[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Ocena produktu

Komfort cieplny3.00
Kompresja4.50
Wyposażenie2.00
Wytrzymało¶ć2.50
OGÓLNA 3.00

Campus Hobo 200

¦piwory

Materiał: Poliester 190T/Polycotton
wypełnienie: Hollowfiber 1
konstrukcja jednowarstwowa
długo¶ć: 180 cm
szeroko¶ć: 75 cm
waga: 1,10 kg
zakres temperatur: 3/9/13/18

dulek

dulek
2007-08-09 19:20

Ocena produktu

Komfort cieplny5
Kompresja5
Wyposażenie3
Wytrzymało¶ć4
OGÓLNA 4.25

Na pocz±tku zaznaczę, że posiadam ten model w starej wersji - sprzed około 5 lat. Był on wtedy sprzedawany w sporo gorszym worku i granatowym kolorze.

Komfort cieplny
Jest to ¶piwór lekki, ale o dziwo bardzo ciepły jak na swoj± grubo¶ć. Przy moim użytkowaniu doskonale nadawał się do spania w namiocie latem. Używałem go także podczas zimowiska w lutym tego roku. Spali¶my w szkole, w klasach, ale trafiło się nam wyj±tkowo nieszczelne pomieszczenie, w którym po prostu wiało. Wszyscy narzekali na zimno w nocy, ale ja spałem komfortowo.

Po rozpięciu ¶piwora tworzy się kołdra, (która nadaje się do przykrycia dwóch osób). Także ten sposób użytkowania pozwala na przyjemne spanie latem pod namiotem.

Oczywi¶cie bardziej ekstremalnych sytuacji niż te opisane nie próbowałem i raczej nie radzę. Nie takie jest przeznaczenie tego ¶piwora.

Kompresja
Bez w±tpienia pi±tka, ¶piwór po zwinięciu jest bardzo mały. Ma wymiary 32cm (długo¶ć) i 17 (¶rednica). Przy czym należy zaznaczyć, że posiadam worek z jego starej wersji, więc nowa z pewno¶ci± jest mniejsza po złożeniu. Jest tak niewielki, że bez problemu mocuję go w elastycznym troku plecaka Campus Jump 30.

Wyposażenie
Cóż - tutaj bez bajerów. ¦piwór jest prosty i to chyba jego główna zaleta. Ważnym plusem jest fakt, że może on zostać zamieniony w kołdrę, co przydaje się, gdy trzeba się z kim¶ podzielić ¶piworem. Zamek jest zabezpieczony specjaln± listw± materiału, dzięki czemu nie psuje wygody. Z zewn±trz jest niewielkie zabezpieczenie na rzepy, które powinno zapobiegać samoczynnemu rozpinaniu się ¶piwora Zabezpieczenie to wydaje się jednak raczej w±tpliwe, aczkolwiek nigdy mnie nie zawiodło.

Wytrzymało¶ć
Mój ma już 5 lat, a użytkowałem go dosyć intensywnie. Jedyne uszkodzenia zaobserwowane przez mnie to spadaj±cy stoper zamka u dołu (nie pamiętam już jak to zrobiłem, ale była to moja wina). Wystarczyło jednak ¶cisn±ć go kombinerkami i na razie się trzyma całkiem skutecznie. Dodatkowo zygzakowate podszycie maj±ce utrzymywać wypełnienie w jednym miejscu (widać je na zdjęciu) pruje mi się.

¦piwór łatwo brudzi się od spania na gołej ziemi (mam go w kolorze ciemnoniebieskim, nie wiem jak jest ze stalowoszarym w nowej jego wersji), ale dosyć dobrze zniósł pranie w pralce (pierwszy raz od zakupu). Tkanina wewnętrzna jest co prawda zmechacona, ale była także przed praniem. Co miłe - wypełnienie po paru wstrz±¶nięciach rozłożyło się znowu równomiernie i ¶piwór jest w stanie takim jak przed praniem (no, nieco czystszy ;)).

Wnioski
Do użytkowania nie ekstremalnego - czyli letnie wyjazdy pod namiot i nie tylko, ¶piwór jest doskonały. Chyba najlepsz± rekomendacj± będzie fakt, że po 5 latach (a może nawet dłuższym okresie) produkt ten nadal pozostaje w ofercie Campusa i jest jednym z niewielu tzw. ¶piworów-kołder w ofercie tego producenta.

Jowitka71

2017-08-24 17:19

Ocena produktu

Komfort cieplny1
Kompresja4
Wyposażenie1
Wytrzymało¶ć1
OGÓLNA 1.75

Mam taki sam problem, jak jedna z komentatorek. Po dwóch tygodniach użytkowania (nie prałam) zsunęła się ocieplina w dwóch ¶piworach (spali¶my w zsuniętych) po całej długo¶ci zamka do pierwszego szwu, ponieważ ocieplina po całej długo¶ci zamka nie jest przyszyta, więc sobie lata jak chce. ¦piwory wysłałam do reklamacji. Reklamacja została w prawdzie rozpatrzona pozytywnie, ale chc± mi odesłać inne ¶piwory Hobo. Zapytałam zatem grzecznie, czy w innych egzemplarzach ta ocieplina jest przymocowana do krawędzi ¶piwora i tak brzmi odpowiedĽ:''Wszystkie ¶piwory Hobo NIE MAJˇ przeszyć wzdłuż zamka. Nie jest to wad± produktu. Od lat produkowany tak samo.'' Ten ¶piwór to bubel! Po małym czasie użytkowania na 1/3 ¶piwora będziecie mieli kiełbasę z ociepliny i pusty materiał. Zdanie Campusa to nie jest wada i podobno w takiej formie spełnia podane parametry ciepła :D Nie kupujcie tego czego¶, a ja tym czasem walczę dalej. Życzcie mi powodzenia! To nie jeden ¶piwór, ale dwa, zatem kwota już nie ¶mieciowa!

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl