24-04-2007, 11:42
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39
24-04-2007, 13:12
Już gdzieś pisałem, że firma Vasque wydaje się ok (na podstawie moich butów). Model jak najbardziej się nadaje: twarda podeszwa + gumowy otok to podstawa.
24-04-2007, 13:51
czy uzywal ktos moze tych butow?
http://www.sklep.skalnik.pl/produkty.php...=1&id=1607
lub te
http://www.summit-asolo.pl/index.php?wyb...ed=preview
zastanawiam sie nad skorupami i padlo na Asolo :) tylko niech ktos mi powie jaka roznica jest miedzy nimi ?
http://www.sklep.skalnik.pl/produkty.php...=1&id=1607
lub te
http://www.summit-asolo.pl/index.php?wyb...ed=preview
zastanawiam sie nad skorupami i padlo na Asolo :) tylko niech ktos mi powie jaka roznica jest miedzy nimi ?
17-08-2007, 18:07
Ostatnio słyszałem taką teorię:
''wyściółka ze skóry w butach zimowych nie ma sensu. Nasiąka wodą, dłuuugo schnie, przez to przeważnie nie wysycha z potu, marszczy się, staje się niewygodna. But zimowy - tylko wyściółką syntetyczną np. gore.''
Brzmi to dość sensownie, ale jakoś boję się gore w zimowym bucie. Jakie jest wasze zdanie na ten temat.
Używa ktoś może Raichle 90 degree lub Hanwag Orbit ?
''wyściółka ze skóry w butach zimowych nie ma sensu. Nasiąka wodą, dłuuugo schnie, przez to przeważnie nie wysycha z potu, marszczy się, staje się niewygodna. But zimowy - tylko wyściółką syntetyczną np. gore.''
Brzmi to dość sensownie, ale jakoś boję się gore w zimowym bucie. Jakie jest wasze zdanie na ten temat.
Używa ktoś może Raichle 90 degree lub Hanwag Orbit ?
M
17-08-2007, 18:20
Mam raichle z skórzaną wściółką, bez membrany. I w zimie jak zamokną to po 1-sze skórzana wyściółka schnie strasznie długo (po tygodnoiwym brodzeniu w rozmiękłym śniegu buty wyschły dopiero w domu po kilku dniach, noclegi mimo, że były ciepłe -w schroniskach nie wystarczały aby wysychały przez noc).
Po drugie mokra skóra w środku sprawia, ze buty zakłada się masakrycznie ciężko bo mokra skóra ''łapie'' skarpetkę jak guma i naciąga ją tak, że ciśnie w palce. Trzeba się nieźle nakombinować, żeby dobrze leżała.
Za to do plusów zaliczyłbym nieśmierdliwość butów z taką wyściółką.
Natomiast gore wydaje się ok na zimę, tym bardzij, ze w takich warunkach wodoodporność wydaje się ważniejsza niż oddychalność a membrana najlepiej działa na mrozie (wiem, że jak but mokry to nie ale wtedy jest mokry n zewnątrz).
Oczywiście membrana ma krótki żywot ale póki jest to działa.
-------------------------------------------
M
Po drugie mokra skóra w środku sprawia, ze buty zakłada się masakrycznie ciężko bo mokra skóra ''łapie'' skarpetkę jak guma i naciąga ją tak, że ciśnie w palce. Trzeba się nieźle nakombinować, żeby dobrze leżała.
Za to do plusów zaliczyłbym nieśmierdliwość butów z taką wyściółką.
Natomiast gore wydaje się ok na zimę, tym bardzij, ze w takich warunkach wodoodporność wydaje się ważniejsza niż oddychalność a membrana najlepiej działa na mrozie (wiem, że jak but mokry to nie ale wtedy jest mokry n zewnątrz).
Oczywiście membrana ma krótki żywot ale póki jest to działa.
-------------------------------------------
M
markus
08-10-2007, 20:28
Chcialbym kupić buty na zimę które będa używane głownie w tatrach, Szkocji i Walii oraz alpach latem. Przeglądnołem forum i nic nie mogę znalezć na temat butów La Sportiva Glacier GTX Evo-czy może ktos ma stycznosć z tym butkiem?
Mam na uwadze jeszcze inne modele takie jak;
-Skarpa Mirage GTX Gsb- też nic na forum nie znalazłem
-La Sportiva Trango S Evo-kilka postów wyżej jest nie najlepsza ocena ale to jest mowa o starszym modelu. Od butow oczekuje dobrej oddychalnosci i nieprzemakalnosci. Z góry dzięki wielkie za wszystkie rady.
-------------------------------------------
marek
Mam na uwadze jeszcze inne modele takie jak;
-Skarpa Mirage GTX Gsb- też nic na forum nie znalazłem
-La Sportiva Trango S Evo-kilka postów wyżej jest nie najlepsza ocena ale to jest mowa o starszym modelu. Od butow oczekuje dobrej oddychalnosci i nieprzemakalnosci. Z góry dzięki wielkie za wszystkie rady.
-------------------------------------------
marek
Chimera
08-10-2007, 22:23
Dachstein PRO Rick Light EV Owe buty nadają sie na zimę oto link
http://www.eventfabrics.com/event_gear/g...hstein.php
Z góry dziękuje but bardzo pancerny ale czy wstawki z cordury nie będą
szybciej przemakać mimo (eVent) i puszczac zimnego wiatru????
Z góry dziękuje za rady
-------------------------------------------
Egzaminy
http://www.eventfabrics.com/event_gear/g...hstein.php
Z góry dziękuje but bardzo pancerny ale czy wstawki z cordury nie będą
szybciej przemakać mimo (eVent) i puszczac zimnego wiatru????
Z góry dziękuje za rady
-------------------------------------------
Egzaminy
09-10-2007, 10:37
Wiatru to na pewno puszczać nie będą, o to się nie martw. Natomiast ja osobiście sądzę, że niezależnie od membrany wsadzonej do środka (która swoją drogą w butach ma zwykle krótką żywotność) cordura zawsze będzie mniej odporna na wodę od skóry. Z drugiej strony lepiej oddycha i szybciej schnie, ale w butach zimowych to są kwestie drugorzędne...
-------------------------------------------
www.semow.cba.pl
-------------------------------------------
www.semow.cba.pl
loccos
16-10-2007, 20:38
witam
potrzebuje dobrej rady- buty na zime ktore nie boja sie niskiej temp. i mozna w nich przechodzic caly dzien .Pracuje w serwisie ogumienia i caly dzien jestem na nogach a zima blisko .Co mozecie polecic za rozsadna kaske? znalzlem ogloszenia o butach Columbia ,Ice bug czy moze zle szukam
pozdrawiam i dzieki za podpowiedzi
-------------------------------------------
maciek
potrzebuje dobrej rady- buty na zime ktore nie boja sie niskiej temp. i mozna w nich przechodzic caly dzien .Pracuje w serwisie ogumienia i caly dzien jestem na nogach a zima blisko .Co mozecie polecic za rozsadna kaske? znalzlem ogloszenia o butach Columbia ,Ice bug czy moze zle szukam
pozdrawiam i dzieki za podpowiedzi
-------------------------------------------
maciek
Matek
16-10-2007, 20:45
the north face ocieplane thinsulatem. modelu nie pomnę ;/
-------------------------------------------
http://outdoor.org.pl/forum/index.php/topic,599.0.
-------------------------------------------
http://outdoor.org.pl/forum/index.php/topic,599.0.
25-12-2007, 21:34
Co myślicie o modelu Asolo Evoluzione oraz Asolo Expert GV?
Potrzebuje butow na zime w Tatry i Alpy. Jakies pomysly oprocz tych powyzej???
Pozdrawiam :)
---
Edytowany: 2007-12-25 22:00:42
---
Edytowany: 2008-01-03 20:40:05
Potrzebuje butow na zime w Tatry i Alpy. Jakies pomysly oprocz tych powyzej???
Pozdrawiam :)
---
Edytowany: 2007-12-25 22:00:42
---
Edytowany: 2008-01-03 20:40:05
03-01-2008, 23:24
Nie mogę się powstrzymac od podjęcia drugiej próby - nikt nic nie wie o w.w butach?
Straszna kapa. Długo mnie tu nie bło, ale widzę, że dalej nikt nic nie wie. Strasznie kaprawo. Może w takim razie jakieś inne propozycje? Nie chce mi się wierzyć, że niekt nigdy nie miał na nogach evoluzione.
Ok, poddaję się. W takim razie macie może jakieś inne propozycje butów? Byłbym bardzo wdzięczny.
---
Edytowany: 2008-02-14 14:44:18
Straszna kapa. Długo mnie tu nie bło, ale widzę, że dalej nikt nic nie wie. Strasznie kaprawo. Może w takim razie jakieś inne propozycje? Nie chce mi się wierzyć, że niekt nigdy nie miał na nogach evoluzione.
Ok, poddaję się. W takim razie macie może jakieś inne propozycje butów? Byłbym bardzo wdzięczny.
---
Edytowany: 2008-02-14 14:44:18
marko
15-03-2008, 00:13
La Sportiva Glacier GTX Evo-Czy jest to dobry bucik? wW Londynie w Snow and Rock do dostania za 102 GBP (przecena z 170 GBP) Czy warto?
-------------------------------------------
marek
-------------------------------------------
marek
15-03-2008, 08:15
~marko, glacier to but podobny do makalu, a najwieksza roznica jest chyba podeszwa w makalu sky-walk pod automaty (ale nie jest calkowicie sztywna) glacier to vibram pod polautomaty . Sam uzywam makalu co porawda bez gore i jestem bardzo zadowolony, wiec za taka cene mysle ze warto kupic
-------------------------------------------
yaro
-------------------------------------------
yaro
02-05-2008, 15:33
Jak widzielibyście konfrontację Kaylandów Revolution z La Sportivami Nepal Extreme ?
I czy w ogóle jest sens się pakować w buty za tyle kasy ?
Będę z nich korzystał w Tatrach zimą i w Alpach latem, pewnie w 90% trekkingowo, ale od tego sezonu chciałbym powoli zająć się wspinaczką w zimie, jasne, że nie jakąś hardcorową na początku, ale zawsze.
Poza tym zastanawiam się jak będzie z podpięciem raków, w sensie czy lepiej zastosować półautomaty, które mają chyba trochę słabsze trzymanie względem automatów, ale nie będą tak niszczyły podeszwy, czy automaty?
I przy okazji jak już tak pytam to jakie raki byście polecili właśnie wśród półautomatów/automatów, bo do tej pory miałem do czynienia tylko z paskowymi.
PS Praca w Tesco popłaca :P
I czy w ogóle jest sens się pakować w buty za tyle kasy ?
Będę z nich korzystał w Tatrach zimą i w Alpach latem, pewnie w 90% trekkingowo, ale od tego sezonu chciałbym powoli zająć się wspinaczką w zimie, jasne, że nie jakąś hardcorową na początku, ale zawsze.
Poza tym zastanawiam się jak będzie z podpięciem raków, w sensie czy lepiej zastosować półautomaty, które mają chyba trochę słabsze trzymanie względem automatów, ale nie będą tak niszczyły podeszwy, czy automaty?
I przy okazji jak już tak pytam to jakie raki byście polecili właśnie wśród półautomatów/automatów, bo do tej pory miałem do czynienia tylko z paskowymi.
PS Praca w Tesco popłaca :P
02-05-2008, 16:11
wysek, udało mi się włączyć kompa i padło na ciebie:) nie bierz tego osobiście
Jeżeli liczysz na to, że kupisz buty na wsztko to kicha. Kup treki na loto i kup zimówki. Nie da się pogodzić jednego z drugim. A tym bardziej Tatr zimą i Alp latem, co to ma być? Szydzisz ze szpilek w innym wątku a zadajesz pytania w tym samym stylu.
To samo dotyczy raków, nie martw się system mocowania a destrukcyjną siłą lodu i ściany. Kup takie jakie ci będą dobrze służyć i używaj.
z automatów najlepszy kałach
BTW
zlazłem z gór i dziwię się światu, internetowi (oszołomstwie), dlatego wsiadam w auto i jadę na Turbacz na zupę czosnkową, piwo i poleżeć w w borowinie. i dalej mieć wszystko ....w....
-------------------------------------------
dzisiaj chyba 200 000 hunów w Tatrach....
Jeżeli liczysz na to, że kupisz buty na wsztko to kicha. Kup treki na loto i kup zimówki. Nie da się pogodzić jednego z drugim. A tym bardziej Tatr zimą i Alp latem, co to ma być? Szydzisz ze szpilek w innym wątku a zadajesz pytania w tym samym stylu.
To samo dotyczy raków, nie martw się system mocowania a destrukcyjną siłą lodu i ściany. Kup takie jakie ci będą dobrze służyć i używaj.
z automatów najlepszy kałach
BTW
zlazłem z gór i dziwię się światu, internetowi (oszołomstwie), dlatego wsiadam w auto i jadę na Turbacz na zupę czosnkową, piwo i poleżeć w w borowinie. i dalej mieć wszystko ....w....
-------------------------------------------
dzisiaj chyba 200 000 hunów w Tatrach....
02-05-2008, 16:20
Przy okazji, czymś takim czego szukasz są vetty garmonta, buty do wszystkiego i do niczego, twarda podeszwa i cholewka jak w trampkach. Choc znam jednego łojanta który sobie chwali, jednego na kilku których te buty używa. A na poważnie popatrz na model wyżej garmonta pinnacle, używam i polecam w wersji bez gorka.
Spin- nie znamy sie ale pisałeś o guernice, rusz się i wypijmy piwo na shellacu we wrocławiu 04,05
Spin- nie znamy sie ale pisałeś o guernice, rusz się i wypijmy piwo na shellacu we wrocławiu 04,05
02-05-2008, 16:42
Spoko :)
Albo mnie źle zrozumiałeś, albo ja nie mam kompletnego pojęcia o warunkach w górach.
Jasne, że mam buty trekkingowe i do tej pory właśnie w nich i w rakach paskowych chodziłem. Wydawało mi się zawsze, że Tatry zimą są porównywalne do warunków w Alpach latem, chodzi mi oczywiście o wysokości, kiedy trzeba przesiąść się na buty wysokogórskie i wszystkie doświadczenia empiryczne to potwierdzają.
Pytam dlatego, że nie wspinałem się zimą [chodzi mi o wspinaczkę dosyć pionową] i nie wiem czy nadają się do niej raki półautomatyczne.
Im droższe rzeczy tym bardziej są wyspecjalizowane, nie jestem jednych z tych, którzy chodzą po mieście w Alpiniście Vaude.
Buty o które pytałem mam zamiar zakładać tylko do wspinaczki i trekkingu w wyższych górach, gdzie raczej przez cały rok leży śnieg. Jeżeli w takim razie nie jest to dosyć jednoznacznie określony sposób użycia, to no cóż, jestem konformistą.
A pytanie zadałem dlatego, że zarówno wyższe góry jak i wspinaczka to dla mnie rzeczy nowe, chciałem usłyszeć opinie osób bardziej doświadczonych. Recenzja La Sportiv owszem jest, z kolei na wspinanie.pl większość poleca Caylandy. Pewnie różnica między jednymi a drugimi nie jest duża, jednakże jakiekolwiek doświadczenia odnośnie wygody i wytrzymałości są mile widziane.
PS Tak przy okazji o tej porze to na Turbaczu chyba będą tłumy, więc nie wiem czy znajdziesz to czego szukasz.
Pozdrawiam
Albo mnie źle zrozumiałeś, albo ja nie mam kompletnego pojęcia o warunkach w górach.
Jasne, że mam buty trekkingowe i do tej pory właśnie w nich i w rakach paskowych chodziłem. Wydawało mi się zawsze, że Tatry zimą są porównywalne do warunków w Alpach latem, chodzi mi oczywiście o wysokości, kiedy trzeba przesiąść się na buty wysokogórskie i wszystkie doświadczenia empiryczne to potwierdzają.
Pytam dlatego, że nie wspinałem się zimą [chodzi mi o wspinaczkę dosyć pionową] i nie wiem czy nadają się do niej raki półautomatyczne.
Im droższe rzeczy tym bardziej są wyspecjalizowane, nie jestem jednych z tych, którzy chodzą po mieście w Alpiniście Vaude.
Buty o które pytałem mam zamiar zakładać tylko do wspinaczki i trekkingu w wyższych górach, gdzie raczej przez cały rok leży śnieg. Jeżeli w takim razie nie jest to dosyć jednoznacznie określony sposób użycia, to no cóż, jestem konformistą.
A pytanie zadałem dlatego, że zarówno wyższe góry jak i wspinaczka to dla mnie rzeczy nowe, chciałem usłyszeć opinie osób bardziej doświadczonych. Recenzja La Sportiv owszem jest, z kolei na wspinanie.pl większość poleca Caylandy. Pewnie różnica między jednymi a drugimi nie jest duża, jednakże jakiekolwiek doświadczenia odnośnie wygody i wytrzymałości są mile widziane.
PS Tak przy okazji o tej porze to na Turbaczu chyba będą tłumy, więc nie wiem czy znajdziesz to czego szukasz.
Pozdrawiam
p.
02-05-2008, 17:44
ptb,
Napiszesz, czym konserwujesz pinnacle? Oraz czy chodziłeś w nich długotrwale po roztapiającym się śniegu? Zamierzam je kupić, ale zastanawiam się, czy ich DOBRA impregnacja jest w ogóle możliwa, bo to przecież zamsz (który ma opinię na tyle fatalną, jeśli chodzi o impregnację, że nawet nie ma wątku na ten temat:).
Pozdrawiam,
-------------------------------------------
p.
Napiszesz, czym konserwujesz pinnacle? Oraz czy chodziłeś w nich długotrwale po roztapiającym się śniegu? Zamierzam je kupić, ale zastanawiam się, czy ich DOBRA impregnacja jest w ogóle możliwa, bo to przecież zamsz (który ma opinię na tyle fatalną, jeśli chodzi o impregnację, że nawet nie ma wątku na ten temat:).
Pozdrawiam,
-------------------------------------------
p.
03-05-2008, 11:58
p.
Arni wszystko napisał w temacie o konserwacji, zrobiłem z tego skrypt wiec mogę ci podesłać. Generalnie olej, tłuszcz i pasta.
Jeszcze ich nie przemoczyłem, w zimie wspomagam stuptutami z gorkiem.
wysek
Miałeś tację z tłumami, jednak wybrałem się po 19ej i było ok:).
Z lasportivami ci nie pomoge bo nigdy nie miałem, 2 pary używa moja pani, jedne chwali drugie przeklina więc... Przeklina model z membraną, która siadła po 6 miesiącach.
Dla mnie jest spora różnica między zimą i latem, nawet powyżej granicy śniegu
Arni wszystko napisał w temacie o konserwacji, zrobiłem z tego skrypt wiec mogę ci podesłać. Generalnie olej, tłuszcz i pasta.
Jeszcze ich nie przemoczyłem, w zimie wspomagam stuptutami z gorkiem.
wysek
Miałeś tację z tłumami, jednak wybrałem się po 19ej i było ok:).
Z lasportivami ci nie pomoge bo nigdy nie miałem, 2 pary używa moja pani, jedne chwali drugie przeklina więc... Przeklina model z membraną, która siadła po 6 miesiącach.
Dla mnie jest spora różnica między zimą i latem, nawet powyżej granicy śniegu