek: easy%20camp4.jpg]

[Obrazek: easy%20camp2.jpg]

[Obrazek: easy%20camp6.jpg]


znowu się zdjęcia produktu nie dodały jak trzeba...
wysyłam do redakcji na maila zdjęcie, żeby ładnie się prezentowały moje gary na portalu:D
-------------------------------------------
znów się op###am...

NDC wyslij mi

poszło na ,maila
-------------------------------------------
znów się op###am...

fotki dodane

''Do 2 litrowego gara ładuje kartusz dwusetke, kuchenke, dziwke, sztućce oraz dopycham jakimiś dodatkami spożywczymi.''

A przez ''dziwkę'' rozumiesz co? Chwytak?

Nie spotkałem się z tym określeniem takim kontekście, dlatego pytam ;) Poza najbardziej oczywistym znaczeniem to słowo funkcjonuje jeszcze w akademikach na określenie zwykłego (w odróżnieniu od piętrowych) łóżka, bo wszyscy na nim siadają ;)
---
Edytowany: 2012-01-18 14:02:59

Tak, ''dziwka'' to chwytak, ja akurat też znam to określenie w tym kontekście :)