[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Alpinus/Alpins/HiMountain K2

Plecaki » Duże (od 51 l)

Zamki: YKK

Materiał: nylon 600D

System nośny: Solo light II

~nizinny

2003-08-28 07:00
Alpinus/Alpins/HiMountain K2

Plecak ten kupiłem przed wakacjami, i całe je przechodziłem z tym własnie plecakiem.

Pierwsze wrażenia
Plecak wygląda ciekawie, ale nie rzuca się w oczy, co dla mnie jest jego dużą zaletą, szkoda jednak, że dostępne są tylko dwie wersje kolorystyczne, i w dodadku obie szaro-bure... Materiał i szwy wygląda solidnie, i nie budza zastrzerzeń.

System nośny
System nośny nowego K2 to Solo light II. Jest on bardzo prosty w obsłudze - łatwa regulacja wysokości i dociągnięcie plecaka do bioder i pleców.

Pierwszą okazją przetestowania systemu była tygodniowa wyprawa w Bieszczady:
Pierwszego dnia, czułem duży dyskomfort z powodu plecaka. Pas biodrowy wydawał się zbyt twardy i sztywny. Wieczorem miałem otarcia i obolałe biodra.
Potem było już tylko lepiej. Nie wiem czy to wynika z tego, ze pas "ułozył się", czy lepiej go wyregulowałem, ale problem się nie powtórzył i nie odczuwałem już plecaka.

Pojawił się za to problem stabilności. Plecak dość mocno się chwieje, nawet, gdy jest dokładnie dociagnięty do pleców... to jest denerwujące..

Funkcjonalność
K2 new to tradycyjny dwókomorowiec z wewnętrzną kieszenią.
Kieszeń ta na pierwszy rzut oka wydaje się zupełnie nie przemyślana - zaczyna się dopiero na dnie górnej komory, i dosięga najgłębszych czeluści dolnej. Ma to jednak jedną istotną zaletę: pakując np. stelaż namiotu do plecaka mamy do dyspozycji całą jego wysokość, więc stelaż wchodzi bez problemów.

System kompresji ukośnymi paskami z dwiema klamrami świetnie zdaje egzamin. Bezproblemowo można odpiąć np. kurtkę przeciwdeszczową czy karimate (tu muszę nadmienić, iż trzeci- dolny pasek jest troche za krótki, i grubsza karimata się nie zmieści).

Generalnie to do plecaka z każdej strony można coć przypiąć, podpiąć, przytroczyć czy przyczepić... ja np. na wierzchu plecaka suszyłem skarpety.

Klapa
Klapa jest dość pojemna, bez problemu mieść wszystkie potrzebne rzeczy, które mogłyby zaginąć w odmątach komory głównej, pozatym klape oczywiście można podnieść lub całkowicie zdemontować.

Podsumowanie
K2 new, to ciekawy, funkcjonalny i niedrogi plecak. Ma jednak jedną- istotną wadę: mianowicie materiał z którego jest wykonany nie gwarantuje ochrony przed wilgocią nawet przy mrzawce...

Uwagi
System nośny, choć nie najgorszy jest niedopracowany. Połączenie pasa biodrowego z korpusem plecaka nie jest sztywne, przez co plecak zsuwa się na pośladki- to jest irytujące.

Zalety:
- funkcjonalny
- dobry system kompresji
- przystępna cena (aczkolwiek rewelacyjna nie jest - 350zł)
- ciekawy wygląd

Wady:
- totalnie przemakalny
- mało stabilny

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl