NGT

Pełna wersja: [Recenzja] HiMountain Kijki Teleskopowe Anti-Shock
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
OPIS PRODUKTU:

Kijki trekingowe z amortyzacją ''Antishock'' umiejscowioną w rekojeści.
Konstruckja aluminiowa, 3 częściowa. Bezstopniowa regulacja długości od 60cm do 135 cm.

System BS (Blocking System), gwarantujący szybkie i łatwe utrzymanie żądanej długości kijka.

W komplecie zestaw talerzyków ( 55mm średnicy) oraz gumowe nakładki na grot kijka.

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
07-07-2008, 11:23

Kijki te kupiłem dokładnie rok temu. Nigdy wcześniej nie chodziłem z kijkami trekkingowymi, więc była to para ''testowa''. Stwierdziłem, że jeśli wynalazek ten mi podpasuje, to kupię sobie coś lepszego. Tak też się stało.

Charakterystyka:
Są to proste, 3-segmentowe kijki, o przeciętnej wadze. Posiadają końcówkę widiową (wiewymienną), ''korkową'' rączkę (guma wymieszana z korkiem) oraz Anti-Shock w rączce.

Użytkowanie:
Kijki przeżyły 2 wyjazdy w Bieszczady, 1 wyjazd w Gorce i 1 w Tatry Polskie. Do tego kilka razy używane były na nizinach. Wszędzie sprawdziły się bardzo dobrze - spelniały swoją rolę w 100%. Ani razu nie złożyły się samoczynnie w terenie, zawsze pracowały stabilnie.

Oczywiście w trakcie użytkowania wyszło na jaw parę gaf, czego można było się spodziewać po kijkach za 130 zł.
Po pierwsze: Anti-Shock. Tak się skłąda żę w tym modelu jest on niesamowicie badziewiasty. Wszystko przez to, że cały system jest zamontowany w rączce. Sprężyna wydaje się być za miękka, do tego Anti-Shock co chwile się samoczynnie włącza lub wyłącza. Szkoda, że nie zamocowano go w śrdkowym segmencie - tak jak robi się to w większości kijków.
Po drugie: Rączka. Domieszka korka jest bardzo niewielka (w porównaniu z lepszymi kijamii, np. Lekami lub Kohlami). Do tego jest bardzo twarda i niezbyt przyjemna w dotyku.
Po trzecie: plastikowe końcówki segmentów po roku zaczęły się suwać. Nie okazało się to jakaś poważną wadą, ponieważ wystarczyła odrobina kleju i było po sprawie.

System blokujący w kijkach sprawdził się całkiem fajnie. Generalnie działa szybko, lekko i łatwo, mimo że wykonany jest w całości z plastiku. Nigdy nie sprawiał problemów.
Podobnie paski. Mimo że proste (zwykłe parciane taśmy) są w miarę wygodne. Niektórych może denerwować dziwne rozwiązanie ich regulacji, zamieszczone wewnątrze rączki. Ja się jednak do tego systemu przyzwyczaiłem i nie sprawiał mi on kłopotów

Aktualnie kijaszki zmieniły właściciela. Myślę, że wytrzymają jeszcze przynajmniej ze 2 sezony średnio intensywnego użytkowania

Zalety:
- niezła wytrzymałość segmantów jak i końcówki

Neutrale:
- stosunek jakość/cena. Moim zdaniem cena jest adekwatna do produktu. Nie jest to może sprzęt z górnej półki, ale badziewiem też go nie nazwę.

Wady:
- BRAK CZĘŚCI ZAMIENNYCH!
- Anti-Shock - w tym konkretnym modelu jest on do bani


P.S. Gdybym miał dokonywać zakupu jeszcze raz, kupiłbym kije HiMa, ale te za 99 zł, bez Anti-Shocka i ze zwykłą, gumową rączką.ktoś ma to cudo?:

Kije Hima HICLIPP
http://tiny.pl/h76wj

najbardziej intersuje mnie ten ''nowoczesny i mniej awaryjny system zatrzaskowy''.

nowoczesny i mniej awaryjny system zatrzaskowy stosuje komperdell, dynafit, gabel i black diamond. i w tychże kijach sprawdza się bez zarzutu.
-------------------------------------------
Polarsport

BD, przez ten system zatrzaskowy, wyglądają jak nogi ciężko chorego na reumatyzm pająka...
Parę razy się przymierzałem ale to takie brzydactwo, że w końcu dałem sobie spokój. Wybrałem mniej nowoczesny system. :-)

dzieki chłopaki. To prawda komperdel to stosuje, ba nawet himowi robil kije ale wyszlo za drogo i jedni i drudzy dali sobie na wstrzymanie z tego co wiem. Kije na prezent zakupione. Siostra potestuje w biesach i zobaczymy. Mnie ten system nie przekonuje na razie. Na każdym z badyli są 2 takie mocowania z czego jeden musialem juz dokręcić kluczem przed pierwszym użyciem o czym akurat sprzedawca na wejsciu poinformował. No zobaczymy

ptb

Mam 2 modele kijów komperdella i system działa.
Akurat to dokręcanie to in plus dla mnie. Jak już wyregulujesz średnicę ścisku na odpowiadającej ci wysokości, to tego nie dotykasz. A w zimie znacznie łatwiej się to obsługuje.

no wlasnie w sklepie dumalem tylko i wyłącznie pod katem zimy. Wg mnie moze byc wygodniejsze. A jak piszesz to tym bardziej widze ma szanse ten system na moje uznanie