NGT

Pełna wersja: [Recenzja] Uvex I-VO
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
OPIS PRODUKTU:

szerokość noska – max 4cm
rozstaw zauszników – do 14cm
długość zauszników – 10cm
szerokość okularów – 13,5cm
Posiadają certyfikaty bezpieczeństwa
Kolory oprawek: szare z czarnym, szare z pomarańczowym
Szybki szare UV 5-2,5; 100% ochrony przed UV, chronią przed oślepieniem przez słońce, powłoka Opitdur 3000UV
Szybki brązowe UV 5-2,5; posiadają filtr SCT 400 (Spectrum Control Technology), pochłaniają promieniowanie UV, liniowo absorbują niebieskie oraz częściowo
Szybki podczerwone, poprawiają kontrast widzenia; powłoka Optidur 3000 UV
Szybki niebieskie UV 2-1,2; rozjaśniają w warunkach słabej widoczności, podnoszą kontrast widzenia; powłoka Optidur 3000 UV
Szybki przezroczyste UV 2-1,2; 100% ochrony prze UV, nie zmieniają kolorów, powłoka Supravision SV HC/AF (odporna na zarysowania i nie zaparowująca od wnętrza)
Wszystkie szybki są odporne na uderzenia mechaniczne do prędkości 65 m/s

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
18-05-2005, 05:00

Kupiłem sobie rower i zacząłem na nim jeździć. Okazało się, że różne latające gadziny latają z ideą fix, żeby tylko wpaść mi do oczu. O ile na równej drodze było to tylko irytujące, o tyle na zjazdach zaczęło się robić niebezpiecznie.

Dodatkowo zbliżając się do lata słońce coraz bardziej świeciło po oczach i oślepiało. Wyciągnąłem z szafy okulary przeciwsłoneczne ze straganu za 10 zł. Niestety efekt był tragiczny, nie dosyć, że prawie nie chroniły oczu, przy gwałtowniejszych ruchach głowy chciały spaść, to jeszcze w dodatku jadąc pod słońce nic nie widziałem. I wtedy na internetowym forum WMASG trafiłem na informację o tanich, ale dobrych okularach firmy UVEX, które można kupić na allegro. A z internetowej giełdy trafiłem do sklepu internetowego prowadzonego przez tą samą osobę, która sprzedawała je na allegro. I tak stałem się dumnym posiadaczem szarych okularów i dodatkowej wymiennej szybki w kolorze brązowym. Na jesień dokupiłem do kompletu jeszcze niebieskawą.

Charakterystyka
Okulary składają się z oprawek i połączonych z nimi zatrzaskowo szybką (w komplecie mamy jedną, inne możemy kupić później).

Szybka jest jednoczęściowa, lewe i prawe szkło są połączone środkową przewężoną częścią o zmatowionej powierzchni. Po bokach znajdują się wypustki wchodzące zatrzaskowo w oprawki, nieco mniejsza wypustka znajduje się w środku. Szybka wykonana jest z poliwęglanu i posiada odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Powinna wytrzymać uderzenia ciała o prędkości do 65 m/s. Szybki posiadają powłokę odporną na zarysowania. Niestety mi udało się jedno ze szkieł czymś zarysować od strony wewnętrznej podczas przenoszenia ich w kieszeni. Może po prostu powłoka ochronna znajduje się tylko od strony zewnętrznej.

Oprawki wykonane są z dwóch kolorów plastiku, jasnoszary jest elastyczny, zaś czarny twardy i sztywny. Miękkie są noski, wnętrze górnej części oprawki, która przylega do czoła, oraz końcówki zauszników. Dzięki odpowiedniej konstrukcji okulary mają szeroką gamę regulacji, dzięki:
- elastyczna konstrukcji zawiasów (dwuosiowa, regulacja w pionie i poziomie) łączących ich przód z zausznikami
- możliwości regulacji długości zauszników (5 stopniowa)
- elastyczne zakrzywione końcówki zauszników

Dopasować można długości zauszników i kąt ich pochylenia (położenie uszu w stosunku do linii oczy). Całość dobrze dopasowująesię do twarzy, ale nie ulega trwałej deformacji.

Wrażenia z użytkowania
Wygoda - okulary nosi się bardzo wygodnie i nawet po kilku godzinach trzymanie ich na nosie nie powoduje żadnego dyskomfortu i odciśnięć (których nabawiam się nosząc zwykłe okulary korekcyjne od optyka, których oprawki były kilka razy droższe niż okulary UVEXa). Dużą zasługę ma w tym bardzo elastyczny system regulacji. Atutem jest też tutaj niewielka waga okularów. Jedyne co jest dla mnie lekko za słabe to trzymanie na głowie, zauszniki mogłyby być troszkę bardziej zagięte w dół (choć pogorszyło by to ich wygląd estetyczny). W chwili obecnej, gdy zlatuję z roweru, jak już się zatrzymam, okulary siłą bezwładności lecą dalej. Przypuszczalnie pomogłoby zakupienie gumy mocującej, ale że są to wypadki bardzo rzadkie, więc na razie sobie odpuszczam. Na szczęście pasują też zwykłe sznureczki umożliwiające przenoszenie okularów na szyi, więc nie ma problem z zabezpieczeniem przed ich zgubieniem.

Wymiana i regulacja - zmiana szybki na inną nie sprawia najmniejszego kłopotu, choć w dłuższym okresie czasu można mieć pewne obawy co do mocowań umieszczonych na szybkach – mogą się wykruszyć. Na razie po roku użytkowania jest jednak OK. Na foliowych opakowaniach szybek umieszczona jest instrukcja wymiany. Sama wymiana polega na odgięciu nosków do tyłu, dzięki czemu wyskakuje środkowy występ mocujący, potem wypychamy szkła w dół, a boczne mocowania wyskakują same. Przy zakładaniu szkieł, wpychamy najpierw boczne rygle w otwory oprawek, a potem dopychamy środek ku górze, aż zaskoczy i gotowe. Regulacji oprawek można dokonać na kilka sposobów, możemy więc zmienić długość zauszników oraz ich kąt zamocowania do przedniej części w dwóch płaszczyznach.

Poza jednorazowym wypadkiem z zarysowaniem szybki, co do odporności całości nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Okulary wytrzymały już moje twarde lądowanie z roweru na betonie. Po tym wypadku ja miałem 2 tygodnie przerwy (na zaleczenie zdartego kolana), a dla okularów skończyło się to tylko niewielką prawie niewidoczną rysą na oprawkach.

Co do ochrony oczu nie można narzekać, przy dużej prędkości wszelkie latające paskudztwa z ładnym pluskiem rozbijają się na szybkach. Raz tylko zdarzyło się, że coś mikroskopijnego poruszającego się po dziwnej trajektorii od przodu z dołu wpadło mi do oka.

Kwestia widoczności – są przejrzyste, a z drugiej strony chronią przed rażącymi promieniami światła słonecznego. Jedynie, kiedy wyjeżdżamy z ciemnego lasu na słońce lub odwrotnie, to jest chwila, kiedy nic nie widzimy. To jest jednak kwestia akomodacji oka i tylko jakieś szybki sterowane elektronicznie by pomogły. Co do kąta widzenia nie można narzekać, szybki są zakrzywione po bokach, tak że zabezpieczają oczy z boku (przed słońcem i czynnikami mechanicznymi), ale nie przeszkadzają w patrzeniu na boki. Doskonała jest też widoczność do dołu, w tym miejscu nie ma szybek, więc idealnie widzimy na rowerze jezdnię przed sobą, kierownicę, manetki i licznik na niej. Szare szybki najlepiej sprawują się jako tradycyjne okulary przeciwsłoneczne. Brązowe polecam przy czynnościach, kiedy ważna jest ostrość widzenia. Zmieniają one barwy na cieplejsze (wspaniale wtedy wygląda niebo i zieleń na drzewach), zwiększając jednocześnie kontrast widzenia. Przy dostatecznej ilości światła można ich używać ciągle, nawet w pochmurne dni. O zmroku i przy dużym zachmurzeniu najlepsze są niebieskawe. W opisie jest to kolor niebieski, ale widać go tylko wtedy, gdy trzymamy szkiełka pod pewnym kątem. Z opisu wynika, że nadają się one do jazdy o zmierzchu, bo rozjaśniają pole widzenia.

Takiego efektu nie stwierdziłem, za to znalazłem coś innego. One po prostu lekko powiększają obraz (wyostrzają go) i dzięki temu lepiej widzimy. Co do używania ich w nocy, przy silnym sztucznym oświetleniu, to odblaski zbytnio nie przeszkadzają, choć brak warstwy antyodblaskowej. Używanie niebieskich pozwala na rezygnację z zakupu szybek przezroczystych. Jedyną wadą tych szybek jest to, że bardzo szybko się brudzą, szczególnie od paluchów. Wszystkie z szybek są też dość odporne na zaparowanie, nawet bezpośrednie chuchnięcie na nie spowoduje tylko pokrycie się ich mgiełką, która dość szybko odparowuje. Zwykłe ich użytkowanie, nawet podczas dość dużego wysiłku fizycznego, nie powoduje ich zaparowywania.

Wyposażenie dodatkowe
- dodatkowe szybki (dostępne cztery kolory)
- pokrowiec miękki – płaski
- pokrowiec sztywny, mieści okulary i dodatkową szybkę
- sznureczek do okularów – tu używam kupionego wcześniej w sklepie optycznym, też spełniają swoje funkcje, tylko zawsze jest problem z ich założeniem. A to ze względu na dość szerokie końcówki zauszników
- guma mocująca okulary na głowie
- zestaw czyszczący

Czas użytkowania: 2 lata

Zalety:
- niska cena
- wygodne w noszeniu
- posiadają certyfikaty
- wymienne szybki
- szeroki wybór dodatków

Wady:
- brak szybek polaryzacyjnych w kolorze żółtym
- brak warstwy przeciwodblaskowej na szybkach nocnych (mało uciążliwe)
- troszkę zbyt słabe trzymanie na twarzy (chodzi o sytuacje extremalne można używać gumy dookoła głowy)
- bardzo widoczne ślady palców na szybkach niebieskawych


[Obrazek: Uvex%20I-VO%204.jpg]


pietroAT

DATA RECENZJI:
10-09-2007, 15:15

Witam!!

od ponad dwoch lat jestem posiadaczem i użytkownikiem tych okularów. Jestem z nich zadowolony. Nosi sie je dobrze, dobrze sie trzymają, nawet trzesac głowa nie spadną. Dobrze chronią przed słońcem jak i przed wiatrem/pyłem. Przy zakupie tych okularów wartoby było zakupić dodatkową szybkę gdyż rysują sie one zbyt łatwo (szczególnie jeśli sie nie pamieta aby okulary włożyć np w woreczek) sama wymiana szybek nie jest trudna. Używam ciemnych szybek i białych. Białe np do pilarki czy kątówki nadają sie bardzo dobrze. Pomocnym gadżetem okazała sie tez gumowa tasiemka Uvex doczepiana na koniec zauszników. No właśnie i tu wg mnie 2ga i ostatnia ''wada'' zaraz po łatwo rysujących sie szybkach. Zauszniki mają tendencje do pękania. Trzeba obchodzic sie z nimi delikatnie gdyz szarpanie nimi czy zaczepianie sie ich o zamek podczas wyciągania np z kieszeni może spowodować ich pękniecie. Będa one zwisały swobodnie na kawałeczku gumki. Można dalej nosic okulary ale nie będziemy odcz(ó/u:)wać juz 100% komfortu.
Jeśli ktos szuka okularów które mają chronić jego oczy przed różnymi przeszodami takimi jak słońce, pył czy wiatr to są to ODPOWIEDNIE okulary, które szczerze polecam. Dobre na wędrówki piesze, rower, jachty do lasu i w gory.



DATA RECENZJI:
13-11-2007, 16:37

Używam tych okularów od 3 lat. Jak dla mnie najlepsze jakie miałem. Fakt że wcześniej moim łupem padały tylko produkty z tzw. straganu. Okulary używam głównie jako okularów ochronnych, ponieważ bardzo dobrze chronią przed uderzeniami małych przedmiotów, odprysków. Używam ich głównie do ASG. Wytrzymują strzały z najmocniejszych replik z 2 m. Bez żadnego uszczerbku na szybce - nie pozostają żadne ślady. Dodatkowo dzięki nim unikam problemu zaparowanych okularów. Przyznam szczerze że przez te 3 lata mogę policzyć na palcach jednej dłoni ile razy zdarzyło mi się nic nie widziec właśnie przez ich słabą wentylacje. A zaparowały dlatego ponieważ używałem kominiarki i jak wiadomo cała para wodna skraplała się na okularach.
Używam ich również jako zwykłe okulary przeciwsłoneczne. Zadowolony z ich użytkowania poleciłem swojemu tacie również okulary firmy uvex. Widać nie bylem sam w swoich odczuciach - tata teraz chwali się znajomym z udanego zakupu :)



Bren - szokujesz ... pieknie i dokladnie opisany test na temat GLUPICH (z pozoru) okularow
-------------------------------------------
witaj.net

Rafał

Moze i tekst fajny , ale te okulary to napewno podroby z allegro.
Badziew jakich mało.
W tych okularkach od noszenia w ekspresowym tempie zniszcza sie baardzo wątłe zauszniki z cieniutkiego silikonu.
Poza tym jak widac na zdjeciu krzywo'' leza na twarzy''.
W moim modelu jest to samo.
Szkła nienajgorsze.
A propos zarysowania to najprawdopodobniej stalo sie to od koncowki zausznika kiedy okulary sa zlozone(u mnie to samo).
Osobiscie wole okulary Arctica(tez allegro:)ktore bardzo dobrze trzymaja sie na mojej czaszce:)
Zeby nei bylo niedomowien to ja zadnymi okularami nie handluje.

-------------------------------------------
Rafał

rumcajs

nie wiem czy Bren napisał to w teście, bo nie mam siły czytać takich elaboratów, ale są to okulary ochronne/robocze przeciwodpryskowe
nie ma się co spodziewać powalającej jakości i estetyki
mam takie same, przeźroczyste - używam na rowerze od 3 lat i wszystko jest ok, żadne zauszniki się nie rozwaliły, szkło praktycznie nieporysowane z przodu
mam je cały czas na kasku i ich parwie nie składam, więc od zauszników się nie mogły zarysować
w mojej ocenie najlepsze okulary OCHRONNE jakie miałem (rower, laboratorium)
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...

z jednym musze sie napewno zgodzic... Na zdjeciu faktycznie widac ze krzywo leza :P

chróściel

wydaje mi sie, ze Bren zalozyl je po prostu niedokladnie i stad ta krzywizna.poza tym rzadko sie zdarza, zeby okularyprzeciwsloneczne lezaly rowno (a sprawdzilem to przymierzajac wiele par) poniewaz twarz czlowieka nie jest symetryczna i jak latwo samemu stwierdzic jedno ucho jest wyzej i stad taki problem.
Rafal przeczytaj uwazniej test-Bren zakupil je w sklepie internetowym u goscia, ktory oprocz tego sprzedaje na allegro a co za tym idzie wydaje mi sie, ze jednak mimo wszystko mozna sie w tym momencie spodziewac, ze nie jest to podroba, gdyz w sklepie takim w przeciwienstwie do allegro, wymagana jest sprzedaz towaru spelniajacego pewne normy.moze jest to z mojej strony naiwnosc, ze sprzedajacy tego dotrzymuja ale...
na cale nieszczescie poswiadczyc o ewentualnej podrobce, czego absolutnie Brenowi nie zycze i mysle ze okulary te takowa nie sa, beda mogly jedynie tylko i wylacznie oczy wlasciciela bryli.
dlatego ja takowe rzeczy kupuje i bede kupowac jedynie w sklepie po owczesnym pomacaniu i intensywnej rozmowie na ten temat z zapewne piekna sprzedawczynia:)).a podsumowujac to juz kiedys na forum napisalem tylko a propos szkiel kontaktowych-oczy to swietosc i trzeba o nie dbac jak cholera wiec ja wole wiecej zainwestowac w pewny sprzet, zebym sie w pewnym momencie po prostu nie zdziwil jak nie zobacze czubka wlasnego nosa.

chróściel

acha chyba cos zle sklecilem- mialo byc po rozmowie na temat okularow a nie pomacania sprzedawczyni, choc czemu mialoby sie to wykluczac??:)))

rumcajs

te okulary to raczej nie podróba - po co ktos miałby podrabiać okulary warte 40zł wg. cen producenta
są tanie bo to okulary robocze, a nie rowerowe, wbrew temu co piszą na allegro
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...

chróściel

tez wlasnie mi sie tak wydaje

Prezes

W kwestii krzywego leżenia uvexów - posiadam model uvex phantom (ok 150zł) i leżą mi prościutko na ryju (patrzyłem do lustra i zdęcie sobie zrobiłem z cyfrówki), więc jeśli faciata autora testu nie jest asymetryczna to znaczy że te okulary jakieś lewackie

chróściel

>prezes
kazda facjata jest asymetryczna
po prostu jesli masz lepszy model to jest prawdopodobnie po prostu lepiej ''skrojony''

Prezes

kazda facjata jest asymetryczna - to się zgadza tylko jedna bardziej druga mniej

Kupowałem tutaj: http://www.xcsklep.istore.pl/
sklepu nie wrzuciłem w teście, bo mi ostatnio cenzura wycieła sklep z testu:) Pierwsze okulary kupiłem na allegro,a potem dokupiłem szybki u tego samego gościa, ale już w sklepie intenetowym.
A okulary od optyka też leżą krzywo na mojej twarzy:) A że okulary ponoć ochrone, to BHP czy nie, sa wygodne, odporne i dobrze spełniają swoje zadanie, a do tego sa tanie.

Czy ma ktos moze informacje gdzie w Poznaniu moglbym obejzec Uvexy? I nie chodzi mi o sklepy z odzieza ochronna.

Matts

Ludzie te okulary sa okularami ochronnymi i mozna je kupic w dobrych sklepach z odzieżą ochronną i BHP. Niesa to zadne podróbki tylko okulary UVEX protect - taki dział uvexa. Uvex bhp ma nawet strone na polske i jest tam dokłądny cennik tych okularów i nie tylko www.uvex.pl . koleś niezle przepłacił no ale tzreba sie urodzić głupkiem zeby najpiewr nie sprawdzić co sie kupuje - a to takie proste w wyszukiwarce wpisac dana nazwe - cena tych okularów w sklepie BHP - 30 zł netto a szybki za 16 zł są. ja swoje kupiłem w hurtowni BHP w katowicach - x-one i służa dobzre za taka cene 18 zł :)
-------------------------------------------
matts

Matts

Jak coś kupujecie na Allegro to najpierw sprawdzcie w sklepie normalnym bo najczesciej tam jest taniej - mamy tu przykład na to - koleś przepłacił 20 zł + koszty wysyłki :( , na głównej stronie uvexa macie spis sklepów i hurtowni - zadzwonić spytac i pojechac sobie po nie - taniej i bez problemu.
-------------------------------------------
matts

dla zainteresowanych: mailem firma uvex poinformowała nas że do tego modelu dostępne są już również szybki żółte oraz że pojawil sie nowy model okularów na rower Gravity Zero

Ogre2000

Tych okularów używam od trzech lat - to najlepsze okulary jakie miałem (ostatnio zgubiłem) ale właśnie kupuję nowe i-vo.
Są to okulary ochronne i dlatego szybka nie zbije się jak przywali w nią kamień czy upadną z rowerzystą na asfalt. Polecam je każdemu. Ja robię tylko taki myk, że kupuję dwie pary - jedna szara, druga brązowa i zamieniam szybki. Nosze więc czarne oprawki i brązowe szybki - niestety, żeby kupić teraz same szybki to problem - przynajmniej dla mnie.
-------------------------------------------
Ogre2000

Stron: 1 2