[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Hannah Trek

Śpiwory

waga: 1,75 kg
zakres temperatur +25/0/-7
wypełnienie: poliester Hollow Soft - 250 g/m2
wymiary po spakowaniu: 22x37x27 cm

Uwe

2004-08-26 07:00
Hannah Trek Hannah Trek

Śpiwór ten kupiłem we wrześniu 2002 roku. Poszukiwałem porządnego, 3 sezonowego śpiwora pod namiot i do schroniska o temperaturze komfortu w okolicach 0 °C i minimalnej ok. -5°C. Po przejrzeniu oferty sklepów zdecydowałem się na Hannaha. Wybór padł na model Trek, który najlepiej spełniał moje powyższe oczekiwania oraz był w relatywnie atrakcyjnej cenie 149 zł - akurat przeceniony do 119 zł i za tyle właśnie go nabyłem.

Materiały i termika
Trek to syntetyczny śpiwór 2 warstwowy. Jako wypełnienie zastosowano poliestrowy materiał Hollow Soft o gramaturze 250 g/m2. Materiał wewnętrzny to bardzo miła w dotyku kombinacja poliestru i bawełny, natomiast materiał zewnętrzny to Nylon.

Termika podawana przez producenta to:
- maximum +25 °C
- optimum 0 °C
- minimum -7 °C

Nie jestem zmarzluchem i te parametry w zupełności mi wystarczają. Najniższa temperatura w jakiej udało mi się przez ok. 2 lata użytkowania go spać to -3 na zewnątrz namiotu, czyli w środku ok. 0°C. Hannah przetrwał tą próbę znakomicie - w gaciach, koszulce z długim rękawem i skarpetkach spokojnie przespałem noc z kapturem naciągniętym na głowę. Śpiąc w schronisku jest mi zwykle za ciepło co niweluję poprzez rozpięcie dolnego suwaka zamka w okolicach łydek. Śpiąc pod namiotem w lato po prostu się nim okrywam i też jest ok.

Konstrukcja
Kształt to klasyczna mumia. Śpiwór wyposażony jest w ściągacz kaptura oraz ściągacz wewnętrzny pozwalający dodatkowo "uszczelnić" przestrzeń wewnątrz na wysokości ramion co przydaje się w niskich temperaturach.

Wewnątrz znajduje się zapinana na zamek kieszonka na dokumenty.

Zamek kryty jest listwą wewnętrzną, która jednak często o niego zahacza przy zapinaniu - po dłuższym użytkowaniu istnieje możliwość strzępienia się materiału w tym miejscu. Trek, podobnie jak wszystkie śpiwory Hannah (oprócz 3 najcieplejszych modeli) oferowany jest z zamkami po lewej lub prawej stronie co daje możliwość spięcia dwóch śpiworów. Nie są to niestety zamki YKK co może powodować kłopoty z kompatybilnością ze śpiworami innych producentów.

Trek wyposażony jest w worek kompresyjny pozwalający złożyć go do rozmiarów 22x37x27 cm co jednak jest czynnością wymagającą sporo siły i wręcz ekwilibrystycznych umiejętności. Trzeba bardzo dokładnie i ciasno zwinąć śpiwór zanim będzie można go upchnąć go do worka kompresyjnego. Myślę, że centymetr więcej w obwodzie worka załatwiłby sprawę. Za to 2 paski kompresyjne oraz metoda ugniatania go pięścią pozwalają naprawdę zmniejszyć objętość tego śpiworka.

Podsumowanie
Ogólnie rzecz biorąc jestem naprawdę zadowolony z tego zakupu. Po 2 latach używania Treka oprócz opisanych już wad nie zauważyłem nic niepokojącego, no może poza rozmiarem (długością) śpiwora - kupując go nie zwróciłem uwagi na rozmiar. Mam 184 cm wzrostu natomiast śpiwór 185 cm długości (rozmiar L). Niestety w sklepie nie było możliwości wymiany na rozmiar XL - 195 cm, a ja akurat wyjeżdżałem, więc potrzebowałem go. Po czasie nie wydaje się to sporą wadą, ponieważ tylko w kilku sytuacjach musiałem założyć kaptur na głowę. Należy jednak pamiętać o rozmiarze jeżeli ktoś się zastanawia nad zakupem Hannaha.

Wypełnienie nie zbiło się jeszcze za bardzo i nadal utrzymuje swoje parametry. Nie spałem w tym śpiworze jeszcze pod chmurką, więc nie mogę nic napisać o odporności na wiatr materiału zewnętrznego.

Myślę, że cena jak i solidne wykonanie pozwalają konkurować temu śpiworowi z produktami innych marek.

Zalety:
- atrakcyjna cena
- jakość wykonania
- trwałość
- dobra - 3 sezonowa termika
- możliwość spięcia dwóch śpiworów
- paski kompresyjne w worku

Wady:
- za wąski worek kompresyjny
- przycinający się zamek
- rozmiar - no cóż mój to babol

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl