[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Mactronic Guardsman MT120L

Oświetlenie

źródło światła 4xLED, zasilanie 2xAA(paluszki)

pad81

2006-09-29 10:25

Guardsman MT120L to latarka niskobudżetowa. Do oświetlenia drogi do garażu lub kłódki w komórce raz na dwa dni, mój wymarzony Fenix L2T z diodą Luxeon 3W to jednak trochę za droga propozycja (ok. 180zł). Zdecydowałem się więc na dużo tańszy (ok. 30zł) zamiennik. Też z aluminium, też z diodami (zwykłymi). Niestety na tym podobieństwa się kończą.

Korpus
Dość solidne ścianki, aluminium podobno lotnicze, choć nie wygląda, moletowana powierzchnia zapewnia pewny chwyt, włącznik chodzi dość ciężko. Z racji ciężaru latarka może służyć za krótką pałkę, gdyby trzeba było walnąć kogoś w łeb :) Lakier dość kiepski, niedługo zacznie się wycierać na krawędziach, oznaczenie producenta namalowane krzywo, najwidoczniej jakiś Chińczyk miał kiepski dzień ...

Światło
Zaraz po pierwszym włączeniu ujawniła się wada (być może tylko tego egzemplarza), a mianowicie krótkie przygasanie i mruganie latarki. Wygląda to tak, jakby przełączała się na niższy poziom świecenia, choć nie ma tu żadnego regulatora napięcia. Walnięcie dłonią przywracało normalne światło - duży minus, dziadowskie latarki na płaskie baterie po 5 zł są mniej awaryjne. Sam kształt promienia (beam) jest strasznie nieregularny i poszarpany. Latarka daje strasznie szeroki strumień światła - z odległości 10 cm od ściany oświetla obszar o średnicy 40 cm, niestety zasięg użyteczny to maximum kilka metrów. Trupioblada barwa raczej męczy, zwłaszcza, że światło jest jakby przytłumione. Latarka zdecydowanie do świecenia sobie pod nogi, o dalszych odległościach można zapomnieć.

Narazie jadę na pierwszym komplecie baterii, więc nie jestem w stanie powiedzieć ile wytrzymają. Biorąc pod uwagę moc diodek, pewnie nie będę musiał zmieniać ogniw zbyt często.

Podsumowanie
Raczej nie polecam, lepszy już zwykły Philips na płaskie baterie. Bajki producenta o komputerowo projektowanych odbłyśnikach można sobie darować, tak samo jak zapewnienia o wodoodporności - woda wleje się przez szpary we włączniku...

~karol

2007-05-09 22:59

Ocena produktu

Wygoda4
Wytrzymałość5
OGÓLNA 4.50

hej. ja muszę wziąć w obronę produkty firmy mactronic. posiadam parę latarek tej firmy i w sumie jestem zadowolony.
latarka alu 1200 (polski odpowiednik amerykańskiego mag-lite)
na 2 baterie r20 D. solidnie wykonana, dobry przełącznik, funkcja fokus, zapasowa żarówka. ostatnio wymieniłem orginalną żarówkę na xenon i naprawnę mały szperacz. poręczna i do obrony może posłużyć. używam jej od prawie 2 lat.

inna latarka tej firmy jaką mam to ( nie pamiętam nazwy ) czołówka z 3 diodami i jedną żarówką. tu jedynym dla mnie mankamentem jest źle osadzony odbłyśnik przy żarówce xenon. powinien być ciut bardziej wysunięty przez co jest lepsze skupienie światła. ale kilka machnięć pilnikiem troszkę plastelitu i będzie. mój tata ma czołówkę mactronika z 7 diodami czasem jej pożyczam i jest naprawde fajna.

do roweru też używam wyrobu matronic z 3 diodami. lampka ma 2 tryby świecenia stały i pulsacyjny. dzięki soczewkom bardzo dobrze świeci. łatwe ściąganie lampki. otwór do noszenia na smyczce.

w aucie i w pracy używamy też mactroników po 6 pln w castoramie. ładnie skupiają światło i w pewnym stopniu odporne na upadki.

mam jeszcze na uwadze 3 produkty których chciałbym się stać posiadaczem. szperacz jml ileś tam, czołowka 1w i latarka dynamo z 5 diodami i możliwością ładowania komórek. pozdrawiam

wloczykij

wloczykij
2008-09-24 13:20

Ocena produktu

Wygoda4
Wytrzymałość3
OGÓLNA 3.50

Jestęp posiadaczem takiego mactronica tyle że nie ledowego ale xenon.
Kupiłem na allegro w sklepie z elbląga za 7.20 zł..(bo bez pudełka;)
Ogólnie wygląd naprawdę solidny, ładnie się prezentuję, tu nie mam wielu zastrzeżeń.
Jeśli chodzi o regulację skupienia światła to jest gorzej bo można łatwo odkręcić głowicę przy próbie regulacji.
Zasięg taki sobie...nie oświetla zbyt dużego terenu, raczej światło punktowe, gdy się uda tak ustawić,ale czego tu wymagac więcej.
Jedno wielkie zastrzeżenie. Wybrałem się parę dni temu w kiepską pogodę na szybką wycieczkę na rusinową polanę i kawałek w górę na gęsią szyję.
Wyszedłem z parkingu przy drodze na łysą polanę ok 17.30 czyli późno.
Moim założeniem było przetestować czołówkę termite halogen na 4 AA podczas powrotu.
Pogoda kiepska, śnieg i na nieszczęście mgła!
W czasie powrotu użycie mocnego halogenu termite odpadało gdyż światło odbijało się od mgły i raziło zupełnie oślepiając.
Wyjąłem własnie tego mactronica o mniejszej "światłości" aby poświecić pod nogi.
Najwyrażniej temperatura zabiła żarówkę mactronic bo po może 4 wyłączeniu i latarka się już nie właczyła...żarówka strzeliła..choć była niemal nowa.
Szedłem oślepiany z termitem.
Nie polecam specjalnie ufać żarówkom mactronica.

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl