[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Asolo Geo

Obuwie » Niskie

waga: 450g (1 but)
podeszwa: AsoFlex Light
materiał zewnętrzny: skóra nubuk

Sielak

2004-09-10 07:00

Buty kupiłem ponad dwa lata temu i z zadowoleniem używam do dziś. Chodzę w nich codziennie, jeśli jest na nie odpowiednia pogoda (gdy jest gorąco chodzę w sandałach, a kiedy jest śnieg to różnie bywa). Bywałem także w nich w górach, a nawet zdarzyło mi się wejść na Babią Górę (około 13 godzin marszu).

Podeszwa
Podeszwa firmy Asolo, średnio twarda, choć dość trwała (raczej za miękka w góry, ale da się przeżyć). Po ponad dwóch latach użytkowania na asfalcie oraz kilku wypadach w góry całkowity brak bieżnika tylko w okolicach pięty. Moim zdaniem jak na dwa lata jest nieźle.

Cholewka
Wykonana z nubuku ze wzmocnieniami na czubku oraz po bokach buta z jakiegoś innego materiału. Oddychalność średnia. W cieplejsze dni noga się poci, ale za to buty są uniwersalne gdyż można je używać praktycznie przez cały rok (choć nie polecam zmarzluchom). Buty nie posiadają membrany, dlatego też są przemakalne, ale po zastosowaniu impregnatu, jeśli nie chodzimy po kostki w wodzie, nie ma problemów z przemakalnością. Kolor trudny, a wręcz niemożliwy do utrzymania w stanie naturalnym (używam impregnatu, a on też pociemnia kolor skóry). Wzmocnienia wykonane z chropowatego materiału, co powoduje większe osadzanie się brudu oraz utrudnia jego usunięcie.

Wytrzymałość
Wzmocnienie na czubku w miejscu zginania się buta po pewnych czasie zaczęło się odpruwać. Dałem do sklepu i skleili mi czymś, niestety po pewnym czasie ponownie zaczęło się odpruwać, więc sam skleiłem klejem Super Glue. Od tego czasu nie mam z tym problemu. Po około dwóch latach nitki w miejscu zginania buta się przetarły, ale tylko jest widoczna mała dziurka, jeśli się buta zegnie. Poza tym wydaje mi się, że grozi to po pewnym czasie każdym butom, które maja w tym miejscu szycie. Jak pisałem wcześniej używam impregnatu, który także przedłuża żywotność butów.

Podsumowanie
Ogólnie jestem zadowolony z butów tym bardziej, że zakupiłem je po dość atrakcyjnej cenie (niestety teraz jest znacznie wyższa). Bardzo dobre buty do miasta oraz na drobne wypady w góry.

Zalety:
- wygodne
- ładny wygląd
- trwałe

Wady:
- trudny do utrzymania kolor
- w ciepłe dni noga się poci

~Maciek

2006-11-01 01:27

Ocena produktu

Oddychalność3
Podeszwa5
Wodoodporność4
Wygoda5
Wytrzymałość4
OGÓLNA 4.20

Ja w sumie nie jestem pewien czy mam dokładnie ten model, paragonu już nie mam, moje są granatowe, a w sklepie były jeszcze szare i brązowe o ile dobrze pamiętam.

Zaraz po zakupie, nie wiem dlaczego, strasznie chlapałem sobie chodząc po mokrym asfalcie nogawki z tyłu. Z czasem to ustąpiło, nie wiem naprawdę dlaczego.... może jakoś nie umiałem w nich chodzić czy co.... :)

Buty polecam, mama je chyba 3 lata, chodzę w nich dużo, praktycznie tylko po mieście.

Podeszwa starta w znacznym stopniu tylko na pięcie. Jest bardzo wygodna i dobrze trzyma w miejskiej dżungli :) PODESZWA to bardzo MOCNA strona tych bucików.

Po zakupie wymieniłem firmową wkładkę na grubszą, w celu lepszego dopasowania butów do nóg. Jak ktoś ma masywniejsze stopy to pewnie firmowa wkładka będzie ok.

Trochę (a nawet bardzo) poprzecierała się wyściółka, szczególnie na piętach, ale nie powoduje to dyskomfortu podczas chodzenia.

Wzmocnienie przodu buta (tam gdzie but zgina się, bo ludzie mają ruchome palce u stóp :P ) popruło się tak po półtora roku. Szewc przyszył co trzeba za kilkanaście złociszy i jest ok.

Skóra, z której wykonano buty (nubuk) szybko łapie kurz i buty "szarzeją".... aż do porządnego deszczu lub spotkania z mokrą szmatką i impregnatem, które przywracają im dawny kolor.

W butach w cieplejsze dni (ok 20 stopni) jest zdecydowanie za ciepło, należy ubrać lżejsze buty:)

W zimie w nich nie chodziłem, mam na tę porę roku "zimówki" :)

Nieprzemakalność całkiem niezła, choć z wiekiem coraz gorsza. Należy je sobie impregnować raz na jakiś czas i jest ok.

Wygodne są do tego te buty baaaaardzo :)

Ogólnie POLECAM, jak potrzebujecie butów do miasta na wiosnę i jesień to warto je kupić.

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl