[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Alpinus/Alpins/HiMountain Solo 30

Plecaki » Małe (do 30 l)

pojemność plecaka: 30 litrów
materiał: Cordura
pas piersiowy i biodrowy

Maximus

Maximus
2006-03-11 21:38

Ocena produktu

Wygoda4
Wyposażenie4
Wytrzymałość5
OGÓLNA 4.33

Jeżeli plecak można porównać do człowieka, to ten model Alpinusa jest jak Rambo wycinający przeciwników nożem długości przedramienia czy Zeus Gromowładny płuczący gardło gwoźdzami- słowem niezniszalny twardziel.
Moja przygoda zaczęła się z nim jakieś 5 lat temu na poczatku liceum kiedy chciałem kupić coś trwałego to tachania kilogramów książek (niedola uczniowska) i krótkich wypadów w górki. Wybór padł na wtedy jeszcze dobrą firme Alpinus, model Solo 30. Plecak był dośc drogi (200zł) ale z perspektywy czasu dochodze do wniosku że był wart tej ceny. Przez te pięć lat wspólnych przygód przeszliśmy razem wiele, wypady w góry, wypady rowerowe, wypadki rowerowe (czasem sunąłem nim po szutrze ładnych parę metrów.I co?...I nic! Plecak mimo, że był katowany nie stracił nic ze swojego pierwotnego stanu. Przertwał wypadki, szuranie po szutrze, asfalcie, niejednokrotnie kiedy złapała mnie burza przemokłem totalnie, a plecak mimo że byl tak uwalony od błota spod kół że nie widać było jaki ma kolor nie przemókł.

Plecak to typowa "szturmówka"- posiada jedną komorę i zero kieszeni zewnętrznych. Mozna to uznać za wadę. Wewnątrz komory głównej na plecach od środka znajduje sie jeszcze jedna duża komora, żeby drobiazgi nie walały się po całym plecaku oraz malenką kieszen na zamek od wewnątrz pod górnym uchwytem na pieniądze, komórke portfel (nic większego tam nie wejdzie). Konstrukcja nośna jest OK, plecak posiada paski piersiowy i biodrowy. O ile pas piersiowy jest ok, to biodrówka jest stanowczo za cieńka co sprawia że plecak w biegu staje się niestabilny. Drugą i chyba ostatnią wadą plecaka jest oddychalność pleców. Plecy posiadają niby-rowki, w praktyce jednak przy temperaturze powyżej +15 st. na plecach szybko pojawia się mokry placek.

Jeszcze jedna ważna uwaga- pomino upływu lat wszystkie detale plecaka-sprzączki, sznureczki na zamku, zamek pozostały w komplecie. Laminat od środka w stanie idealnym.

Zalety:
-wygoda
-pojemność
-niemożliwość zabicia
-perfekcyjne wykonanie
-fajny wygląd

Wady:
-cena (200zł)
-zbyt cieńki pas biodrowy
-zbyt przylegające do ciala plecy


Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl