[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Ocena produktu

Oddychalność5.00
Wygoda4.50
Wytrzymałość4.50
OGÓLNA 4.67

Craft Spodnie PRO

Odzież » Spodnie

skład: 100% poliester
dostępna w kolorach: czarny i szary
zalecana temperatura prania 95°
rozmiar: unisex 3-7
nie posiada bocznych szwów - posiada nie ocierające płaskie szwy
nie alergiczny, przyjazny skórze poliester

gumibearMarcin

gumibearMarcin
2004-03-19 07:00

Ocena produktu

Oddychalność5
Wygoda4
Wytrzymałość5
OGÓLNA 4.67

Szwedzka bielizna CRAFT PRO przeznaczona jest dla osób, jak podaje producent uprawiających: narciarstwo, kolarstwo oraz biegi. Jest niezastąpiona podczas każdej wzmożonej aktywności fizycznej. Otrzymany od firmy model legginsów/kaleson/spodni – jak zwał tak zwał wiemy o co chodzi przetestowałem w różnych warunkach. Góry, miasto. Nosiłem je w ostre mrozy pod garnitur, pod „normalniejsze” ubranie oraz pod windstopper w górach.

Pierwsze wrażenie
Spodnie PRO są bardzo miłe w dotyku i początkowo idealnie dopasowywały się do ciała, posiadają płaskie szwy, które zupełnie nie są wyczuwalne na ciele i nie przeszkadzają i nie obcierają podczas wędrówek.

Właściwości termiczne
Najlepiej oczywiście bielizna sprawdzała się w warunkach górskich przy wysiłku, a co najważniejsze dla mnie dobrze współpracowała z drugą warstwą WS i aquatexem milo. Bielizna pozostaje sucha, dobrze odprowadza wilgoć. Jedynie w okolicach części lędźwiowej była wyczuwalna wilgoć (plecak). Nie mogę złego słowa powiedzieć również o korzystaniu z tej bielizny w warunkach miejskich do cywilnego ubrania. Tyłek nie marznie a i nie wyczuwałem wilgoci. Uwagi
Otrzymany od dystrybutora na Polskę bielizny Craft model wydawał mi się dobry na moją sylwetkę. Jednak noszenie spowodowało rozciągnięcie się bielizny na tyle że nogawki, które lubię mieć podciągnięte do połowy łydek – zjeżdżają za kostki, choć ściągacze początkowo wydawały się solidniejsze i dobrze uszyte. Przy bieliźnie Himala chociażby tego nie mam. Oczekiwałem, że bielizna stale będzie przylegać do ciała, a tak nie jest. A spodnie nie są wcale na mnie za duże. To jest jej jedyny mankament, który ustępuje po wypraniu. Problem powraca po jakimś czasie od wyprania. Bielizna była prana zgodnie z zaleceniami producenta i właściwości termiczne pozostają niezmienione, nie zauważyłem spadku jej oddychalności i właściwości termicznych. Na pewno wiarygodność produktu potwierdza to, ze Craft współpracuje z firmą W.L.Gore przy tworzeniu bielizny, a produkty przechodzą testy pod kątem współdziałanie z odzieżą GTX

Zalety:
- ciepłe
- bardzo dobrze odprowadzają wilgoć

Wady:
- ściągacze u dołu nogawek zbyt rozciągliwe
- cena, z himala jestem rownie zadowolony a koszt o połowę mniejszy

Wiking

Wiking
2006-02-22 02:20

Ocena produktu

Oddychalność5
Wygoda5
Wytrzymałość4
OGÓLNA 4.67

Posiadam od kilku tygodni w komplecie z bluzą z długim rękawem. Testowana podczas krótkich spacerów z plecakiem i przytroczonymi nartami jak i bez nart, całodniowej jazdy na nartach i podczas podróży jako bielizna pod ubranie bardziej oficjalne jak koszula + marynarka.

Krótko:
Bardzo sobie chwalę, doskonale oddycha i odprowadza wilgoć z potu, nie łapie jakoś specjalnie zapachów i szybko schnie. Dobrze leży w rozmiarze M na szczupłym osobniku 183 cm wzrostu i 84 kg wagi. Termika zadowalająca pod piankowe spodnie narciarskie i temperatury w okolicach 0 stopni (swoją drogą i bez jakiejkolwiek bielizny pod spodnie narciarskie w podobnych temperaturach jeszcze nigdy na nartach nie zmarzłem) jak i pod zwykłe spodnie. W niższych temperaturach nie miałem jak dotąd okazji sprawdzić.

Po dłuższą wersję recenzji zapraszam do przeczytania uwag do stanowiącej komplet z opisywanymi tutaj spodniami bluzy Craft Pro z długim rękawem. Dostępna także na ngt pod adresem:

http://ngt.pl/?p=productsShow&iProduct=95&sName=Craft-Pro-d%B3ugi-r%EAkaw

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl