[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Karrimor Mighty Atom

Kuchnia turysty

Moc: 3,92kW
Waga: 156 g
Czas gotowania: 1l wody - 3 min
Wbudowany Piezo zapalnik
3 lata gwarancji

DH

2004-10-14 07:00
Karrimor Mighty Atom Karrimor Mighty Atom Karrimor Mighty Atom

Gdy zaraz po kupnie palnika Mighty Atom otworzyłem pudełko z moim nowym nabytkiem nie mogłem się doczekać najbliższej wyprawy w teren, aby go przetestować. Minęło kilka dni i palnik został poddany pierwszym próbom.

Pierwsze wrażenie
Na pierwszy rzut oka palnik wydaje się być bardzo delikatny. Nic bardziej mylnego. Solidne wykonanie i jakość materiałów przemawiają za tym, że przetrwa on dosyć sporo. Dodatkowo dla bezpiecznego transportu dostajemy plastikowe pudełko. Niestety pudełko nie jest dopracowane tak dobrze jak sam palnik - musiało zostać poddane małemu ulepszeniu. Po prostu jest ono trochę za duże i palnik w środku "latał", co strasznie irytuje podczas marszu, kiedy słyszymy obijającą się w plecaku kuchenkę. Wystarczy jednak kawałek karimaty aby wyłożyć nią ścianki pudełka i wszystko gra.

Gotowanie
Mighty Atom to przede wszystkim palnik bardzo lekki i wydajny. Zagotowanie 1 litra wody (w zależności od warunków) trwa od 3 do 10 minut. Podstawki pod naczynie są bardzo fajnie skonstruowane. Gary bardzo stabilnie się na nich trzymają a same podpórki nie mają tendencji to wyginania się. Dodatkowo kuchenka ta ma wbudowany piezo zapalnik, co dla jednych jest wadą a dla innych zaletą jednak jest ona sporym udogodnieniem, a przez 8 miesięcy używania nie pojawiły się z nim żadne problemy. Kolejnym atutem jest bardzo dobra regulacja płomienia. Pokrętło działa bardzo dobrze - stawia odpowiedni opór, dzięki czemu możemy dokładnie wyregulować wielkość płomienia.

Podsumowanie
Mighty Atom to palnik, który powinien zaspokoić potrzeby większości turystów. Wydajna praca i jakość wykonania powinna ucieszyć każdego.

Czas użytkowania: 8 miesięcy

Zalety:
- Waga
- Piezo zapalnik
- Pudełko
- 3 letnia gwarancja
- Cena

Wady:
- Trzeba przerabiać pudełko

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl