NGT

Pełna wersja: Regeneracja plecaka (taśmy plastiki)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czołem, 
Pytanie: Gdzie kupię fajne taśmy (najlepiej na metry, szpule) oraz klamry tak aby dać wór do kaletnika do przeszycia na nowe? 

Historia: bardzo dawno kupiłem Aircontact 50+15 i po ok 7 latach po wyciągnięciu z szafy .... dramat. Taśmy nie ślizgają się przez plastikowe klamry, a te kruszą się jak by były z chińskiego plastiku z lat 80. 

Aż mnie dziw bierze, ze zabytkowy juz niemalże Alice nosi się przyjemnie i taśmy slizgają się jak złoto, a tu niby marka premium no i nie taki całkiem nowy produkt.... (w sensie że stara produkcja jeszcze z rajchu) i lipa...
Witaj,

Zmierz szerokość taśm i klamr i rozpocznij poszukiwania:
1. najbliższe sklepy z pasmanterią
2. wyszukiwarka internetowa + hasło "taśmy do plecaka i klamry/zapięcia"
2. Allegro
3. ebay
3. AliExpress itp.
Deuter oferuje długą (nawet dożywotnią chyba) gwarancję, chociaż starzenia materiałów pewnie nie obejmuje. Ale można spróbować się po prostu skontaktować z nimi. Najwyżej powiedzą, że się tym nje zajmą.

Klamry i taśmy są bez problemów do dostania w sklepach turystycznych albo na Allegro, jak pisze Grendel.
(27-11-2024, 21:56)Barnaba napisał(a): [ -> ]Czołem, 
Pytanie: Gdzie kupię fajne taśmy (najlepiej na metry, szpule) oraz klamry tak aby dać wór do kaletnika do przeszycia na nowe? 

Historia: bardzo dawno kupiłem Aircontact 50+15 i po ok 7 latach po wyciągnięciu z szafy .... dramat. Taśmy nie ślizgają się przez plastikowe klamry, a te kruszą się jak by były z chińskiego plastiku z lat 80. 

Aż mnie dziw bierze, ze zabytkowy juz niemalże Alice nosi się przyjemnie i taśmy slizgają się jak złoto, a tu niby marka premium no i nie taki całkiem nowy produkt.... (w sensie że stara produkcja jeszcze z rajchu) i lipa...

Taśmy:
Techband
Pasamon

Jakiej marki masz klamry w tym Deuterze (na każdej klamrze znajdziesz oznaczenia, w malo widocznym miejscu)
Dziękuję za odpowiedź. Jak widzisz, klamry są jakieś noname
Nie wiem czy nie za późno, ale mogę poratować adresami sklepów w których kupowałam klamry i taśmy nośne gdy uczyłam się szyć torebki/plecaki:
https://www.tukan-tex.pl/pl/c/Klamry-zatrzaskowe/46
https://pielegnacjaobuwia.pl/pl/c/Klamry-plastikowe/37
To sprawdzone sklepy z produktami dobrej jakości.
(29-11-2024, 17:19)Barnaba napisał(a): [ -> ]Dziękuję za odpowiedź. Jak widzisz, klamry są jakieś noname

Te klamry to ni e noname tylko Duraflex bardzo przyzwoita marka (woojin nexus duraflex i nifco to swiatowa topka)

poszukaj tego: Klamra Plastikowa 25mm Mojave Quick Attach Naprawa wymienisz bez koniecznosci prucia. Sprzedawcy tego będą mieli też inne szerokości etc
(11-12-2024, 13:19)sasq napisał(a): [ -> ]
(29-11-2024, 17:19)Barnaba napisał(a): [ -> ]Dziękuję za odpowiedź. Jak widzisz, klamry są jakieś noname

Te klamry to ni e noname tylko Duraflex bardzo przyzwoita marka (woojin nexus duraflex i nifco to swiatowa topka)

Duraflex kupowałam w jednym w podlinkowanych przeze mnie wcześniej sklepów (i potwierdzam, jakość bardzo dobra):
https://pielegnacjaobuwia.pl/pl/searchqu...l=Duraflex
(12-12-2024, 13:52)Jaga napisał(a): [ -> ](...)
Duraflex kupowałam w jednym w podlinkowanych przeze mnie wcześniej sklepów (i potwierdzam, jakość bardzo dobra):
https://pielegnacjaobuwia.pl/pl/searchqu...l=Duraflex

O tak, potwierdzam.
Firma Kacperek to legenda w swoim fachu. Nie tolerują badziewia i bylejakości, a towar i usługi mają na bardzo wysokim poziomie.
Bywałem u nich stacjonarnie i mają wszystko co potrzebne w swojej dziedzinie, chętnie dzielą się też radą i pomocą.
Doradźcie.
Czym podkleić stare i poczciwe, odchodzące logo/naszywkę z orzełkiem w plecaku Salewy?
Może po prostu doszyć? Seryjnie było jednak umieszczone na kleju...
butapren
Działam. Dzięki.