NGT

Pełna wersja: [Recenzja] X-socks Biking Ultra Light
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
OPIS PRODUKTU:

Opis producenta:

Ten model skarpet jest wyjątkowo cienki i zdecydowanie krótszy w porównaniu z innymi skarpetami rowerowymi. Materiały kontrolujące klimat wraz z „Air'' Ventilation System utrzymują suche, klimatyzowane środowisko stóp, nawet przy bardzo dużej aktywności sportowej czy w ekstremalnych warunkach.

Skład:
33% bawełna
30% nylon
27% polipropylen
10% elastan

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
12-12-2008, 20:46

Wstęp
Skarpetki otrzymałem do testowania w październiku 2007 r. Używałem ich głównie na rowerze, ale także podczas letnich wycieczek górskich. Używane były w zarówno w przewiewnych butach jak i w butach z membraną (gore-tex).

Budowa
Różnorodność wykorzystanych materiałów i kolorów jest zdumiewająca. Wrażliwe na przetarcia miejsca zostały dodatkowo wzmocnione. Producent oznaczył skarpetki lewą i prawą oraz nazwę modelu w widocznym miejscu. Wszystkie szwy wytrzymały użytkowanie, co ważne żaden z nich nie obcierał, nie wyłaziły z niego żadne nitki itp. W pewnych miejscach skarpety mają mniejszą gramaturę w celu zwiększenia oddychalności (Airconditioning Channel). Co ciekawe zastosowana w tych miejscach tkanina jest cienka, ale nie uległa zmechaceniu. Kolejnym bajerem jest X-Cross, której zadaniem jest zabezpieczenie stawu skokowego przed skręceniem.

Test
Skarpetki są bardzo wygodne. W ramach testu jeździłem w nich 3 dni na rowerze podczas butach z gore-texem przy dodatnich temperaturach w czasie deszczu. O ile same buty po tej kilkudniowej wycieczce wydzielały nieprzyjemny zapach, to nie przeszedł on na skarpetki. Skarpetki nie łapią zapachów również po kilkudziesięciu praniach, co jest warte odnotowania. Po rocznym, bardzo intensywnym użytkowaniu w kilku miejscach pojawiły się drobne zmechacenia. Również na piętach i przy palcach materiał się lekko ''zbił''. Po praniu skarpetki bardzo szybko schną.

Porównanie z innymi skarpetkami rowerowymi
Oprócz skarpetek X-socks używam skarpetek firmy Biemme z coolmaxu, a także skarpetek rowerowych z Lidla. X-socksy są zdecydowanie bardziej trwałe i znacznie dłużej nie łapią nieprzyjemnych zapachów. Oddychalność wszystkich tych modeli jest na zbliżonym poziomie.

Podsumowanie
Największym i jedynym minusem jest cena - około 50zl. Gdy już je kupimy i wybierzemy się na pierwszą rowerową przejażdżkę z pewnością się nie rozczarujemy.

Plusy:
- nie pochłaniają nieprzyjemnych zapachów
- szybko schną
- estetyczny wygląd
- dobrze oddychają
- są trwałe

Minusy:
- cena (50zł)

OCENA PRODUKTU:

Oddychalność: 5/5
Wygoda: 5/5
Wytrzymałość: 5/5
Ogólna: 5.00/5