[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Ocena produktu

Wygoda3.00
Wyposażenie5.00
Wytrzymałość5.00
OGÓLNA 4.33

GSI Glacier Commuter Mug

Kuchnia turysty

Kubek termiczny 500ml Glacier Stainless Commuter Mug GSI Outdoors
http://tiny.pl/grvrz

''Wygodny i praktyczny kubek termiczny GSI z wysokiej jakości nierdzewnej stali Glacier Stainless®. Towarzysząc Ci wszędzie - w podróży, w drodze do pracy i w pracy albo w domu sprawi, że ulubiony schłodzony napój pozostanie orzeźwiający, a pobudzająca kawa gorąca.

Próżniowa konstrukcja zapobiega wpływowi warunków zewnętrznych na temperaturę zawartości, a szczelne zamknięcie i chroni przed przypadkowym wylaniem. Jego budowa zapewnia wygodny i pewny chwyt oraz pasuje do większości uchwytów samochodowych, a antypoślizgowy spód poprawia stabilność.''

''Pojemność: 500 ml
Materiał: stal nierdzewna 18/8 Glacier Stainless®
Wymiary: 76,2 x 76,2 x 203,2 mm
Waga: 300,5 g
Podwójne ścianki
Uszczelniony ustnik
Antypoślizgowy spód
Zdolność utrzymywania temperatury napojów do 2 godzin''

braavosi

braavosi
2017-07-27 11:42

Ocena produktu

Wygoda3
Wyposażenie5
Wytrzymałość5
OGÓLNA 4.33
GSI Glacier Commuter Mug GSI Glacier Commuter Mug

Wstępniak i wstępne wrażenia.

Kubek otrzymałem do testów na portalu NGT.pl w czerwcu 2016.Dziekuję na wstępie firmie ravenoutdoor za taką możliwość.


Do rzeczy. Więcej moich zdjęć kubka znajduje się na dysku:

https://drive.google.com/open?id=0ByWsIk8EuL0sbnVQMEUxM19lNEU

Od początku spodobał mi się design kubka, materiały z których jest wykonany, jego kolor. To mocna stal, odporna na zarysowanie.Górna część jest wykonana też z mocnego plastiku.
Całość to jedna nierozłączalna konstrukcja, oprócz odkręcanego wieczka, zabezpieczonego uszczelką.
Kubek jest duży, to aż 0,5L.Od dołu jest podgumowany, co zapewnia stabilność po postawieniu na stole.
Waży w całości 304gr (zgodne z info producenta). Jest wielkości butelki PET wody Żywiec o poj. 700 ml.

Osoby, które lubią wypić "dużą kawę/herbatę" powinny być zadowolone.
Dobrze leży w dłoni, pomimo braku uchwytu.

Z drugiej strony pomyślałem, że tak wysoki i duży kubek może być ciężki do wyczyszczenia wewnątrz, o ile nie korzystamy ze zmywarki, ale o tym później.


Używam sobie.

Kubek stał się moim codziennym kubkiem w pracy, w której nie mam zbyt wiele czasu, żeby odejść do kuchni i zrobić coś ciepłego do picia. Stał się moim towarzyszem podróży samochodowych, rowerowych i pieszych wycieczek po lesie.
Producent deklaruje, że trzyma ciepło/zimno przez 2 godz. Porównywałem go z kubkiem Termite Khone i kubkiem/termosem Lifeventure Travel Mug.
Po zalaniu wrzącą wodą nie czuć, żeby się nagrzewał, co ma miejsce w przypadku kubka Termite. Nie ma zatem łatwych strat ciepła. Od początku mam zagwozdkę, czy traktować go jako kubek, czy raczej termos. Deklaracje producenta co do termiki są zgodne z prawdą, herbata zalana wrzątkiem w zakręconym GSI po godzinie jest wciąż bardzo gorąca, a po 2 godz. traci niewiele temperatury. Po tym samym czasie kubek Termite Khone proponuje już dużo chłodniejszą temperaturę. GSi może spokojnie konkurować z w pełni zakręcanym Lifeventure Travel Mug. Różnicę w termice poczułem po 3-4 godz., kiedy temperatura w GSI spada wyraźnie, w Lifeventure trzyma
jeszcze ze 2 godz dłużej. Ja osobiście jestem pozytywnie zaskoczony działaniem GSI Glacier. Do tego stopnia, że często zdarzyło mi się poparzyć język ;), gdy chwyciłem kubas w pół godziny po zalaniu herbaty. Moim zdaniem należy GSI GLacier postawić bardziej wśród szczelnych kubków zakręcanych/małych termosów. Często używam go bez wieczka, zakrętki, po prostu, żeby herbata szybciej wystygła, pomimo, że lubię ją pić bardzo gorącą.

