[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Campus Cash Pocket

Akcesoria » Portfele

Zamki: Zoom
Kolor: czarny
Wymiary: 9,5 x 14 cm


turbo

turbo
2004-11-05 07:00

W przypadku tego typu akcesoriów, jeśli tylko nie okażą się one kompletnym niewypałem zazwyczaj służą nam aż do kompletnego zniszczenia lub zgubienia, a wtedy, jeśli taki model jest produkowany – kupujemy identyczny. Czasem zdarza się, że na tyle przyzwyczaimy się i przywiążemy do danego drobiazgu, że nawet małe niedogodności nie będą dla nas przeszkodami. Tak też było w moim przypadku.

Wygląd zewnętrzny
Portfel możemy nabyć w dowolnym kolorze byle był on czarny. Nie znalazłem danych dotyczących materiału, z jakiego jest on wytwarzany (sądzę, że Poliester), lecz jest on solidny. Po 2ch latach ślady użytkowania widać jedynie na rogach. Na wierzchu znajduje się naszywka producenta. Portfel jest naokoło zabezpieczony zamkiem, który skutecznie chroni monety czy bilety nawet te, które nie są powkładane do przegródek. Rozwiązanie to uważam za zdecydowanie lepsze niż zamykanie na rzep. Zamek po ponad 2ch latach nadal działa bez zarzutów nie zacina się na "zakrętach". Moja modyfikacja dotycząca zamka polegała na zastąpieniu tasiemki Campusa repem miało to na celu odróżnienie portfela od identycznego, który ma siostra oraz lepszemu otwieraniu (szczegóły na zdjęciu). Portfel jest solidnie uszyty i jak dotąd nic się nie rozpruło. Nie testowałem wodoodporności portfela, lecz zostawiony przed schroniskiem na ławce zapewne przemoknie. W plecaku można go nosić w foliowym woreczku.

Wnętrze
Portfel składa się z dwóch skrzydeł, za którymi znajdują się duże wspólne komory. Ciężko to opisać wszystko, doskonale widać na zdjęciach. Wielkość portfela pozwala nam swobodnie przenosić w nim legitymacje szkolną, kartę KW, prawo jazdy, karty kredytowe, wizytówki, bilety a przy tym bilon oraz pieniądze papierowe. Jednak paszport już nam się nie zmieści (jest za duży). Potencjalną wadą może być miękkość konstrukcji, która może powodować niszczenie dokumentów. Najlepszym rozwiązaniem jest wstąpienie do Klubu Wysokogórskiego, wyrobienie legitymacji, która dzięki grubym okładkom skutecznie usztywnia portfel. W środku znajduje się osobna kieszonka na bilon zamykana na zamek.

Podsumowanie
Po ponad dwóch latach użytkowania do tego modelu przyzwyczaiłem się na tyle, że jeśli kiedyś się zniszczy czy go zgubię zapewne kupie identyczny! Kto poszukuje portfela na paszport powinien poszukać innego modelu.

Czas użytkowania: 2 lata

Zalety:
- cena
- pojemny
- dobry zamek
- dzięki zamkowi nic z portfela nie wypada
- dobrze uszyty

Wady:
- nie mieści się paszport
- kiepska tasiemka przy zamku (polecam zamianę na repa)

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl