[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

HiMountain/ Alpins Rapid

Plecaki » Małe (do 30 l)

Tkanina: Poliester 600D

Pojemność: 30l

Zestawy kolorystyczne: czarny/ceglasty, czarny/oliwka, czarny/petrol


tytus

tytus
2004-07-07 07:00
HiMountain/ Alpins Rapid

Jest to wierna kopia poprzedniego modelu tyle, że pod nowym logiem Alpinsa, a przy tym różniący się i to znacznie ceną, materiał ten sam Poliester 600.

Rapid kosztuje 129 zł, natomiast stary model jest jeszcze do nabycia w cenie 149 zł. Nie używam tego plecaka do wspinaczki przynajmniej na razie, bo nie mam takiej okazji, ale często zabieram go sobie, czy to na mały wypad jednodniowy, czy ewentualnie na jedną do dwóch nocy.

Co prawda karimaty do niego za bardzo nie zamocuję, przynajmniej nie testowałem, ale za to kilówka śpiwór bez problemu się mieści i inne podstawowe rzeczy. Bez problemu mieści się Ex- wind, polar, termos, który można próbować mocować w zewnętrznych kieszonkach wykonanych z siateczki, ale jeżeli tak jak ja posiadam 0,75 pojemność termosu, to wyślizguje się ze ściągaczy plecaka i jest to niepraktyczne, zawsze trzeba go poprawiać na postoju, w trakcie marszu jest ok.
Dużą zaletą tego plecaka jest możliwość otwarcia go od dołu, tak jak to jest w przypadku dużych plecaków, ponadto posiada wewnętrzną dodatkową kieszeń, do której można schować jakieś papiery, posiada także otwór na zbiornik z napojem, ale tego nie testowałem. W pasie biodrowym wszyta jest kieszeń na telefon komórkowy, który niestety z trudnością wchodzi i wyciąga się (model Nokia 3410).
Plecak posiada także pas piersiowy, oraz regulację zawieszenia plecaka. Otwiera się od góry, na froncie posiada dużą kieszeń z siatki ściąganą gumką z zaciskiem.

Zalety:
- materiał
- cena
- wygoda noszenia

Wady:
- sprawia wrażenie niewykończonego, po pewnym czasie zaczynają wystawać niegroźne nitki pozostałości po szyciu co obniża jego estetykę, ale nie wpływa na jakość
- zbyt mała kieszeń na telefon komórkowy - blokuje się - słaby dostęp do niej
- przydałby się pokrowiec mimo że jest to mały plecak

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl