[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Arctica S-32

Akcesoria » Okulary

Producent: Arctica sport
Model: S-32
Typ soczewek: polaryzacyjne i polikarbonowe
Oprawki: polikarbon


scrab

2007-08-30 10:08

Okulary Arctica S-32 dla osób z wadą wzroku.

Okularów używałem praktycznie przez cały rok, w każdych warunkach pogodowych.

Na stronach producentów oraz różnych sklepów widnieje tekst:

Starannie wykonane, niebanalna oprawka.
Przeznaczone dla ludzi aktywnych, uprawiających sport jak i turystów, kierowców. materiał z którego są wykonane przyjemny w dotyku, starannie wykończone, na zausznikach miękkie silikonowe elementy, wygodne oprawki,posiadają specjalną ramkę optyczną umożliwiającą założenie do nich szkieł korekcyjnych.

Soczewki posiadają filtr szkodliwego dla wzroku promieniowania UV-A-B i C (ultrafioletowego).
Soczewki korekcyjne do takich oprawek należy zamówić w zakładzie optycznym - rozmiar uniwersalny


Cechy ogólne
Okulary są dostępne w kolorze połyskujących czarnym oraz czerwonym. Soczewki są natomiast grafitowe lub pomarańczowe, nietłukące i jak pisze producent wytrzymałe na zmiany temperatur. Do okularów dodawane jest etui gratis.

Estetyka i funkcjonalność
Okulary faktycznie wyglądają zachęcająco. Trudno nie zgodzić się z opinia, że są starannie wykończone. Leżą wygodnie na nosie, jednak do momentu kiedy nie wykonuje się żadnych ruchów. Podczas chodzenia zsuwają się z nosa, co jest szczególnie uciążliwe podczas wypraw górskich, nie wspominając już o wspinaczce. Dopiero po zastosowanie gumki przyczepionej do okularów i owiniętej wokół głowy przestają "latać" na nosie. Poza tym są bardzo duże i przeznaczone raczej dla osób w dosyć dużymi głowami. Może wydać się to śmieszne, ale ja podczas mierzenia ich w sklepie po prostu tego nie dostrzegłem, bo nie było w nich jeszcze szkieł korekcyjnych. Poza tym po roku użytkowania nie widzę na nich żadnych zarysowań.

Szkła korekcyjne
Już na samym początku zaczyna sie trauma dla ludzi z wada wzroku. Otóż okazuje się, że oprawki na szkła korekcyjne są plastikowe i na dodatek dosyć głęboko osadzone w oprawce. Optycy początkowo nie chcieli się w ogóle zgodzić na umieszczenie tam szkieł, bo stwierdzili, że na pewno ulegną zniszczeniu, a poza tym nie mieszczą się one w ogóle w maszynie do wymiany. W końcu zgodzili się sprobować na moją odpowiedzialność. Udało się, ale z małym pęknięciem na oprawce wewnętrznej.

Podsumowanie
Ogólnie rzecz biorąc to całkiem solidne okulary, ale dziwne jest to, że produkt który jest warty 86 zł sprawia takie problemy optykom.To olbrzymi minus. Nie muszę chyba wspominać, ze za sama wymianę i najgorsze szkła zapłacimy drugie tyle lub jeżeli się uda nieco mniej.

Zalety:
-Wygodne
-Ładna stylistyka
-Wybór kolorów
-Etui gratis

Wady:
-Lecą z nosa
-Problemy z włożeniem szkieł korekcyjnych

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl