[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Craft Pro Zero Extreme Short

Odzież » Bielizna

Kombinacja dwóch włókien produkowanych przez AdvanSA. Przy skórze zastosowano sześciokanałowe włókno odprowadzające wilgoć z powierzchni ciała. Jest to włókno z technologią Coolmax Fresh FX redukującą przykre zapachy. Warstwa zewnętrzna wykonana jest z Thermolite jednocześnie wentylując i odprowadzając nadmiar wilgoci.

Przy skórze: 100% Coolmax Extreme Hexachannel Fresh FX
Na zewnątrz: 100% Thermolite
Gramatura: 130g/m2
Maksymalna temperatura prania: 60 C
Cena: ok. 140 zł

treewood

treewood
2007-11-21 14:03

Ocena produktu

Oddychalność5
Wygoda5
Wytrzymałość3
OGÓLNA 4.33

Na wiosnę otrzymałem od firmy Craft koszulkę z krótkim rękawem model Pro Zero Extreme. Koszulkę miałem okazję użyć na kilku wypadach w góry i innych aktywnie spędzanych chwilach jak bieganie, jazda na rowerze itd.

Wygląd
Koszulka posiada bardzo ładny design. Pomysł z przekątną czerwoną kreską pod ramieniem i kropkami pod szyją jest bardzo trafiony.
Bardzo dobrze dopasowuje się do ciała i jeśli ktoś ma piękne ciało to tym bardziej będzie pięknie na nim wyglądała. Ja mam lekki brzuszek więc tak idealnie nie było :). Koszulkę miałem okazję porównać z innymi, które posiadam jak np. Fjord Nansen, HiMountain, Małachowski i przyznać muszę, że najlepiej z nich wszystkich dopasowuje się do ciała i przy zginaniu się nie wychodzi ze spodni ponieważ jest dłuższa niż inne, które posiadam.

Oddychalność
Miałem okazję testować już wcześniej http://ngt.pl/95,Craft-Pro-dlugi-rekaw.html i w obu przypadkach oddychalność jest na dobrym poziomie. Niestety ciężko mi porównać wydalanie potu tej koszulki z innymi gdyż wpływa na to wiele innych czynników.
Jednak fakt jest taki, że po chwilowym odpoczynku koszulka potrafi odprowadzić sporą ilość wilgoci tak, że plecy szybko stają się suche. Bardzo ważne w tym procesie jest przyleganie koszulki do ciała za co już ją chwaliłem. Gdyby jeszcze zdjąć koszulkę i zawiesić ją na np. dwóch kijkach to w krótkim czasie suche będą plecy i koszulka. Tak też często robię w lecie. Niestety w bawełnie woda pozostaje na zdecydowanie dłużej.

Wytrzymałość
Koszulka po kilku wypadach w góry z plecakiem trochę zmechaciła się na plecach. Koszulki typowo bawełniane akurat nie mechaciły się tak szybko. Jeśli chodzi o koszulki "oddychające" to każda z nich miała ten sam problem.

Podsumowanie
Polecam, polecam i jeszcze raz polecam. Craft naprawdę robi dobrą bieliznę aktywną. Bardzo dobrze dopasowuje się do ciała, dobrze oddycha, jest z reguły dłuższa niż konkurencyjne koszulki i ma bardzo ładny wygląd. Atutem koszulki jest także krótki czas schnięcia. Teoretycznie na wypad 10 dniowy wystarczy wziąć 1, góra 2 koszulki (zakładając, że będzie pogoda na ich wyschnięcie).
Niestety Craft się ceni ... cena koszulki jest spora i tak już chyba zostanie :/

Zalety
+ Oddychalność
+ Szybko schnie
+ Bardzo dobrze przylega do ciała
+ Bardzo ładny wygląd
+ Długa

Wady
- Mechaci się od plecaka
- Cena - za jakość niestety się płaci

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl