NGT

Pełna wersja: [Obuwie] Chiruca
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Wstrzelę się w temat, jako że czytam te niepokojące doniesienia, a planuję zakup Chiruc Enciso (moje naprawdę świetne Crispi A Way Low dogorywają już, niestety, a chyba przestały być już dostępne). Mają być w założeniu użytkowane intensywnie, ale w terenie miejsko-nietrudnym. Miał ktoś może do czynienia z tym modelem i mógłby podzielić się doświadczeniami?
Czy raczej nie kombinować i zamówić jakiś customizowany model u Hanzla?

Chiruca Dynamic 05 Gore-Tex-takie buty zakupiłam, niestety to najgorszy wybór na moje 20 kilku letnie chodzenie po górach! W powyższych butach byłam na czterech wycieczkach po Tatrach i to wystarczyło- poobdzierane nosy tak, że moje stare, kilkuletnie buty treklingowe (Jack Wolfskin)wyglądają zdecydowanie lepiej.w zakupionych butach Chiruca skóra na nosach (o ile to skóra, dla mnie chiński polyester) bardzo słaba przy najmniejszym uderzeniu w skałę pęka, potem się obdziera i wygląda to bardzo brzydko.Na trasie mijałam wielu ludzi w butach od 100 zł po droższe i żadne nie wyglądały jeżeli chodzi o estetykę tak źle jak moje!!! Podsumowując - buty nie mają żadnego zabezpieczenia na nosach, nie powinny nosić nazwy trekingowe. Co mogę napisać dobrego o tych butach? nie napisze nic ponieważ po butach w takiej cenie, przynajmniej efekt estetyczny nie może ulegać tak drastycznej zmianie, po kilku wycieczkach w góry. Aha! Moją reklamację oczywiście odrzucono.
-------------------------------------------
Górytomojapasja

Czemu się dziwić przecież widać że nie mają otoku w dodatku ta miękka skóra. Na moje oko źle dobrałaś buty do aktywności, skoro mają być użytkowane w Tatrach. To buty na Bieszczady i inne podobne krzaki. Takie jest moje zdanie a chodzę po górach tylko 12 lat ;)


Być może kupiłaś buty nie do tej aktywności, a być może Chiruca pogorszyła jakość swoich wyrobów, ale otok napewno byłby pomocny by buty wyglądały estetyczniej niż te za 100. Natomiast jeśli reklamowałaś estetykę buta to ja nie znam przypadku kiedy by uznano z tego powodu reklamację.

Natomiast...

Ja swoje Chiruca Ice zakupiłem zdaje się w 2005 a w 2008 odstawiłem do szafy po czym jednak zdecydowałem się wymienić podeszwę i używałem jeszcze butów długo (z 3-4 lata) na różnego rodzaju wędrówki ale już mniej wymagające by w końcu przeszły w buty „robocze” i do dziś ich używam w tym celu!

Ostatnio jednak zmuszony brakiem „lekkich” butów postanowiłem sprawdzić co da się z nich jeszcze wycisnąć i dość odważnie powędrowały ze mną kilka razy na wędrówki w Norweskich pagórkach by dokonać swego żywota. Odporności na wodę nie było mowy, buty przemakały w niespełna godzinę ale to w zależności do warunków, jednak nosiły się dobrze ;-) jak na but 13 letni z lekkim plecakiem.
Wymieniona podeszwa w prawym bucie odkleiła się po ok 10 latach co zauważyłem właśnie po powrocie do domu po ostatniej wędrówce ale w lewym nadal trzyma. Uważam to za sukces. Zamierzam ją zreperować domowym sposobem i dalej używać jako butów „roboczych”
Cholewa pomimo tylu lat użytkowania, trzyma się w jednym kawałku pomimo załamań czy też wgięć. Nie wiem ile km w tych butach przeszedłem bo to mogło by być bardziej miarodajne niż czas użytkowania, niemniej jednak nie były to buty do leżakowania w szafie. Mówiąc okrutnie buty były katowane a cholewa nadal trzyma się w jednym kawałku.

2-3 lata temu kupiłem po raz drugi model  Ciruca Somiedo głównie dlatego że 10 lat wcześniej kupiłem ten sam model i byłem bardzo zadowolony. Teraz po 2 latach nieintensywnego używania tych butów zużyły się bardziej niż tamte z przed kilkunastu lat- to niesamowite. Mam jeszcze te stare buty i podeszwa się zniszczyła (miała prawo po tylu latach) ale podeszwa nie jest starta, w tych nowych bieżnik jest tak starty że buty się niesamowicie ślizgają. Poza tym buty mimo regularnej impregnacji prawie od początku nasiąkają wodą. Przemokną po kilku godzinach używania. Przez pierwszy rok w ogóle butów nie używałem bo miałem otarcia - dopiero pewien szewc mi doradził że należy dodać podpiętkę- zadziałało ale nikt- również producent (mimo pytań) nie potrafił mi tego wcześniej doradzić. Tak "postarzanego" produktu w ciągu kilku lat się nie spodziewałem- Jescze 2 lata temu powiedziałbym że nigdy nie kupie innych butów trekingowych niż Chiruca a teraz powiem NIGDY WIECEJ CHIRUCA.
Spodziewałeś się, że producent powie ci, żeby wkleić podpiętkę? Nie sądzę, aby którykolwiek producent zasugerował takie rozwiązanie. Dla producenta to sprawa jest jasna - obuwie źle dobrane i tyle.
Co do jakości to nie tylko ta firma obniża "loty" podnosząc tym samym cenę. Takich przypadków jest sporo.
Mimo wszystko miło, że poświęciłeś cenny czas, aby o tym powiedzieć.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10