NGT

Pełna wersja: Literatura Górska (Książki, Czasopisma, etc.)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Ciekawa pozycja oczywiście można kupić w innym sklepie
http://www.weld.pl/JURA-SRODKOWA.-PRZEWO...,4010.html

Czytał ktoś ''Sabałe'' i ''W kregu Tatr'' Wójcika??
Warte to tych pieniędzy???

http://tnij.org/sqk9

http://tnij.org/sqlc
---
Edytowany: 2012-10-10 19:55:53

waki

Szukam ksiazki Anatolija Bukriejewa ''Wspinaczka. Mount Everest i zgubne ambicje'' najlepiej w formacie elektronicznym. Czy ktos moglby mi pomoc???

waki

Mam do zaoferowania np. ''Ucieczka na szczyt'' Bernadette McDonald

bartolini - problemem dzisiaj jest czas. Kto Ci dzisiaj da trzy miesiące urlopu? Albo masz własną firmę i ją na czas wyprawy zarzucasz, albo jesteś wykładowca / pracownikiem uczelni. W latach osiemdziesiątych nie można było zwolnić himalaisty, bo pisali o nich w gazetach.


Messner by zapłacić Chińczykom za wejście musiał sprzedać swoje Porsche. No i tracić czas na wnoszenie turystów na trekkingowe szczyty by dorobić do wjazdu na osmiotysiecznik. I Messner i Loretan mają swoje miejsce w historii bez względu na to ile szczytów i jak szybko zdobyli. Już nie zanizajmy ich osiągnięć.

A swoją drogą, ostatnio przypadkiem gadalem z jakimś anglikiem i tak od słowa do słowa doszliśmy do wspinaczki i rzekł, że pamięta jak w latach osiemdziesiątych Polacy dominowali. Jak twierdził, w każdym wspinaczkowym magazynie była kolejna wieść o nowych polskich zdobyczach, nikt nawet nie stał blisko poziomu reprezentowanego przez polskich himalaistow. A później nagle wszystko zniknęło. Polecam też książkę pod redakcją Chrisa Bonningtona, ''Great Climbing'' (albo ''Climbers''), jest tam rozdział pisany przez Voytka Kurtyke o polskich himalaistach.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia

czy ma ktoś e-book'a Anny Czerwińskiej Groza pod K2?
Lub Ucieczka na szczyt. Mcdonald?

byłbym wdzięczny

Nie wiem gdzie to wrzucić, ale tu chyba pasuje. Dobry artykuł.
http://itinerarium.blog.pl/?p=240

pisze do was w tym dziale bo wydał mi się odpowiedni, jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej na temat GSS. Moje pytanie do was czy spotkaliście się z jakimiś innymi pozycjami książkowymi na temat GSS oprócz przewodników Garbaczewskiego i Szewczyka? drugie pytanie to czy uważacie że te przewodniki są nadal pomocne i czy nie widzicie potrzeby aktualizacji bibliografii na ten temat? byłym wdzięczny za konstruktywne odpowiedzi:)
-------------------------------------------
http://zzolwiemposwiecie.blogspot.com/

http://www.cotg.pttk.pl/

Uderz tu, maja chyba jakąś bibliotekę, znajomy korzystał, może coś to da :-)

http://www.cotg.pttk.pl/katalog/krakow.php
---
Edytowany: 2013-06-25 14:44:04

Dzięki za info przerobiłem, pokazuje to co katalog Biblioteki Narodowej;/ widać ze najwięcej aktualnych info to jest z netu.
-------------------------------------------
http://zzolwiemposwiecie.blogspot.com/

''„Pustka wielkich cisz” to opowieść o pierwszym w historii, samotnym przejściu Łuku Karpat. ''
http://tiny.pl/h6ncr

autora chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, ani polecać :)
natomiast należy go opieprzyć, ze sam tutaj nie wrzucił tej informacji (chyba, że mi coś uciekło).
---
Edytowany: 2013-07-16 13:07:49

Boguś, mimo wszystko zostawiam. info z tamtego wątku jest poniekąd ''na doklejkę'' ;-) a tutaj wątek dedykowane literaturze.
i przepraszam Sołtysa, że go ochrzaniłem publicznie :)

Dzisiaj, jadąc do pracy, widziałem reklamę takiej oto książki:
''Góry Polski''
więcej info:
http://gorypolski.pl/

Fragment ze strony powyżej (pisownia oryginalna):
''Przy okazji autor wykpił część powtarzanych od dziesięcioleci bzdur, kłamstw i nieścisłości z arsenału patriotycznej mitologii górskiej. Historia zagospodarowania gór Polski obfituje bowiem w wydarzenia i postacie traktowane jako największe świętości patriotyczne, do których działacze turystyczni nastawieni są w sposób emocjonalny. Tak się jednak złożyło, że niektóre opinie i zdania powtarzane przez dziesięciolecia ku pokrzepieniu serc, są ni mniej ni więcej, tylko zacieraniem prawdy i fałszowniem historii. Bo to nie w Tatrach wyznaczono pierwszy górski szlak turystczny na ternie Polski. Bo to nie Hugo Zapałowicz był pierwszym, który znakował szlaki w Beskidach. A schronisko na Stożku nie jest najstarszym istniejącym schroniskiem w polskiej czśści Beskidu Śląskiego. A Armia Czerwona z ZSRR w 1945 r. wcale nie wyzwalała Sudetów, tylko brutalnie okupowała i rabowała tamte tereny. I tak dalej, i tak dalej. Przykłady można by mnożyć.''.

Zapowiada się ostro ;)

Autorami, z jednym wyjątkiem, są ludzie ze Śląska.
-------------------------------------------
Farfura

Wow, napisać książkę na kompletnie nieistotny temat, doszukując się drugiego dna i opowiadajac historię na nowo... Jakie to polskie :D

Książka ''Góry Polski'' Tomasza Rzecyckiego była wydana w ... 2004. Więc parę lat ma. Ale to bardzo ciekawa książka. Kupiłem ją kiedyś w schronisku ''Orle'' i czytam odpowiedni rozdział przed wyjazdem w dane pasmo. Nie ma tu opisów szlaków, ale są ciekawostki, historie turystyczne i nie tylko. Jeden z moich lepszych zakupów literacko-górskich. Autor czasem pojawia się na łamach ''n.p.m.'' z podobnymi ciekawostkami, a czasem z opisem jakiejś wycieczki. Nie wiem dlaczego Farfura użył ''autorzy''? Może chodzi o zdjęcia?
-------------------------------------------
https://picasaweb.google.com/101891368622172825085

http://gorypolski.pl/autorzy.php
tak, dokładnie.
Cytat: ''Książka „Góry Polski” została napisana przez Tomasza Rzeczyckiego (1975), ale także inne osoby przyczyniły się do jej ostatecznego kształtu.''.

Uznałem więc, że osoby te wspólnie uznają siebie za team, dlatego słowo ''autorzy''.
---
Edytowany: 2013-08-01 09:00:18
-------------------------------------------
Farfura

Pewnie Łukasz (Sołtys) sam sie nie pochwali....

„Pustka wielkich cisz”
http://www.lukaszsupergan.com/ksiazka-pu...kich-cisz/

„Pustka wielkich cisz” to opowieść o pierwszym w historii, samotnym przejściu Łuku Karpat.

Brawo!

Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13