[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Arizzon Wolverine 50L

Plecaki » Średnie (31 do 50 l)

materiał: CORDURA 750 i 1500
pojemność: 50L + komint 8L + kieszenie ( 2szt x 3L i 1szt x 7L )
waga: 2550g + kieszenie 400g
pojemość: 50 litrów
klamry i zamki: YKK (w wersji czarnej ITW NEXUS)
system nośny: FAS (FULL ADJUSTABLE SYSTEM)
kolory: olivka i black
gwarancja: 5 lat
system bocznych taśm kompatybilny z systemem amerykańskim Molle i Alice.


makato

2006-01-13 13:05

Po miesięcznym katowaniu w górach Syberii plecak jest w stanie idealnym, po wyczyszczeniu z zabrudzeń z błota nie ma na nim żadnych przetarć, rozdarć czy rozpruć.

Ostatecznie domówiłem jeszcze jedną duża kieszeń i zabrałem plecak z dwoma dużymi kieszeniami. Miałem pewne obawy o twrałość mocowania bocznych kieszeni ale dwa boczne pasy do troczenia opasające boczne kieszenie problem rozwiązywały, tak więc nie miałem żadnych problemów z nie kontrolowanym ich odpinaniem.
Zastosowany system nośny umożliwia pełną regulację wysokości na wszystkie możliwe sposoby.
Grubsze szelki oraz wykonane z bardzo dobrych materiałów części pleców przylegające do łopatek, nawet po 16godzinach marszu w bardzo trudnym terenie nie mialem żadnych obtarć, (a z uwagi na upały chodziłem jedynie w cieńkiej koszulce) czego nie mogli powiedzieć inni uczestnicy ekspedycji korzystający min z innych markowych plecaków.
Niestety nie jestem w stanie powiedzieć zbyt wiele o wodoodporności plecaka gdyż podczas czestych i ulewnych deszczy ubierałem pałatkę okrywającą i mnie i plecak. Uważam to za najlepsze rozwiązanie gdy z nieba leje się naprawde dużo wody.
Problem jest nie w nieprzemakalności odpowiednio zabezpieczonej cordury ale w przeciekaniu na szwach i zamkach. Korzystanie z pokrowaca, który jest w podwójnym dnie to też półśrodek, gdyż przy długim i porządnym deszczu woda dostaje się między plecak, a plecy. Wówczas pianki, z których wykonane są plecy plecaka namokną, to samo dotyczy szelek. Później schnie to całą wieczność. Tak dokładnie było ze wszystkimi plecakami innych członków tej ekspedycji. Mimo upału plecy ich plecaków były ciągle mokre.

Plecak ten jest wpełni kompatybilny do systemu Mole i Alice, 2 taśmy 25mm w dolnej części 2taśmy po środku i 2 taśmy w górnej części ściany bosznej plecaka, a doległość pomiędzy dolnymi , środkowymi i górnymi taśmami to wielokrotność 25mm.
Dostęp do zawartości plecaka jest od góry i od dołu. Istnieje możliwość podzielenie plecaka na dwie komory.
Jedyny feler jaki pojawia się w tym produkcie to w wersji standardowej ( 2małe boczne kieszenie i jedna duża z przeciwnej strony) był pewien problem w dostaniu się do dolnej małej kieszeni gdy obie były wypchane. Dlatego też domówiłemm drugą duża kieszeń.

Zalety:
- jest z pewnościa kilka plecaków, które maja równie dobry system nośny, niemniej to jedna z ważniejszych zalet Arizzona Wolverine,
- akurat dla mnie ma znaczenie modularność plecaka. Czyli możliwość doczepiania dodatkowych różnych zasobników np. z systemu molle lub Alice.
- kolejna rzecz to kolorystyka, jest to plecak stworzony wręcz dla miłosników survivalu, myśliwych, militarystów, czy osób "podglądających przyrodę". Świetnie dobrany kolor (oliwka) i dbałość o szczegóły wykończenia. Nawet pasy i klamry są niemal w tym samym odcieniu.

Wady:
- jedyny problem jaki się pojawił to dostęp do dolnej doczepianej kieszeni, ale gdy dwie małe zostały zastąpione kolejną dużą

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl