NGT

Pełna wersja: [Recenzja] Koszulka Adobe i kalesony Greko firmy Magnum
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
OPIS PRODUKTU:

Materiał BodyDry - 100% polipropylen

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
15-12-2006, 11:25

Wstęp

Zestaw Magnuma posiadam ponad 18 miesięcy. Był to mój pierwszy zestaw bielizny termoaktywnej.

Materiał

Zarówno koszulka jak i kalesony wykonane są z materiału BodyDry. Sam materiał jest przyjemny w dotyku, miękki i rozciągliwy we wszystkich kierunkach. Jego odporność na zaciąganie i pillingowanie się jest średnia, przy czym nitki mogą wyskoczyć po zahaczeniu o igły w lesie, tudzież o naskórek, paznokcie etc.. Nie powoduje to jednak utraty właściwości oddychających. Trzeba uważać z noszeniem plecaka bezpośrednio na koszulce. W moim przypadku w miejscu styku z plecakiem Janysport PP25 część wierzchnia materiału starła się (przy czym ten plecak podobnie na większość koszulek).
Materiał jest dwuwarstwowy. Część przylegająca do ciała jest gładka, natomiast warstwa zewnętrzna bardzo chropowata (większa powierzchnia = szybsze parowanie).

Krój

Nie jest idealnie dopasowana do ciała (częściowo spowodowane jest to zbyt dużym rozmiarem, ale mniejszy który mierzyłem także nie był bardzo obcisły). Rękawy są wystarczająco długie. Koszulka nie jest wydłużona z tylu, jednakże jest na tyle długa, że nie wylatuje ze spodni podczas schylania się. Rękawy wszyte są w klasyczny sposób. Wszystkie szwy są płaskie, całość jest porządnie uszyta, nic się jak na razie nie oderwało. Mankiety wykonane są z dwóch warstw materiału, niestety nie trzymają zbyt mocno rękawów.
Kalesony są dobrze dopasowane, nogawki odpowiednio długie (może nawet trochę zbyt długie). Zakończone są w taki sposób jak mankiety w koszulce. Na górze natomiast zastosowano gumkę, która powoduje że kalesony trzymają się w miejscu.

Użytkowanie

Zestaw używałem podczas zimy na wypady do lasu, czasami jako ocieplenie do szkoły. Oczywiście w porównaniu do zwykłych koszulek bawełnianych wzrost komfortu był niesamowity. Z perspektywy czasu uważam, że zastosowany materiał jest wystarczający dla średnio wymagającego turysty.

Najniższa temperatura w jakiej nosiłem ten zestaw to -33 st. C (w mieście) jako ocieplenie, natomiast w lesie, podczas wędrówki było to około -28 st. C. Muszę przyznać, że bielizna ta sprawdziła się, przy czym na wierzchu miałem spodnie US Army z Goreteksu (I generacja, oczywiście nie były w stanie wytłoczyć na zewnątrz całej wilgoci z wnętrza). Na koszulkę nakładałem natomiast polar Jaxa Nova (Technopile 150 zdaje się) i kurtkę Bundeswehry.

Podczas różnych wypadów do lasu koszulka sprawowala się porządnie. Dobrze trzymała temperaturę ciała. Oprócz tego chodzę w koszulce praktycznie przez 4 pory roku. W lecie przy temperaturach ok.20 st C jest jeszcze w miarę znośnie. Miałem ją również podczas kursu wspinaczki skalnej i wcale nieźle się spisywała, materiał wytrzymał tarcie o skałę (spillingował się trochę).

Obecnie stosuję koszulkę jako ocieplacz na inną koszulkę termoaktywną podczas biegania. Kalesony spokojnie radzą sobie z trzymaniem temperatury i wydalaniem wilgoci, gdy są jedyną warstwą.

Muszę zaznaczyć, że pocę się nad wyraz obficie, więc po jakimś czasie koszulka i kalesony są całkowicie mokre. Na szczęście nie czuć tego nieprzyjemnego uczucia znanego z odzieży bawełnianej. Czas schnięcia na ciele to około 30 minut, natomiast po praniu zajmuje to parę godzin.

Zarówno kalesony jak i koszulka stosunkowo łatwo łapią zapachy. Po cięższym i dłuższym wysiłku nie wystarczy wypłukanie w wodzie, trzeba je wyprać.

Zużycie

Stwierdzam także pewne zbicie się materiału koszulki po dłuższym użytkowaniu. Nie wygląda już tak jak ten z kalesonów (które nosiłem rzadziej).Wygląda trochę jakby ktoś go sprasował, powierzchnia nie jest już taka chropowata. Mimo częstych prań komplet nie stracił kolorów, nie powoduje farbowania innych ubrań w pralce. Warto zaznaczyć, że ani koszulka ani kalesony nie rozciągają sie po dłuższym chodzeniu oraz nie rolują się.

Podsumowanie

Jeżeli ktoś potrzebuje przeciętnej klasy odzieży termoaktywnej mogę polecić bieliznę Magnum. Nie ma co spodziewać się po niej cudów, natomiast wystarczy na jakieś wyjście do lasu, czy w góry. Cena za komplet jest stosunkowo niska.

Plusy:

- przyjemny materiał
- dobre odprowadzanie wilgoci
- dobrze sprawuje się i w zimie i w lecie
- cena
- odpowiednia długość koszulki
- nie rozciągają się

Minusy

- podatność na mechacenie
- łapanie zapachów
- słabe mankiety

OCENA PRODUKTU:

Oddychalność: 4/5
Wygoda: 4/5
Wytrzymałość: 3/5
Ogólna: 3.67/5



Wrzuciłem fotki producenta, natomiast z powodu jakiegoś blędu nie ma ich w recenzji (i do tego mój tekst jest połączony z jakimś innym). Za jakiś czas postaram się zrobić zdjęcie kompletu i miejsca w którym koszulka sie pilinguje/zbija.

pozdrawiam
-------------------------------------------
Rzez

Rzez

Tak jak mówiłem, wrzucam zdjęcia materiału koszulki.

Tutaj się mechaci (po noszeniu plecaka bezpośrendio na koszulce, jeden taki wypad).
http://img249.imageshack.us/img249/640/p10001820ch.jpg

''Zbicie materiału'' (białawe zabarwienie nie pochodzi od lampy tudzież oświetlenia).
http://img249.imageshack.us/img249/8282/p10001841fp.jpg

pozdrawiam
-------------------------------------------
Rzez

marcel

witam !!dostalem te kalesony od dziewczyny na walentynki,myslalem o ich zakupie juz wczesniej ale watpilem w to ze sa lepsze od zwyklych kaleson jakie kazala nam zakladac bapcia. i mialem racje !!!pracuje w poznaniu na gieldzie samochodowej,wszyscy wtajemniczeni wiedza ze zima panuja tam ekstremalne wearunki(wiatr i chlod)stanie na takim mrozie przez 8 godzin wykancza.myslalem ze te kalesony duzo mi pomoga w walce z tym chlodem ale duzo sie mylilem.w ekstremalnych warunka babcine kalesony nokautuja te Magnuma sa zdecydowanie cieplejsze i przedewszystki duzo tansze
-------------------------------------------
Marcel

Bo to nie jest odzież termiczna, ciepła itd. To zwykła bielizna termoaktywna która nie grzeje i nawet takiego zadania nie miała w zamyśle producenta wykonywać. Jak chcesz coś ciepłego to kup sobie zwyczajne spodnie z polaru 100 a jeszcze lepiej 200 i je nakładaj do pracy. Poczujesz różnicę.