Co do wieczka, zaskoczyła mnie skuteczność uszczelnienia. Kubek po zakręceniu, można obracać, przewracać, wstrząsać i nic nie przecieka, czy wylewa się. Konstrukcja wieczka jednak mnie rozczarowała i uważam, że otwór do picia jest źle zaprojektowany. Po przechyleniu kubka przy ustach płyn rozlewa się szerokim strumieniem po wieczku. Krawędzie nie są wyprofilowane, czy zaokrąglone. Trzeba pamiętać
żeby szeroko otworzyć usta, żeby nie rozlać płynu po brodzie ;). Szczegół, ale dla mnie miało to znaczenie, kilkakrotnie po prostu się poparzyłem wrzątkiem, kiedy chciałem za szybko wypić zaparzona herbatę.
Sam kubek jest bardzo uniwersalny i to jego zaleta. Pasuje do uchwytów w samochodach,koszyka na bidon w rowerze, kieszeniach bocznych plecaków, dobrze wygląda na biurku w pracy (o ile ma to dla kogoś znaczenie)
Jest jednak dość ciężki, 300 gr przy ideologii fast&light to jednak dość dużo. Nie jestem "mega lajciarzem", ale często przy pakowaniu się na wędrówkę z plecakiem zastanawiałem się, czy nie zabrać czegoś lżejszego, na przykład małego termosu.

Muszę bardzo pochwalić wytrzymałość GSI Glacier Mug. Przez rok użytkowania wygląda prawie jak nowy, ciężko go obić, porysować. Nic się nie poluzowało na łączeniu stal/plastik. Nawet oryginalna naklejka producenta się trzyma w całości. Jedyne co wskazuje na bardziej intensywne użytkowanie to osad wewnątrz
kubka.Po prostu ciężko mi dobrze ręcznie wymyć ten kubek. Całość konstrukcji, rozmiar kubka, sprawiają, żeby dobrze wyszorować wnętrze, trzeba użyć dłuższej, szerokiej szczotki. W terenie nie zawsze jest taka możliwość.

Czy warto?
I tu mam dylemat i mieszane odczucia. Konstrukcja otworu w wieczku jest moim zdaniem do poprawy. Waga i rozmiary mogą sprawiać, że kubek czasami staje się nieporęczny w terenie i wolę zabrać w pełni zakręcany kubek / termos.
Z drugiej strony to wytrzymały kubek "na lata", bardzo pojemny, jeśli ktoś nie ma czasu zaparzać 2giej, 3ciej herbaty i lubi porządnie się napić. Dobrze też trzyma ciepło.
Przed zakupem, trzeba zadać sobie pytanie, czego oczukujesz, szczególnie że kubek GSI GLacier Commuter to wydatek rzędu 100 zł.
Ja na pewno będę używał go dalej w życiu codziennym i pracy, także podróży samochodem. Do plecaka wybieram coś innego.
Dzięki za uwagę, braav


Zalety:
-termika
-materiały, wykonanie, wytrzymałość
-uniwersalność

wady:
-kontrukcja otworu w wieczku, płyn rozlewa się za szeroko
-trudne czyszczenie wewnątrz z powodu konstrukcji i rozmiaru

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl