[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Avalanche 65

Plecaki » Duże (od 51 l)

pojemność 65/90l
materiał: cordura dupont 1000, polyester ris-stop 600
klamry duraflex
nici gutermann

mihal

mihal
2007-11-04 20:46

Ocena produktu

Wygoda5
Wyposażenie4
Wytrzymałość5
OGÓLNA 4.67
Avalanche 65 Avalanche 65

Opisywany przeze mnie plecak stał się moja własnością 2 czy 3 lata temu. Kupiłem go w ciemno nie znając się na sprzęcie. Jak się potem okazało był to wyjątkowo trafny wybór.

Wygląd

Plecak jest dostępny w dwóch wersjach. 65 i 90 litrów. Ja posiadam 60-tkę. Z kolorów są dostępne niebiesko-czarne i szaro-czarne. Plecak wygląda w miarę przyzwoicie jeśli nie jst całkiem pusty

Wyposażenie

Zaczynając od góry, klapa z wszytą gumą w obwodzie ściągana trokami i zapinana na 2 klamry, posiada 2 troki na górze do przypięcia raków lub koca, kieszeń zewnętrzną zamykaną na suwak z dostępem od strony pleców.

Możliwość wyjęcia metalowego stelażu. Plecak jest dzielony na 2 komory w około 1/3 wysokości demontowaną przegrodą przymocowaną suwakiem. Na grzbiecie jest ściągana gumka (bungee cord) do przymocowania karimaty a pod nią jest dodatkowa skrzelowa kieszeń z dostępem od góry i odprowadzeniem wody zamykana na klamrę i zaciągany trok (czekan lub kije trekkingowe).

Boczne kieszenie po 1,5L zamykane na suwak dochodzący do 1/3 wysokości kieszeni (ułatwione wyjmowanie z dna kieszeni). Dolna komora z osobnym dostępem od dołu zapinana na suwak i zaciągane klamry które mogą służyć do przymocowania nawet dużego kopertowego śpiwora. Dodatkowe 2 boczne kieszenie szybkiego dostępu na gumkę , głębokie na 22cm z odprowadzeniem wody i bocznymi szpejarkami do mocowania karabinków. Mieszczą one spokojnie butelkę 1litrową jednak przy wypchanym, plecaku z 1,5 jest problem.

BRAKUJE PASKÓW KOMPRESYJNYCH, ale od czego są igła i nitka :D wszystko się da dorobić.


System nośny:

Regulowany oddychający system nośny z 4-stopniowym ustawieniem wysokości zależnie od wzrostu i preferencji użytkownika.
Pasy nośne regulowane ściąganymi trokami, zaopatrzone dodatkowo w klamry do mocowania dodatkowego wyposażenia z przodu ( latarka, telefon itp). Pas piersiowy zapinany na klamrę i ściągany, częściowo wykonany z gumy, ułatwia oddychanie nawet przy mocnym ściśnięciu, możliwość regulacji.
Pas biodrowy jest przyszyty na stałe do plecaka ,jednak w sposób "pływający" dzięki czemu dostosowuje się do bioder użytkownika umożliwiając kucanie i schylanie się nawet przy mocnym ściśnięciu. Wyposażony jest w taśmy stabilizujące plecak. Nie sprawia on większych kłopotów poza tym że straszenie skrzypi na początku, jednak akcja z kremem do rąk i nie skrzypi :p . Gąbki na ramionach są miękkie.


Wytrzymałość.

Przez cały okres użytkowania nic się nie potargało/popruło ani nie urwało. Użyte materiały to Cordura 1000 i poliester ris-stop 600 (to niebieskie). Wytrzymuje przedzieranie przez kosodrzewinę i jazde na skale. Zamki śmigają jak nowe. Użyto japońskich YKK o grubości 1 cm. Nie sprawiają kłopotu przy zapinaniu, jednak warto przyczepić na końcach jakieś sznurki albo coś to w rękawiczkach łatwiej się zapina.

Wodoodporność

W tym roku będąc w Beskidach (Zawoja – ustroń od krowiarek goniła mnie burza. Jednak albo przychodziłem przed albo po deszczu i mnie nie zmoczyło. Dolało mi dopiero w Gliwicach przy powrocie do domu. 30 min na przystanku i górna klapa była przemoczona, jednak głębiej było sucho. Producent powinien dołączyć pelerynkę p/deszczową tak poza tym to wytrzymuje opady śniegu i lekkiego deszczu.

Stosunek cena/jakośc znakomita. Mogę polecić z czystym sercem. Zapłaciłem za niego 200 zł.

Zalety:
-Cena
-Materiały
-Funkcjonalność
-Wygląd
-Wytrzymałość
-System nośny i stabilność

Wady
-Brak pasków kompresyjnych
-Waga
-Brak pelerynki p/deszczowej
-Skrzypiące ramiona :p

Czas użytkowania: intensywne 2-3 lata

w razie jakiś pomyłek lub pytań piszcie

[img src="http://bergson.sklep.pl/technik/img/kategorie//miniatury/1405_70.jpg"][/img]

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl