[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Ocena produktu

Wygoda1.00
Wyposażenie1.00
Wytrzymałość1.00
OGÓLNA 1.00

Campus Compact Plus 2

Namioty

ilość osób: 2-3
tropik: Weather Weave 2000 mm
wodoodporność tropiku: 2000 mm
sypialnia: oddychający nylon
podłoga: polietylen
stelaż: włókno szklane wysokość: 135 cm
waga: 3,66 kg


rokoski

2005-07-26 07:00

Często wybieram się na spływy kajakowe i na krótsze wyprawy weekendowe pod namiot. Wybierając namiot kierowałem się następującymi kryteriami -materiały użyte na namiot rzędu 2000 - 4000 mm, koniecznie zewnętrzne rękawy by rozkładać namiot razem z tropikiem, dobra wentylacja, oczywiście cena. Sprowadziło to do wybrania namiotu "Compact Plus 2" firmy Campus.

Konstrukcja
Compact Plus 2 to nietypowa konstrukcja namiotu, oparta na dwóch pałąkach prowadzonych po łuku obok siebie w zewnętrznych rękawach po tropiku. Namiot posiada dwa wejścia po dwóch przeciwległych stronach, sama sypialnia podpinana jest od wewnątrz i zwieszona aż do ziemi. Namiot z zewnątrz robi świetne wrażenie intrygując swoim kształtem, kolorystyka jest atrakcyjna. Nietypowe rozwiązanie pałąków sprawia, iż namiot ma dość szeroką najwyższą część, co sprawia iż w namiocie mogą wygodnie siedzieć osoby z wzrostem ponad 190 cm.

Rozkładanie
Rozkładanie namiotu w pojedynkę jest bardzo kłopotliwe, po umieszczeniu pałąków w rękawach tropiku, namiot bez podtrzymywania się przewróci, co przy mokrym podłożu może oznaczać że po każdej wyprawie namiot będzie nadawał się do czyszczenia. Po rozłożeniu namiotu i dokładnych oględzinach namiotu w środku dostałem totalnego rozczarowania nowym zakupem. Na pierwszy rzut oka po otworzeniu sypialni rzucają się w oczy nitki wystające złączenia tropiku z sypialnią, a także na szwach sypialni.

Rozczarowanie
Kupując namiot w supermarkecie za 50 zł można się spodziewać tak niskiej jakości nie podejrzewałem, że namiot Campusa będzie wyglądał dosłownie tak samo. Przy otwieraniu drugich drzwi do sypialni zwróciło moją uwagę to, że zamek został wszyty niestarannie i miejscami trzyma się na jednej nitce. Wszystkie te spostrzeżenia po zakupie namiotu sprawiają wrażenie, że kupiło się marny namiot, który może nie wyjść cało z pierwszego wypadu w teren.

Szalę goryczy i złości przepełniła się, kiedy położyłem się w namiocie i wyciągnąłem prosto nogi. Mając powyżej 195 cm wzrostu ważne dla mnie było by namiot był długi. By leżąc wyprostowanym mieć ponad głową kilkanaście centymetrów wolnej przestrzeni i nie spać z nosem tuż przy ściance namiotu. Producent namiotu zapewnia, iż sypialnia ma wymiary 230 x 160 cm - to jest bezczelne oszustwo!! Po zmierzeniu namiotu okazało się ze rzeczywiste wymiary to ledwo 209 x 146. Czepianie się centymetra uważam za bezsens, ale oszukiwać ludzi o 20 cm uważam za skandal.

Przy składaniu namiotu dokładne przemierzenie podłogi pokazało, że wymiary podłogi maja 160 cm i 230 cm na długość, ale nie biorąc pod uwagę podwinięcia kilku centymetrowego z każdej strony, innymi słowy przed zszyciem materiał ma wymiary, które podaje producent natomiast po zszyciu wymiary wynoszą 209 x 146. Skandal! W jedynej małej kieszonce na ściance była wszyta metka, z napisem: "Sprawdzający" i numer osoby, to dowodzi, że ten co to uszył, a potem ten kto to sprawdzał nie zauważył żadnej z tych rzeczy, które były wyraźne i oczywiste - uważam że świadczy to o podejściu firmy do klienta.

Podsumowanie
Reasumując, namiot użytkowałem całe 30 minut, po tym czasie doszedłem do wniosku, że namiot jest w stanie, w jakim poprzedni znalazł się po kilku latach intensywnego użytkowania. Namiot prezentuje się ładnie. Wykonanie tropiku bez zarzutu, wykonanie sypialni to tragedia. Pomysł na konstrukcję namiotu uważam za udany, podchwycony przez porządną firmę zapewne byłby sukcesem. Stanowczo odradzam kupno tego namiotu.

Zalety:
- ciekawa konstrukcja
- duża wysokość na znacznej części namiotu
- mały czas rozkładania w dwie osoby
- waga

Wady:
- niedotrzymane wymiary sypialni 209 x 146 cm
- szwy niestaranne
- brak wykończenia sypialni
- mała ilość kieszeni wewnętrznych
- brak wieszaka na latarkę lub siatkę
- złe wykończenie odciągów podłogi

panda

panda
2013-06-14 22:47

Ocena produktu

Wygoda1
Wyposażenie1
Wytrzymałość1
OGÓLNA 1.00

- przepraszam, że bez zdjęć ale szkoda mi migawki i czasu na ten bubel.


Na wstępie dodam, że jestem instruktorem harcerskim z długoletnim stażem. Spałem "w plenerze" chyba w każdych możliwych warunkach, we wszelkich konstrukcjach od ziemianek począwszy, po szałasy, płachty biwakowe, na profesjonalnych namiotach wyprawowych kończąc.

Ostatnio miałem 4-dniowy wyjazd. Zszedłem do piwnicy gdzie jest magazyn mojej drużyny i drogą losowania ;) wybrałem jeden z wielu namiotów. Nie wiem czy los chciał mnie ukarać za grzechy, ale przypadkiem wybrałem ten namiot - tu wyjaśniam, że mamy na prawdę dużo namiotów zdobytych jako nagrody na różnych imprezach... Nowy, nie używany... Pomyślałem - sprawdzę go w praktyce...

Pierwszy nocleg - najprostszym etapem rozbijania tego namiotu było wyjęcie elementów z pokrowca. Potem było tylko gorzej. NIGDY wcześniej nie rozkładałem namiotu o tak idiotycznej konstrukcji. Mam dziwne wrażenie, że pasek w który "wtyka" się pałąki był po prostu za krótki. Naprężenie było duże a brakowało mi jeszcze kilka cm, musiałem więc rozłączyć kółka z "bolcem" na który zatyka się stelaż. Dopiero po tym zabiegu można było naprężyć tropik. Kolejnym punktem krytycznym po rozstawieniu i naciągnięciu tropiku było wpięcie sypialni. Nie wiem co strzeliło do łba konstruktorom ale zamiast haczyków zastosowano "przekładane patyczki przez plastikowe kółka". Dodam jeszcze, że aby tropik nie stykał się z sypialnią, odciągi przy wylotach wentylacyjnych musiałem przywiązać do drzew na odpowiedniej wysokości aby odciągnąć tropik ku górze.
Gdyby nie to, że rozstawiałem go jeszcze "za dnia" i musiałbym to robić po ciemku, to chyba zawinąłbym się w tropik i przespał na trawie.

Mam 180cm wzrostu. Żeby nie dotykać czołem i stopami sypialni musiałem spać po przekątnej. Szyli go chyba na mocnych dragach. Konstrukcja "wejścia" (o ile można nazwać to wejściem) sprawia, że ja ten namiot zakwalifikowałbym do namiotów dla dzieci od 3-10 lat - bo w Campusie chyba na takiej grupie testowali ten model. Dorosły człowiek nie ma szans, nie wspominając już o "wejściu".. nie ma szans na wpełźnięcie do/z sypialni bez otarcia się o tropik, co jest przyjemne zwłaszcza nad ranem lub w trakcie deszczu - a padało całą noc.

Drugi nocleg - na szczęście jeden z moich znajomych dojeżdżał na imprezę więc poprosiłem go żeby przywiózł zwykłe igloo marabuta.


Podsumowując - Campus Compact Plus 2 to idealny prezent dla kogoś kogo nie lubimy. Ewentualnie polecam producentom namiotów zakupić ten produkt w celu zapoznania się z projektem i wyciągnięciem wniosków - "jak nie robić namiotów".

Czuwaj!


A poważniej... Albo Campus na prawdę tak obniżył jakość, albo miałem jakiś wadliwy model.

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl