[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Hannah BikerIII

Śpiwory

Dla osób: 175-186 oraz 185-195
Zakres temperatur: +25 +17 +8 0
Rozmiary spakowanego śpiwora: 17 x 34 cm
Waga: 1 050 g
Worek kompresyjny: TAK
Dodatkowe specyfikacje:
Izotherm
Duraflex
YKK®
Construction - 1

Zamki: prawostronne/lewostronne
Możliwość łączenia : TAK

Marcoolio

Marcoolio
2007-08-24 00:01

Ocena produktu

Komfort cieplny5
Kompresja5
Wyposażenie3
Wytrzymałość5
OGÓLNA 4.50

Od czego by tu zacząć ?? Śpiworek zakupiłem jako alkternatywe dla mojego starego spiwora który zgubiłem :|. Szczerze powiedziawszy to miał być spiworek na jeden wyjazd ale jakoś mnie urzekł i został :) Głównie przekonała mnie jego waga, cena, oraz zaufanie do Hannah-a. Pieniędzy dużo nie miałem a musiałem w czymś spać i praktycznie kupiłem go troche w biegu... Przejdzmy do szczegółów...

Materiały:
Zamki YKK (czego nie było w poprzedniej wersji Biker II). Zamki renomowanej firmy z wieloletnim doświadczeniem. Materiał się nie wcina, mozna łączyć z innymi śpiworami i naprawde robi sie to niezwykle łatwo, co w przeciwieństwie do poprzednika było katorgą. Materiał zewnętrzny to poliester o bardzo ciekawej fakturze dobrze chroni od wiatru. Wewnątrz zastosowano polamid o gramaturze 190g/m2 i szczerze powiedziawszy to nie przypadł mi do gustu bo jest taki ... sztuczny. Ja bym tam wolał bawełenke ale co bede narzekał. Bez koszulki spi sie w nim mało komfortowo. ale w termoaktywnej jest bardzo dobrze. Podejrzewam ze był to kompromis ze strony producenta bo spiworek waży zaledwie 1kg :) a bawełna jest ciężka.

Termika:
Jest tak jak podaje producent(Brawa Dla Hannaha).Bardzo dobry, w pełni regulowany kaptur, do tego kołnierz termiczny i podwójna listwa zabezpieczająca zamek przed utratą ciepła ze spiwora. Spałem w nim raczej w namiocie i tylko raz zdarzyło mi się pod chmurką kimać ale dał rade. Letnie i wiosenne warunki go nie zaskoczą, więc jesli chodzi o termikę wypada on niesłychanie dobrze.P Jest tylko jeden mankament jaki moze ugodzić w ten śpiwór bądź nie :P Kilka razy zmarzły mi w nim nogi. Obawiam się jednak ze to ze mna jest coś nie tam bo w poprzednim też tak było :P

Wytrzymałość:
Zadnych problemów, oddawania go na gwarancji. W końcu made in czech republik :). Wszystko z najwyższej jakości komponentów ykk, duraflex,wypełnienie izotherm .

Kompresja:
Niewiarygodnie małe wymiary po spakowaniu i tutaj też producent nie skłamał. Bardzo wytrzymały worek kompresyjny z klemami dura flex pozwala go zmieścić nawet w najbardziej przepakowanym plecaku.

Wyposarzenie:
Tu bez wiekszych rewelacji. Wszystko wypada raczej standartowo. Wewnątrz kieszonka zapinana za rzep na podręczne rzeczy osobiste, kołnierz termiczny, u stóp po stronie zewnętrznej mały dzyndzelek przydatny podczas suszenia, albo przechowywania w szafie.

O śpiworze ogólnie:
Jest to konstrukcja jedno warstwowa o kształcie mumi.Sporo w nim miejsca i ataków klaustrofobii raczej się wnim nie dostanie.Używałem go głównie latem i kilka razy wiosną. Używany od wiosny tego roku co weekend + w wakacje przez miesiąc non stop, w bieszczadach i na ukrainie(padało padało), spałem głównie w namiocie . Skusiłem sie na niego bo cena była nawet przystępna , a było to zaledwie 139 zł. Mając do wyboru jeszcze Campusa jako taki budzetowy śpiworek, bez wachania wybrałem Hannaha. Cena mocno zaniżona bo na stronie producenta podaja 175 zł. 12 miesięcy gwarancji wieńczy ten spiwór o dobrym stosunku ceny do jakości. Jak sama nazwa sugeruje to przeznaczony jest dla rowerowców, jednak ja jestem wędrowcem i jestem z niego bardzo zadowolony. Strzał w 10 tego szukałem. Jesli macie jeszcze jakies pytania piszcie :)

Zalety:
-Niska waga
-Małe rozmiary po spakowaniu
-Na kazdą kieszeń
-Solidne materiały
-Dobra termika

Wady
-Znalazłem kilka nitek wystających ze szwów.

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl