[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Naturehike materac NH17T023-T EGG CRATE MUMMY

Akcesoria » Inne

Materac dmuchany
Materiał Nylon / TPU
Wymiary 187 x 57 x 3 cm
Waga 380 g

Samuel

Samuel
2019-09-30 20:17

Chciałem mieć coś w zastępstwie karimaty. Po to, żeby zimą mieć grubszą izolację i żeby móc to chować do plecaka lub sakwy rowerowej i nie musieć troczyć tego na zewnątrz. Jednocześnie chciałem, żeby nie było to dużo cięższe od karimaty, można było to włożyć do bivibaga no i żeby nie było drogie.
Wszystkie te warunki spełniał materac naturehike. Zamówiłem go przez aliexpress za 44 dolary. Posiadam go od niespełna dwóch lat.
Materac jest lekki waży prawie 400 gramów, niewiele więcej od karimaty, dzięki kształtowi mumii mogę go schować do bivibagu. Jest wygodny, pompuje się go szybko, bo nie mieści się w nim dużo powietrza. Materac ma genialny wentyl, szeroki dzięki czemu można wdmuchiwać duże ilości powietrza i szybko je spuścić oraz posiadający samoczynne zamykanie. Krótko mówiąc działa w jedną stronę o ile nie naciśnie się gumki zamykającej.
Niestety kanały powietrze poprowadzone są poziomo. To mocno utrudnia uchodzenie z nich powietrza do wentylu podczas zwijania. Jest to spory minus.
Na mrozie materiał potrafił sztywnieć.
Mi termika materacu odpowiadała. Również zimą, ale dla mnie karimata jest ok więc to chyba nie jest jakiś wyznacznik.
Lezy się na nim przyjemnie. Jest cienki więc przy punktowym nacisku dotkniemy gleby, ale rozkładając się całym ciałem już nie będziemy mieli takich problemów.
W te wakacje (albo przed wakacjami) w materacy powstało 7 dziur. Wszystkie w tych samych miejscach, na końcu zgrzewów kanałów powietrznych tuż przy brzegu materacu. Czyli nie jest to efekt przebicia a jakiejś wady technologicznej. Przez te 1,5 roku materac nie był intensywnie użytkowany.
Gdyby nie powstawanie tych dziur byłbym z niego zadowolony mimo wyżej opisanych mankamentów.
Plusy:
-cena
-waga
-wentyl
Minusy:
-trwałość
-wolne uchodzenie powietrza przy zwijaniu
-sztywnienie materiału na mrozie

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl