[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Alpinus / HiMountain Kagen II

Odzież » Bluzy

Materiał - Polartec Thermal Pro i Polartec Power Stretch

Ilość kieszeni - 2

Przedłużony tył

DH

2004-10-09 07:00

Kagen II to jeden z wyżej notowanych modeli Alpinusa z Polartecu Thermal Pro, czyli dawnej 200. Jest to techniczna kurtka z przedłużonym tyłem i bardzo dopasowanym kroju.

Konstrukcja
Kagen II to bardzo dobrze skrojony polar, zastosowany materiał to Thermal Pro, czyli teoretycznie rzecz biorąc polar 200 i Polartecu Power Stretch na bokach. Dla mnie to optymalne rozwiązanie, jeżeli chodzi o termikę i objętość kurtki po zwinięciu. Biorąc pod lupę termikę uważam, że jest wystarczająca. Nawet w zimowy, ale bezwietrzny dzień można ją spokojnie ubrać jako kurtkę wierzchnią i powinno być ciepło, (choć zależy to indywidualnych predyspozycji) jednak kurtka ta najlepiej sprawuje się podczas jesiennych wypadów jak i wspinaczki. Należy tu dodać, że kurtka ma tak profilowane rękawy, aby te nie podciągały się podczas podnoszenia rąk. Dodatkowo na barkach i łokciach są wzmocnienia zapobiegające wycieraniu się polaru w tych miejscach.

Nieprzemakalność i nieprzewiewność
Niestety na nieprzewiewność nie ma co liczyć... jest to polar zdecydowanie na bezwietrzne dni lub pod kurtkę wierzchnią. Trzeba tu dodać, że jako druga warstwa sprawdza się naprawdę świetnie. Szkoda tylko, że ma on zamek tzw. żyłkowy i nie da się go użyć w większości kurtek jako podpinki. Co do nieprzemakalności to jest ona taka jak w większości polarów. Przy niewielkim deszczu nic nie przemaka jednak jeśli zdarzy się większa ulewa to nie ma co liczyć na to, że pod spodem będzie sucho... w końcu nie jest to kurtka przeciwdeszczowa. Jednak tutaj pojawia się miła niespodzianka (dotycząca właściwie wszystkich materiałów firmy Polartec) - polar nadal grzeje mimo namoknięcia. Nie jest to może tak bardzo odczuwalne, ale mimo wszystko nadal działa.

Oddychalność
Tutaj należy się naprawdę duży plus. Kurtka oddycha naprawdę świetnie. Transport wilgoci i nadmiaru ciepła jest bardzo dobry. Przy nadmiernym wysiłku czasami aż czuć, że kurtka jest po prostu wilgotna od odprowadzonego na zewnątrz potu. Nie posiada jednak żadnych otworów wentylacyjnych. Mimo tego radzi sobie świetnie.

Funkcjonalność
Kurtka ta posiada dwie całkiem spore kieszenie. Mnie osobiście brakuje w niej kieszeni na piersi. Czasami taki właśnie patent się przydaje. Brakuje mi w niej również ściągacza na szyi. Mimo, że polar jest dobrze skrojony to brak regulacji w tym miejscu czasami mi doskwiera jednak elastyczne lamówki na rękawach i dole kurtki spisują się bardzo dobrze. Również objętość po zwinięciu jest bardzo zadowalająca.

Żywotność
Po dwóch latach użytkowania Kagen II wygląda bardzo przyzwoicie. Faktura materiału nie uległa znacznym zmianom. Jedynie streczowe boki trochę się zmechaciły i wyszło kilka nitek (prawdopodobnie wskutek zahaczenia nimi np. o gałęzie).

Podsumowanie
Kagen II to kurtka, która doskonale sprawdzi się w warunkach wiosenno-jesiennych jako kurtka wierzchnia oraz jako druga warstwa w zimie. Dobry krój i dopasowanie sprawiają, że nie przeszkadza nam w marszu i nie podwija się pod plecakiem. Dodatkowo kurtka ta jest dostępna w trzech wersjach kolorystycznych: czerwono - czarny, szaro-czarny i czarno czarny.

Czas użytkowania: 2 lata

Zalety:
- Dobry krój i dopasowanie
- Termika
- Wzmocnienia na łokciach i barkach
- Przedłużony tył

Wady:
- Brak ściągacza na kołnierzu
- Brak kieszeni na piersi

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl