[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Campus Map Holder

Akcesoria » Inne

Mapnik turystyczny z organizerem
Materiał: 600D PU RIPSTOP NYLON
- możliwość doczepienia do plecaka lub zamocowania na pasku
- chroni mapę przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi
- przezroczysta część pozwala na korzystanie z mapy bez konieczności wyjmowania jej z mapnika
- wymiary: 15 x 28,5 cm (rozłożone: 28,5 x 44,5 cm)
- kolory: czarny

Remsey

Remsey
2007-08-01 10:35
Campus Map Holder Campus Map Holder

Zacznę od tego, że używam wcześniejszej wersji opisanego mapnika (co widać na załączonych zdjęciach) od przeszło 3 lat.
Przeszedł już ze mną nie mało i ze względu na wytrzymałość nie mam najmniejszych zarzutów (nic się nie pruje, nie rozdziera, ani nie przeciera) ocena 5.
Wodoodporność również bardzo dobra, nie zamókł ani razu, raz nawet w strumieniu się wykąpał, bez uszczerbku dla mapy wewnątrz ocena 5.
Funkcjonalność również niczego sobie,, duża liczba kieszonek i zaczepów powoduje że nie będzie problemów z przytroczeniem do plecaka, istnieje również możliwość noszenia na dołączonym odpinanym pasku. Podczas użytkowania zauważyłem dwie wady:
- montaż mapy jest bardzo utrudniony przez silny rzep, co w szczególności dokuczliwe jest zimą, gdy operujemy w mało precyzyjnych rękawicach, nie stanowi to jednak dużego problemu bo w większości przypadków zakres mapy widocznej pod folią wystarcza dla całodziennej trasy,
- za duża szczelność części w której znajduje się mapa, powoduje w dość specyficznych warunkach (szybkie zmiany temp i wilgotności np. rano/wieczór) kondensację pary wewnątrz pod folią mapnika, co sprawia, że mapa staje się bardziej wilgotna niż by była na zewnątrz, ale jak to mówią coś za coś.
Ocena funkcjonalności 4.

Ocena ogólna 4,5. Jedyny z produktów Campusa, który mogę spokojnie polecić. :)

rudydb9

2007-08-03 22:18

Nabylem ten mapnik w tym roku w lutym. Uzywany byl w marcu w szkockich Highlandach.
Zalety
-tani
-wytrzymaly
-duza mozliwosc troczenia
Wady
-kondensacja wewnatrz przz co wilgotne mapy.
-niestety mialem dosc dokladne mapy rejonu w sumie 3 a do mapnika tylko 2 i to z wielkim trudem.Trzecia walala sie w plecaku. Juz w krotce recenzja butow CAMPUS OREGON...........

Fludi

Fludi
2007-08-13 17:53

Mapnika używam od ponad roku.
Wewnątrz mapnika jest duża, przeźroczysta kieszonka na mapę, która w danym momencie chcemy oglądać. Samo okienko wykonane jest chyba z trochę za grubego materiału gdyż po włożeniu mapy czasami się wygina tworząc fałdy i zagięcia. Oprócz tego dostęp do tej kieszonki jest na bardzo mocny rzep, przez co zmiana mapy albo jej fragment może być niewygodna.
Obok tej kieszonki mamy druga identyczną, lecz o wiele mniejszą. Możemy do nie włożyć jakiś mały notesik z punktami trasy czy też skróconą instrukcje obsługi kompasu lub busoli... Jak ktoś ciągle zapomina ;)
Poniżej tej małej kieszonki są 2 miejsca na długopisy czy ołówki ( troszkę uszyte za szerokie, w szczególności dla ołówka gdyż wypadają) oraz szeroką kieszonkę na kompas lub busolę (nie polecam wkładać busoli bo sie mapnik nie zamknie).
Pojemność jakoś bardzo wielka nie jest, ale wejdzie do niego jedna mapa do podglądu i kolejne 6 możemy wepchnąć w zasobnik.
Z mapnika zwisa także jakiś przedziwny sznureczek, który sobie zwisa; nie wiem do czego służy ale niech jest :]

Zalety:
- materiał wysokiej jakości
- mocne szwy
- wodoodporny
- duża ilość możliwości troczenia i pasek do powieszenia na ramieniu
- kieszonki i przegródki
- przedziwny sznureczek...

Wady:
- troszkę za twardy materiał okienka
- ciężki dostęp do komory z powodu rzepu

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl