[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Brenda model G2447-04

Akcesoria » Okulary

Brenda model G2447-04
(opis zacytowany za dystrybutorem)

Soczewki wykonane są z polycarbonatu ( poliwęglanu ). Jest to tworzywo używane przez najlepszych producentów światowych. Jego podstawowymi zaletami są: twardość, odporność na zarysowania oraz idealnie równa grubość płytki ( nieosiągalna w tanich okularach, zmiana grubości wywołuje zjawisko powiększania i pomniejszania oglądanych obiektów ).
Model G2447 to okulary z polaryzacją i filtrem UVB i UVA. Ograniczają do minimum wpływ wszelkiego rodzaju lśnień, odblasków i oślepień. Przepuszczają tylko wiązkę światła spolaryzowaną w konkretnej płaszczyźnie. Dzięki temu odbicia promieni świetlnych od szyb samochodów, tafli wody, połaci śniegu są widziane jedynie jako plamki światła i nie oślepiają. Widzimy czysto i wyraźnie oglądany obiekt. Idealne dla: kierowców, żeglarzy i uprawiających wszelkiego rodzaju sporty przy bardzo silnym oświetleniu. Okulary bardzo dobrze przylegają do twarzy. Firma montuje w noskach i na końcówkach zauszników wkładki silikonowe. Dzięki nim okulary zawsze idealnie leżą, nie zsuwają się i nie powodują ucisków w tylnej części głowy. Zimą silikon pod wpływem temperatury ciała zachowuje miękkość i idealnie się dopasowuje. Wkładki zapewniają nam pełen komfort podczas wielogodzinnego noszenia naszych okularów np. w czasie jazdy rowerem czy podczas uprawiania sportów letnich i zimowych.

Dostępne kolory: czarne, brązowe, wiśniowe.

@rek

2007-04-13 11:29
Brenda model G2447-04 Brenda model G2447-04

Brenda G2447-04
Okres użytkowania około dwa - trzy lata.
Geneza zakupu była taka: potrzebne okulary przeciwsłoneczne koniecznie z "polaryzacją", bezpiecznymi szkłami i oprawkami, cena raczej umiarkowana, znając swoje roztargnienie na pewno niejednokrotnie na nich usiądę, wcisnę pod plecak albo zgubie.
Zdecydowanie najbardziej uniwersalne z posiadanych przeze mnie okularów. Używam przez cały rok od świtu do zmierzchu. Wygląd nie przeszkadza w użytkowaniu nie tylko sportowym.

Budowa
Okulary wykonane staranie z bezpiecznych i przyjemnych w dotyku materiałów (opis materiałów i ich właściwości zacytowany powyżej). Posiadają wkładki sylikonowe na noskach i końcówkach zauszników.
Okulary bardzo dobrze trzymają się na głowie za sprawą dobrze wyprofilowanej ramki i zauszników.
Moim zdaniem okulary mają mały błąd konstrukcyjny, a mianowicie po złożeniu końcówki zauszników dotykają do szkieł, co po kilku latach eksploatacji powoduje porysowanie wewnętrznej strony szkieł.

Użytkowanie
Moje ulubione okulary, można mnie w nich zobaczyć w górach i nad morzem, w samochodzie na rowerze, na wodzie i w powietrzu, w pracy i po pracy, przez cały rok. Mechanicznie bardzo wytrzymałe, lekkie a co za tym idzie wygodne. Szkła w okularach najbardziej ucierpiały w czasie transportu w wyniku błędu konstrukcyjnego, o którym napisałem w budowie. Po trzech latach rysy są już mocno widoczne i mogą utrudniać użytkowanie. Zewnętrzna strona szkieł pomimo kontaktów z różnej twardości materiałami nie posiadają uszkodzeń przeszkadzających w użytkowaniu, drobne rysy oczywiście są, ale nie zmniejsza to komfortu użytkowania. Szkła mają kolor wpadający w zielony, są dosyć jasne (nie mogę znaleźć w opisach kat.), ale wystarczające nawet do całodniowych wędrówek po śniegu przy słonecznej pogodzie. Kształt powoduje, że trzymają się głowy jak na gumce. Nigdy nie spadły mi z głowy nawet przy bardzo energicznych ruchach jak jazda na rowerze czy bieg w terenie. Szkła parują w stopniu minimalnym i występuje to sporadycznie. Okulary noszę w kieszeni spodni, koszuli, plecaka itp. w załączonym woreczku (bez sztywnego etui), cały czas są w jednym kawałku.


Wyposażenie
W komplecie otrzymujemy: okulary oraz woreczek z materiału, którym można bezpiecznie czyścić szkła (wewnętrzna strona).

Podsumowanie
Jeżeli ktoś potrzebuje okulary do "wszystkiego" to jest chyba właśnie ten model.
Wygodne, bezpieczne dla oczu a dosyć konserwatywny wygląd rozszerza spektrum zastosowania. Szkoda, że producent nie ograniczył zamykania zauszników tak, aby nie dotykały wewnętrznej strony szkieł, zdecydowanie przedłużyłoby to ich żywotność.
Pomimo opisanej wady od kilku lat to moje ulubione okulary i przy zakupie następnych na pewno będzie to jeden z pierwszych oglądanych przez mnie produktów tej firmy.

Zalety:
+ wytrzymałe,
+ wygodne.

Wady:
- po złożeniu zauszniki dotykają szkieł, co powoduje ich rysowanie,
- napis Brenda na lewym szkle znajduje się w polu widzenia, dla mnie no problem, ale niektórym to przeszkadza (czepiają się chyba).

Pozdrawiam @rek

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl