NGT

Pełna wersja: Śpiwór trzysezonowy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W temacie o śpiworach Snugpaka Devill wrzucił zdjęcia swojego Sungpak Sleeper Extreme skompresowanego właśnie w ,,kontraście'' do butelki 1,5 L PET.
https://ngt.pl/thread-5276.html
Łatwo porównać wielkość ,,wiadra'' np. ,,odpalając'' równolegle dwa zdjęcia na ekranie.
Dlatego poprosiłem o zdjęcia Deutera.
---
Edytowany: 2016-04-07 10:43:56
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny

Prosiłbym aby ktoś kto się zna o wypowiedzenie się na temat tych ukraińskich śpiworów

http://spalnik-synevyr.com.ua/
---
Edytowany: 2016-04-25 20:36:45
-------------------------------------------
capslo

Są tanie :)
Wypełnienie jest niewiadomej jakości, konstrukcja prosta (np. brak listwy cieplnej na zamku). Musiałbyś wyszukać opinii o tych konkretnie workach. Ale za to są tanie, więc powiedziałbym, że adekwatnie.
Po cenie i parametrach to alternatywnie masz śpiwór z lidla albo polskie wojskowe (tyle, że tu już opinii wyszukasz więcej)

Fotofx!

Piszesz: ''mam kilka puchowych kurtek renomowanych zachodnich marek i wszystkie zostały wyprodukowane w Chinach''
Wpisz je z łaski swojej do listy sprzętu jaki posiadasz....
-------------------------------------------
Pim

Cześć wszystkim,
trafiłam na Wasze forum wertując internet w poszukiwaniu mojego własnego idealnego śpiwora :) Zazwyczaj, jak była potrzeba to pożyczałam. Teraz chciałabym nabyć swój, gdyż częstotliwość mojego podróżowania wzrosła :) Kierunek Szkocja, Finlandia Norwegia, latem, pod namiot i na rowerze - zatem szukam czegoś lekkiego - do 1kg, małego po skompresowaniu, ciepłego - bo strasznie marznę, oraz wygodnego (bardzo się wiercę podczas spania i śpię w różnych pozycjach ;)) Czy możecie coś polecić? Brałam pod uwagę taki elastyczny Deuter Neosphere -4 (http://8a.pl/spiwor-deuter-neosphere--4-...steel.html), ale nie mam pojęcia jak faktycznie sprawdza się ten patent z elastycznością. Ktoś coś wie? @fotofx wyczytałam, że masz podobny tylko syntetyczny - możesz coś więcej powiedzieć o tym jak się śpi w takim elastycznym śpiworze? Czy ktoś miałby jakąś alternatywna propozycję?

Sprawa bardzo pilna! Muszę mieć towar do piątku.

Chciałbym kupić 2 śpiwory które umożliwią połączenie (czyli lewy i prawy zamek). Śpiwór ma być trzysezonowy, temperatura komfortu dla kobiety około zera (lepiej nawet na minus, żeby przy jakichś majówkach wczesnych nie było problemu). Wkład syntetyczny. Wzrost max 176 jest wystarczające. Cena 200-250pln. Mało prawdopodobne, żeby był noszony w plecaku, raczej samochód.

Chciałem kupić FN Stavanger, ale podobno nie produkują rozmiaru MID w opcji 'prawej'. Nie wiem czy brać w takim razie XL (dziewczyna wzrostu 167), czy możecie zaproponować coś innego?

Z góry dziękuję za pomoc.

EDIT
Dostalem jeszcze info, że można łączyć MID z XL - nigdy nie miałem łączonego śpiwora, czy takie połączenie dwóch różnych rozmiarów 'działa prawidłowo' ? W sensie czy jest wygodnie itp? No ale wciąż pozostaje pytanie czy XL nie jest za duże na 176 cm wzrostu.

EDIT2
A może dołożyć 35 pln i kupić Troms ...ma dodatkową zaletę o której na tym forum nie powinienem pisać...kolor :D Będę miał dodatkowe punkty ;)
---
Edytowany: 2016-05-09 13:32:22
---
Edytowany: 2016-05-09 14:06:46

@pin54 łączenie śpiworów, a w szczególności śpiworów typu ,,mumia'' jest termiczną bzdurą.
Sexualną zresztą też ;)
Kup dwa śpiwory typu ,,koperta''
Np. http://www.fjordnansen.pl/product-und-23...1300g.html - dla Ciebie
oraz http://www.fjordnansen.pl/product-und-23...2150g.html
- dla Niej
Lub dwa takie http://www.fjordnansen.pl/product-und-35...1-8kg.html
Nie będziesz tego nosił, poza wyjazdami przyda się Wam w domu jako ,,kołderka''.
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny

@PRS
Łączenie ma być opcją dodatkową. Nie zawsze będziemy jeździli razem, nie zawsze będziemy chcieli je łączyć (chociażby właśnie z tego powodu, że z termicznego punktu widzenia to będzie porażka) - ale taka opcja musi byc. Jak będzie wystarczająco ciepło to je sobie połączymy.

Te koperty które zaproponowałeś są z zupełnie innego przedziału temperaturowego. Mam Bergsona 800 - temp. comfort 14 stopni więc podobnie i nie wyobrażam sobie w nim majówki nawet śpiąc w spodniach i polarze.

Mam Bergsona 800 i jest to śpiwór na powiedzmy czerwiec oraz sierpień.
W Lipcu ,,zamieniam'' na Bergsona 600.
W przypadku tego pierwszego temperaturowy max (czyli to co producenci zgodnie z definicją NORMY określają na T-limit) szacuję na jakieś +17 st. C.
Od tych ,,kopert'' w porównaniu z ich odpowiednikami typu ,,mumia'' trzeba odjąć ok 300 g (tzn. ze względu na konstrukcję będą cięższe o te 300 g).
Więc pierwszy byłby odpowiednikiem śpiwora 1000 g, drugi 1850g, trzeci 1500 g.
OK w śpiworze syntetycznym o wadze 1000 g masz prawo zmarznąć w maju śpiąc pod chmurką na kiepskiej izolacji (badzeiwna karimata etc.). Ale już na łóżku w nawet nieogrzewanym pomieszczeniu powinno być w miarę... może nie będzie to komfort ale nic sobie nie odmrozisz.
Twoja Kobieta raczej nie zmarznie w odpowiedniku śpiwora o wadze 1850 g nawet jak przyszroni w maju, a Ty w 1500 g.
Do tego łącząc dwie różne koperty otrzymujesz ,,worek'' o dwóch grubościach wypełnienia, który w zależności od potrzeb możesz odpowiednio rozłożyć. Np. gdy potrzebujesz lepszej izolacji od podłoża lub/i jest cieplej grubsza warstwa idzie pod plecy a lżejsza na brzuch. Lub odwrotnie. Albo grubsza z boku od strony szpary przez którą zawiewa.
Naprawdę w przypadku śpiworów syntetycznych nie ma co przepłacać.
Szczególnie w przypadku ,,sprzętu'' wykorzystywanego bardzo doraźnie.
Wiele razy już o tym pisaliśmy - jeżeli to ma być syntetyk na temperatury od 0 do minus 5 to (w akceptowalnej cenie) będzie ważył od ok 1500 g do 2100 g. Do tego musi mieć dobrze skrojony kaptur, kołnierz termiczny, docieplenie nóg i dobrą listwę wzdłuż zamka. Np. http://www.domenasportowa.pl/product-pol...Extreme.ht ml
Lub np. takie ,,wiadro'' http://www.domenasportowa.pl/product-pol...-Expeditio n.html
Jeżeli są to śpiwory lżejsze, z lepszą ociepliną, dobrze komresowalne to to ich cena będzie ocierała się o promocyjnie zakupionego puchacza. Więc poza jakimiś Profi jaskiniowcami/alergikami będzie to bez sensu.
Jak miałbym ciśnienie mieć ,,towar'' na czwartek wieczór to kupiłbym w jakimś markecie lub Decathlonie tanią ,,kopertę'' np. http://www.decathlon.pl/piwor-arpenaz-15...28532.html
i dodatkowo liner za 30 zł http://www.decathlon.pl/piwor-arpenaz-25...53394.html. Liner bym nie rozpakowywał gdyby nie było potrzeby, nie zrywał metek i po powrocie zwrócił. Kopertki tak jak pisałem przydały by się w chacie dla ,,gości''. A ,,porządne'' śpiwory zakupił na spokojnie, skorzystał z jakiejś promocji czy to na puchacze czy choćby z oferty 3 za 2.
P.S.1 Jak ,,przypizga'' to rozkładasz liner i wkładasz do śpiwora - podniesie termikę.
P.S.2 spanie w spodniach i polarze daje marny efekt - wręcz uważam, że ,,odwrotny'' do oczekiwanego.
---
Edytowany: 2016-05-09 16:02:03
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny

@PRS
Popsułeś mi całą koncepcję :D
Muszę to przemyśleć, dzięki za pomoc. Może po prostu na najbliższy wyjazd pożyczymy coś do docieplenia, a później na spokojnie kupi się coś porządnego.

Cześć. Chciałem się was zapytać czy w chwili obecnej znajdę jakiś odpowiednik śpiwora HIM Magellan? Potrzebny mi śpiwór w miarę uniwersalny i lekki.

Szukam śpiwora dwusezonowego na wczesną wiosnę i jesień, głównie wypady w góry więc zależy mi na komforcie +/- 0 stopni. Oto co wyszukałam:

CAMPUS VENTURE 400 http://tnij.org/2z2xw32
Fjord Nansen Stavanger http://tnij.org/oxarr7m
CAMPUS VENTURE 350 http://tnij.org/ttw9j1d
Vango Nitestar 250XL http://tnij.org/ekseusl
Karrimor Superlight 3 http://tnij.org/9p6reqt
Śpiwór Fjord Nansen Kjolen http://tnij.org/yn6alra
FJORD NANSEN HAMAR http://tnij.org/hz6w4rd

Chciałabym się dowiedzieć opinii o ile ktoś posiada doświadczenie z wyżej wymienionymi, albo może ktoś ma jakieś inne sugestie. Budżet w jakim chciałabym się zamknąć to 200zł ale wiadomo, że jak coś dużo lepszego będzie to można dopłacić. Nigdzie nie znalazłam czy karrimor i campus podają temperatury zgodnie z normą EN 13537.

Najlepiej prezentuje się ten campus venture 400: komfort -3, waga 1,82 kg i cena 177zł ale nie wiem jak z renomą samej firmy?
---
Edytowany: 2016-09-10 19:37:18

Aniu przeczytaj proszę 10 ostatnich stron.
Lub choćby ostatnią ;)

Nie mam pojęcia jak potoczyły się losy znaku towarowego ,,Campus'' po bankructwie firmy EuroMark. Pewnie jest to do wyguglania. Na Alle nadal pojawiają się jakieś niesprzedane sztuki ze sklepów stacjonarnych.
A może ktoś kupił tez ,,znak'', nadal szyje w Chinach i ,,puszcza'' w rynek.
Jeżeli jednak nie to adnotacja: ,,Śpiwór VENTURE 400, to ciepły śpiwór typu mumia z najnowszej kolekcji wiosna-lato 2016 firmy CAMPUS'' jest ewidentnym fałszem.
Ale pozostawmy to na boku.
Co widzimy na zamieszczonych zdjęciach?
Bardzo duży rzep bez zabezpieczającej go dodatkowej patki - na pewno będzie się wczepiać we włosy, odzież, pilingować ją, etc. Do tego niechlujnie przyszyty.
Ściągacz kaptura jest sznurkowy a nie w postaci gumy. Widać ogromny nadmiar ,,wolnej'' linki mogący dosłownie zadusić użytkownika ;)
Jak na tak dużą ilość wypełnienia to kaptur wygląda marnie.
Nie widzę kołnierza termicznego. W śpiworze na takie temperatury jest on niezbędny.
Zdjęcie nie pokazuje także listwy termicznej przy zamku.
Ani konstrukcji worka.
To tyle pastwienia się nad preferowanym przez Ciebie produktem.

Jeżeli bywasz w Warszawie to mogę przynieść Stavangera a Ty przyniesiesz swój plecak. Zapakujesz i już będziesz wiedziała.

Poza Vango żaden z zalinkowanych przez Ciebie śpiworów nie ma kołnierza termicznego (Vangoo ma w opisie ale czy w rzeczywistości???).

Zakres temperatur wybrałaś poprawnie (takie jak przy Venture 400).

Ja bym poszukał takiego Fjorda http://www.fjordnansen.pl/product-und-23...1256g.html i zabierał dodatkowo jakiś sweter puchowy np. Deca.
Lub np. taki http://www.fjordnansen.pl/product-und-23...1466g.html bo oba posiadają kołnierze.
Kjolen na popularnym serwisie Aukcyjnym od wiarygodnego sprzedawcy, z kartą gwarancyjną, etc. jest za 230 zł.
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny

Kopiuj wklej i już na filmiku widać , że Vango Nitestar 250XL ma kołnierz termiczny ;)
https://www.youtube.com/watch?v=ee2nXdAc1pE
https://www.youtube.com/watch?v=SwGi4YuOI34

Filmiki z YouTube nie otwierają się :( , kopiuj wklej i doje fotkę :)
---
Edytowany: 2016-09-12 14:08:08


[Obrazek: 3250-942-1.jpg]

czy jest ktoś w stanie porównać śpiwory HANNAH SHERPA X3, HANNAH STRATON X3 i Deuter Orbit -5? parametry podobne, cena w sumie też.
ogólnie mało informacji w necie o tych konkretnych modelach.
szukasz 3-sezonówki(głownie jesień i wiosna) do 1,5kg

Witam, czy może się ktoś podzielić swoimi doświadczeniami odnośnie śpiworów wymienionych poniżej.
1. Niemiecki Deuter Orbit 0°C
- 0/-5/-14°C
- wymiary po spakowaniu: 18 x 38.
- waga: 1280g.
- Cena około 340 zł
2. Czeski Hannah Sherpa 160
- +6/+1/-14°C
- wymiary: 19 x 34.
- waga: 1240g
- Cena około 365 zł.
3. Polski Fiord Nansen Troms. -
+1/-5/-22°C.
- wymiary: 22 x 40.
- waga: 1466g
- cena około 260 zł.
4. Szwajcarski Mammut Nordic OTI 3 Season.
- +5/0/-15 °C.
- wymiary 23 x 37.
- waga: 1370g
- cena około 236 zł.
Szukam spiwora pod namiot, użytkowany ma być od kwietnia do końca września. Przemieszczal bede się pieszo lub komunikacja lokalna więc gabaryty ważne. Budżet do 400 zł. Puch raczej odpada. Podane dane powyżej ze stron producentów, gdzie są szyte nie wiem, proszę o opinie lub inne propozycje zakupu
---
Edytowany: 2017-02-26 12:40:03
---
Edytowany: 2017-02-26 12:47:57
-------------------------------------------
Darek.

Mam wcześniejszy model sherpy, od kwietnia do września daje radę, chociaż spałem w nim sporadycznie pod namiotem w listopadzie i w zimie. Gdybym szukał syntetyka na 3 sezony to pewnie znowu bymgo nabył. Innych modeli z porównania nie znam.
-------------------------------------------
Nie jesteśmy tutaj dla przyjemności.

W Tromsie to sie latem zagotujesz, spory jest tez po spakowaniu i swoje wazy. Z innych spiworow zerknij na lekki The North Face Lynx (jakby co to mam sztuke do sprzedania w zakladanym budzecie).

Moge opisać trochę spiwór mammuta. Dla mnie jego temperatury podane są poprawnie. Spałem w nim zarówno latem (cały rozpięty) jak i późną jesienią/wczesną wiosną. Śpiwór kupiłem na wiosenny wyjazd do Norwegii i było mi w nim ciepło chociaż rano był przymrozek. Spałem w bieliźnie termo Brubecka. W temperaturach około 0 marzły mi nogi ale ja już tak mam. Spędziłem w nim również tydzień w bieszczadach we 2 połowie września. Tutaj zawsze przesypiałem noce. Zawsze spałem na macie TaR.
Warto dodać że ten śpiwór jest dosyć szeroki. Nie pamiętam dokładnie ile go już mam ale po takim czasie nie jest już taki puszysty.