[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Ocena produktu

Wygoda4.00
Wyposażenie3.00
Wytrzymałość2.00
OGÓLNA 3.00

Alpinus / HiMountain Red Hot

Kuchnia turysty

Waga: ok. 180 g

Typ: Gaz

gumibearMarcin

gumibearMarcin
2003-07-31 07:00

Ocena produktu

Wygoda4
Wyposażenie3
Wytrzymałość2
OGÓLNA 3.00

Bardzo mały palnik szturmowy, piezo zapalnik wbudowany w pokrętło reduktora, wykonany ze stali nierdzewnej.

Któż z nas nie marzy o ciepłej strawie po całym dniu wędrówki lub gorącej herbatce w namiocie podczas huraganowej i deszczowej pogody. Mój wybór padł kilka lat temu na szturmowy palnik alpinusa – red hot. 4 lata użytkowania w różnych warunkach atmosferycznych pozwalają mi stwierdzić, że jest to naprawdę szturmowy palnik – nie tylko z nazwy. Użytkuję go przez cały rok w różnych warunkach pogodowych i w 99% w warunkach górskich. Pomimo braku osłony przeciwwietrznej płomień nie gaśnie. Podobnie rzecz się ma podczas ulewy czy opadów śniegu. A wbudowany piezo zapalnik spisywał się przez 3 lata rewelacyjnie dopóki nie uszkodziłem go mechanicznie ale domowym sposobem jestem w stanie naprawić usterkę. Litr wody zagotowuję w czasie ok. 3,5 minuty co w porównaniu z potentatami na rynku palników jest bardzo dobrym wynikiem. Palnik też często służył mi podczas wypadów jako „suszarka” do mokrych rzeczy. Jest to bardzo dobry, skuteczny, niezawodny, a przy tym niewiele ważący palnik. Zakup godny polecenia.

Zalety:
- niska waga i "kieszonkowa" wielkość
- szybki czas gotowania 1 l wody
- nigdy nie zgasł płomień wskutek złych warunków atmosferycznych
- nakręcane kartusze (po odkręceniu i złożeniu ramion palnik mieści się w kieszeni!)

Wady:
- po dwóch latach użytkowania elementy rozkręcającą się (nie powodują na szczęście rozszczelnienia butli)

gapa

2005-11-20 22:03

ten jest jeszcze duży... Wcześniej w sklepach alpinusa były orginalen markile też, zwały się Red Hot, ale były mniejsze lepsze i trwalsze... a dodatkowo miały pokrowiec. Ten się rozkręca i przezto przerwał się piezo, i juz nie mam zapalacza... ALe mam jeszcze starego :)

~gapa

2005-11-21 20:40

Fakt, przepraszam za pomyłkę... To jest Hot Shot, dawno go nie widziałem bo komuś pożyczyłem... i jak mawia przysłowie "dory zwyczaj nie pożyczaj" :/

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl