[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Alpinus Climbing

Plecaki » Średnie (31 do 50 l)

System nośny: ERGOLITE backsystem
Tkanina: Cordura 600HD
Klamry: Duraflex
Pojemność:45l

- kieszeń na raki
- uchwyty na czekan i młotek
- uchwyty na sprzęt przy pasie biodrowym
- uchwyty do nart po bokach plecaka
- miejsce na bukłak z wodą wewnątrz plecaka
- otwór na wyprowadzenie rurki do picia.

Medzio

2007-07-21 01:43

Ocena produktu

Wygoda3
Wyposażenie4
Wytrzymałość4
OGÓLNA 3.67

Początkowo bałem się, że będzie to zły zakup, m.in. przez opinie o Campusie, lecz mimo wszystko zaryzykowałem i nie wyszedłem na tym źle.
Ten model Alpinusa przewidziany jest, jak sama nazwa wskazuje, do wspinaczki. Bardzo dobrze spełnia tą funkcję. Spędziłem z nim trochę czasu w Tatrach, na skałach, podczas wielu wypadów wspinaczkowo-trekkingowych, gdzie spisywał się bardzo dobrze.

Wygoda - plecak jest całkiem wygodny. Stelaż jest wyjmowany, dzięki czemu alpa można łatwiej wcisnąć w ciasne zakamarki szafy ze sprzętem.
Poza tym byłem bardzo zadowolony, gdy zobaczyłem jak duże wory można z łatwością przytroczyć do niego z obu stron, do tego liczne uchwyty/szpejarki ułatwiają życie, gdy 45l to zbyt mało.

Wodoodporność - prawdę mówiąc nie przeżyłem z nim jakiejś okropnej ulewy, więc zbyt dużo o wodoszczelności powiedzieć nie mogę. Od razu zakupiłem dodatkowo wodoszczelny pokrowiec, chociaż materiał jest bardzo odporny.

Wytrzymałość - bywało tak, że tracąc równowagę, po przewrocie do tyłu - pojeździłem na nim na kamieniach. Jak wszyscy wiemy Cordura jest bardzo dobrym materiałem,dzięki czemu nie widać po niej śladów tych przygód.
Jeśli chodzi o zamki, to firma YKK się spisała. Chodzą bez problemów, nawet gdy plecak jest mocno przepełniony.
Klamry też uważam za bardzo dobre.

Funkcjonalność - jest rewelacyjna. Plecak nie posiada komina - ma jeden długi zamek, dzięki czemu mamy dostęp do prawie wszystkiego wewnątrz. Można bez problemu wyciągnąć rzeczy z dna. Teoretycznie jest to po to, aby można było stworzyć z plecaka matę pod linę, lecz do tej pory nie użyłem go w taki sposób.

Podsumowanie - model ten przeznaczony jest dla ambitnych i zapalonych wspinaczy, którzy dopiero na drugim miejscu stawiają trekking.

Zalety:
- wygoda oraz funkcjonalność
- Cordura

Wady:
- cena
- "Alpinus = Campus"

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl