[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

4Fun Adventure

Śpiwory

Materiał zewnętrzny: POLIESTER RIPSTOP
Materiał wewnętrzny: TC (cokolwiek to znaczy)
Ocieplenie: FIBER PRO 200G/M2
Zakres temperatur: 0 ÷ +19
Wymiary: 230x80x55 cm
Waga: 1,2 kg
Worek kompensacyjny

CanisVulpes

2006-09-12 00:58

Dość długo zastanawiałem się nad tym czy warto wogóle zamieścić tutaj test tego śpiwora ale uznałem, że skoro kupiony był w takim a nie innym miejscu i nosi nazwę ADVENTURE to warto ostrzec przed nim każdego.

Wstęp
Około pół roku temu razem z moim kolegą szukaliśmy śpiwora na wyjazd w góry. Z uwagi na to, że kompletowałem wszystko od początku na swoją pierwszą wyprawę (plecak, buty) to na śpiwór została już niewielka kwota pieniędzy.
W tej chwili kosztuje on około 79 zł.
Znaleźliśmy go w jednym ze sportowych sklepów posiadających w swoim asortymencie także inne uznane marki.
Brak funduszy przeważył a całkiem solidny wygląd zewnętrzny pomógł mi podjąć jedną z najbardziej nieudanych decyzji (jak się później okazało) w życiu.

Test
Już w domu po wyjęciu z worka kompensacyjnego śpiwór ujawnił swoje mętne oblicze. Zaskoczył nas widok cieniutkich włókien które okrywały wnętrze śpiwora, jak się okazało po bardziej wnikliwej obserwacji to ocieplenie z dość dużą intensywnościa przeciskało się przez materiał wewnętrzny śpiwora (TC - czymkolwiek jest ten materiał).
Pierwsza przymiarka i jak się okazuje sznurek zabezpieczający kołnierz śpiwora nie daje się zaciągnąć, a w zamek wciana się listwa termiczna. Nie muszę chyba już mówić, że po wyjściu ze śpiwora moja bawełniana, ciemna koszulka "oblazła" jego wypełnieniem.
Cztery noce spędzone na Słowacji (Słowacki Raj) przyniosły plon w postaci odprutego listka mającego zabezpieczać zamek przed rozpinaniem, a większość ocieplenia znalazło się w dolnej części śpiwora.
Po powrocie do domu zająłem się reklamacją i po upływie dwóch tygodni otrzymałem nowy egzemplarz.
Zniechęcony jednak do tego modelu szukałem jakiegoś wyjścia z tej sytuacji.
Cała historia miała jednak swój szczęśliwy koniec bo Panie w sklepie okazały się na tyle miłe (pozdrawiamy), że zgodziły się za dopłatą wymienić go na Hannaha.

To zdecydowanie najbardziej nieudany zakup w jakim miałem kiedykolwiek okazję uczestniczyć.
Sam producent traktuje klienta chyba niezbyt poważnie przyznając w ramach reklamacji "nówkę" przesyła do sklepu śpiwór z lewym zamkiem, gdy ten reklamowany posiadał zamek prawy. Może to tylko pomyłka ale coś nie chce mi się w to wierzyć.

Podsumowanie
Moim zdaniem śpiwór jest pełen wad konstrukcyjnych, które skreślają go z listy rzeczy przydatnych komukolwiek. Zdecydowałem się je opisać tylko i wyłącznie ku przestrodze ludzi którzy znajdą się w sytuacji takiej jak my. On nie jest wart nawet tak niskiej ceny.

Byłbym niesprawiedliwy, gdybym nie dodał, ze za jedyną zaletę tego śpiwora uznaliśmy zgodnie jego worek kompensacyjny pozwalający zminimalizować rozmiar śpiwora o blisko 50%. Wykonany chyba z dość mocnego materiału.

Producent nie dał też czasu abym przekonał się o właściwościach cieplnych śpiwora ale one nie mają chyba większego znaczenia w zaistniałej sytuacji.

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl