[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Accapi Trekking Ultralight

Odzież » Bielizna

65% Coolmax

25% Poliamid

10% Bawełna

gumibearMarcin

gumibearMarcin
2003-10-02 07:00

Wstyd się trochę przyznać bo po górach ganiam odkąd żyję, a w dobrych skarpetach chodzę zaledwie trochę ponad rok. Zawsze bagatelizowałem temat ale dokuczliwe obtarcia stały się bardzo męczące więc postanowiłem w końcu zainwestować trochę pieniędzy w porządne oddychające i wygodne skarpety. Z racji tego, że moi znajomi biegali już w wyrobach firmy accapi, tak więc mój wybór padł na skarpety tejże firmy. I musze przyznać się do błędu. Szkoda, że wcześniej nie kupiłem porządnych skarpet! Ale po kolei:

Jest to model skarpet niewątpliwie przeznaczony tylko i wyłącznie na porę wiosenno – letnią. Jak podaje producent: odpowiedni model na długie wędrówki w ciepłym i suchym klimacie. I tak też jest. Zarówno przy porze letniej jak i wiosennej bardzo dobrze sprawdza się ten model skarpet. Bardzo dobra odprowadzalność nadmiaru potu, żeby nie powiedzieć rewelacyjna. Oczywiście jest to kwestia indywidualna, bo każdy inaczej się poci. No i konieczne jest dobre obuwie, które poradzi sobie z wilgocią odprowadzaną przez skarpety, a nie zatrzyma je w bucie. Pomimo, że są to skarpety przeznaczone na porę głównie letnią, to zamierzam je przetestować również w porze jesienno – zimowej. Model trekking ultralight doskonale chroni stopę w newralgicznych miejscach przed obtarciami i pęcherzami. A sam splot skarpety jest bardzo miły i przyjemny dla skóry stóp. Po intensywnym użytkowaniu od maja do października i wielokrotnym praniu skarpety nie straciły swych właściwości, a materiał nie zbija się i nie wyciera.

Podsumowanie
Wielka szkoda, że tak późno przekonałem się do technicznych skarpet do obuwia trekkingowego. Przyznam, że odkąd mam je na nogach to skończyły się problemy z obtarciami i pęcherzami, a skóra nóg jest zdrowa i cała co najważniejsze, po długich wędrówkach zarówno w górach jak i na nizinach i to przez cały rok.

Zalety:
- Doskonale dopasowują się do stopy
- Wzmocnienia w newralgicznych miejscach
- Rewelacyjnie chronią stopę przed obtarciami i pęcherzami
- Bardzo dobra odprowadzalność wilgoci na zewnątrz
- Widocznie spadło wycieranie się wyściółki wewnętrznej buta podczas noszenia tych skarpet,
- Szybko schną po wypraniu w strumykach górskich
- Jakość i wykonanie – perfekcja w każdym calu
- Gwarancja 2 lata

Wady:
- Raczej cena, nie są to tanie produkty ale można upolować spore przeceny, ale warto!

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl